Skocz do zawartości

Opóźnienia(korekcje czasowe) z innej strony


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie nie wykorzystujemy zaawansowanych procesorów z kupą elektroniki tylko...

Do zwrotnic pasywnych stosujemy...analogowe linie opóźniające (chyba wiecie co mam na myśli, nawet pamietam , że takie coś w starych telewizorach bywało ... miało ustalone ...czasy ileś tam µS nie wiem czy da sie uzyskac wartości mili sekund :D a pewnie tu ...potrzebne ).

Z moich orientacji wychodzi drogo ale...być może daje niesamowite wrażenia.

Ktoś ma doswiadczenie na tym polu ?

 

.... Czy juz mnie gryzoń przerasta :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie czasowe można zrobić znacznie prościej :D .

Jak wiadomo, prędkość płynięcia wolnych elektronów jest żenująco niska ale na szczęście posuw prądu ma większą prędkość (ale też ograniczoną).

Znając prędkość posuwu oraz czas opóźnienia który chcesz uzyskać ...... wylicz drogę i o tyle dłuższy kabel daj do głośnika :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kombinujecie :D Jesli ktos ma zaciecie w programowianiu to moze sprobowac taki ukladzik Nota katalogowa NJU9702 Oferuje opoznienie od 0,5 do 32ms z krokiem co 0,5. Ewentualnie prostrzy - PT2399 Nota katalogowa z tym ze najmnijesze opoznienie to 30ms. Nie pytajcie o jakosc sygnalu - nie robilem stosownych odlsluchow na sprzecie lepszej klasy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie nie wykorzystujemy zaawansowanych procesorów z kupą elektroniki tylko...

Po prostu nie chcę stosować zaawansowanej, nowoczesnej elektroniki cyfrowej...dążę do doskonałego analogu :D .

 

He z tymi kablami to dobre 300000 km/s to 300000000m/s czyli dla ...żądanych 20ms tylko...jakieś parę milionów metrów :D . Już mam plan , podkleję na taśmę dwustronną pod podwoziem :zdziwko: .

A tak poważnie gadałem z jednym ...specem na ten temat bynajmniej mnie nie wyśmiał tylko ...bardzo spore koszty przewidywał.

Tak bardziej z ciekawości pytam czy ktoś...rzeźbił, albo poteoretyzuje :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mój poprzedni pomysł ale na "audiofilskim" forum wyczytałem, że kable do głośników muszą być równej długości gdyż inaczej słychać że scena jest przesunięta. :D

A teraz na poważnie.

Ponieważ jest już zima sugeruję aby chwilowo pogoń za króliczkiem przenieść do domu. Zarówno Ty jak i gryzoń nie zmarzniecie.

Aby go skutecznie gonić będziesz potrzebował:

1) Stołu wymiary co najmniej 1 x 1 metr;

2) Szyby wymiar 1 x 0,4 metra;

3) Głośniki komputerowe z kablami około 1,5 metra każdy podłączone do odtwarzacza.

Ze względu na to, że z uporem gonisz gryzonia nie będę pisał jak te rzeczy wykorzystać :hyhy: sam z pewnością wpadniesz na to i możliwe, że znajdziesz jakieś dobre dla Siebie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja na prawdę nie zdaję sobie sprawy, że już go ...dorwałem :D .

Sam doprawdy nie wiem dlaczego to robię :D .

W domu.... łueee żona mnie przechrzci :hyhy: .

Dzisiaj zagadnałem troche z nią nt. CA i moich "for" :D jak zeszło na temat ...sceny to fajne teksty (raczej wybałuszone oczy :hyhy: ) zaczęły chodzić :hyhy: .

Ale jak wsadziłem ją do samochodu i dałem posłuchać to...bananek był, podsumowała, ze fajnie gra tak... czysto :hyhy::D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wybaczcie, że piszę w tym starym temacie, ale nie widzę sensu zakładać nowego.

Też chciałbym spróbować podejść do tematu korekcji czasowych w inny sposób, mianowicie na próbę wyedytowałem sobie ulubiony kawałek opóźniając jeden kanał w ścieżce dźwiękowej. Nie doszedłem jeszcze dla jakiego opóźnienia uzyskał bym najlepszy efekt, ale on na pewno jest zauważalny. Taka metoda wydaje mi się najprostsza kosztem niestety pogorszenia jakości plików skompresowanych. Problem w tym, że edytowanie pojedynczych plików przed nagraniem na CD jest lekko upierdliwe. Czy spotkaliście się może z jakimś gotowym programem lub jeszcze lepiej pluginem do nero, który by taki zabieg mógł wykonać masowo? Dokładnie potrzebne by było masowe przesuwanie jednej ścieżki audio o zadany czas, przed nagraniem na cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie chcę stosować zaawansowanej, nowoczesnej elektroniki cyfrowej...dążę do doskonałego analogu :D .

 

He z tymi kablami to dobre 300000 km/s to 300000000m/s czyli dla ...żądanych 20ms tylko...jakieś parę milionów metrów :D . Już mam plan , podkleję na taśmę dwustronną pod podwoziem :zdziwko: .

A tak poważnie gadałem z jednym ...specem na ten temat bynajmniej mnie nie wyśmiał tylko ...bardzo spore koszty przewidywał.

Tak bardziej z ciekawości pytam czy ktoś...rzeźbił, albo poteoretyzuje :D .

 

Myślę , ze nie ma wielu ludzi którzy to ćwiczyli , a jeszcze mniej którzy będą się ta wiedza dzielili na forum. W kiążkach ( drukowanych na papierze :wink2: ) spotkałem układy kompensujące różną odległość między przetwornikami . Stosował to np KEF około 30 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...