Skocz do zawartości

BMW E-46 '2002 Coupe - Propozycja sprzętu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - Znajomy w niedługim czasie planuje zakup auta wymienionego w temacie. Oczywiście w autku ma zagościć sprzęt inny niż seria - budżet na całość (radio, zestaw przedni, wygłuszenie drzwi, wzmak/wzmaki, subwoofer) to ok. 10 tys zł - W grę wchodzi tylko nowy sprzęt :D

 

Kolega słucha w sumie wszystkiego, od rocka po house/trance, nawet i hip-hop się czasem pojawi - wiem że ciężko dobrać sprzęt który sprawdzi się w każdym gatunku ale spróbujmy :D

 

Nastawiamy się na jakość dźwięku a nie na łupankę :D

 

Tak więc słucham Waszych propozycji, spostrzeżeń dotyczących auta i jego nagłośnienia :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega słucha w sumie wszystkiego, od rocka po house/trance, nawet i hip-hop się czasem pojawi - wiem że ciężko dobrać sprzęt który sprawdzi się w każdym gatunku ale spróbujmy :D

Przy tym budżecie jest to jak najbardziej realne

 

Po drugie to nie oczekuj że ktos tutaj ci poda dokładną recepte na sprzęt za 10 kafli bo za takie pieniądze jest tyle różnych konfiguracji i propozycji co i gusta słuchaczy :D

w takim wypadku to raczej podaj jakieś juz wstępne propozycje i wtedy sie bedzie kombiniowac , bo tak jak mówie w tej kwocie jest tego tyle ze nie sposób aby kazdy tu podał swoje wybory

 

P.S Auto :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ja coś też napiszę,

może nie tyle jako moja propozycja ale czy ktoś miał kiedyś do czynienia z takim połączeniem :

Focal 165 KRX2 pasywnie pędzony Stegiem K2.02/K.2.01, radio powiedzmy jakiś pioneer DEH-P88RS (tak żeby można było z jakiejś czasówki skorzystać) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie :rotfl:

To ma być około 10.000 zł a nie Euro.

Wzmacniacz na przód + zestaw to już połowa tego budżetu :D .

Oceniam wstępnie, że przygotowanie tego samochodu do CA to jakieś 2000 zł z materiałami w zakładzie CA.

Na sprzęt zostaje około 8000;

Jednostka sterująca około 1500-2000 ( nie myśleć o stacjach multimedianych gdyż w tym budżecie na 100% się nie zmieścisz) ;

Zestaw przód ze wzmacniaczem 4000-4500 ;

Na subwoofer z zasileniem zostaje 2000 ;

High-End-u z tego się nie złoży ale w tym budżecie już coś powinno zagrać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, nie miałem okazji słuchać takiego tandemu ( Iridium 6.3 + A3 ) ale domyślam sie, że to miodzio konkretny :rotfl:

 

Koledze radze zastanowić sie nad takim tandemem bo piękna akustyka i brzmienie pasma z 3 waya a dodatkowo takiego pokroju jakościowego to czysta przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze radze zastanowić sie nad takim tandemem bo piękna akustyka

 

Ostrożnie dobierajmy słowa :D

 

Co do tematu, myślę że jeśli kolega planuje wydać około 10tyś zł to dla spokoju swej duszy proponował bym wybrać się na parę spotów i posłuchać co nie co :D

Wachlarz jaki nam się pojawia nowych klocków w tej kwocie jest dość pokazany i odpowiednie zgranie (dobór samych klocków) całego systemy to spore wyzwanie.

 

e46 w wersji coupe chcąc nie chcąc ma dość duże furtki. Odpowiednie przygotowanie furtek może okazać się kluczowe dla tego jak zagra woofer. Jeśli kolega planuje granie w kierunku SQ to wydaje mi się że inne systemy niż 3way przednie nie powinny wchodzić w grę (broń boże nic nie ujmując 2-drogom).

 

maniek860824, jeśli to ty zamierzasz koledze postawić jakiś fajnie grający system to najpierw swoją uwagę skupił bym na wytłumieniu odpowiednio drzwi i odpowiednim przygotowaniu ich na przyjęcie porządnego woofera. Następnie pasowało by wykonać instalację prądowo sygnałową. Miedzy czasie można podjechać na spociki i posłuchać paru autek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam wstępnie, że przygotowanie tego samochodu do CA to jakieś 2000 zł z materiałami w zakładzie CA.

Na sprzęt zostaje około 8000;

 

A więc na sam sprzęt (łącznie z matami) jest do wydania 10 tys. Poza tym oddzielnie liczymy samą robotę (wygłuszenie, ewentualne panele w drzwi, montaż wszystkiego łącznie z kablami).

 

Czyli do 10 tys zł za same klocki i maty :D

 

[ Dodano: 2009-12-12, 08:48 ]

Co do tematu, myślę że jeśli kolega planuje wydać około 10tyś zł to dla spokoju swej duszy proponował bym wybrać się na parę spotów i posłuchać co nie co :D

 

Z tym będzie problem raczej - poza tym kolega jest w gorącej wodzie kąpany i najchętniej to już by chciał po malutku klocki kompletować :D

 

maniek860824, jeśli to ty zamierzasz koledze postawić jakiś fajnie grający system to najpierw swoją uwagę skupił bym na wytłumieniu odpowiednio drzwi i odpowiednim przygotowaniu ich na przyjęcie porządnego woofera. Następnie pasowało by wykonać instalację prądowo sygnałową. Miedzy czasie można podjechać na spociki i posłuchać paru autek :D

 

Autko będzie robione u maxtz - także o dobrze zrobione drzwi jak i instalację prądowo-sygnałową się nie martwię :P

 

 

Co do klocków - brałem pod uwagę 3-way z DLS'a (Iridium 6.3), zestaw 2-way Focala (165 KRX2) :D Jako zasilanie myślałem nad Stegami K2.01 i K2.02. A radio - może P88RSII ??

 

Tylko tak jak pisał marcin_plock - ciekawe jak całość ze sobą zagra ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie:

Jednostka sterująca: ALPINE CDA-9835R lub Alpine CDA-9855 (poczytaj sobie o tych sprzęciorach, nic lepszego w tej cenie zapewne nie kupisz, naprawdę radyjka porządne).

Subwoofer: Rockford Fosgate P2L-212 lub INFINITY REF 1220DE chyba, że coś szybszego: u-Dimension RM 210 w closed.

Przód- dobrze kombinujesz :D .. do tego zestawiku pociągnij kable najlepiej 50mm2.. jak wybierzesz już suba to wtedy mogę jakiś wzmak dobry do niego poszukać.. :D oczywiście w kwocie którą dysponuje musowo 2 wzmaki (osobny na przód i pod suba) :P kolega dopiero zaczyna przygodę z CA? to zaczyna grubo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym ...pomyślunkiem nad całokształtem.

Mając do dyspozycji 10 tysi li i tylko na sprzęt jestem w stanie złożyć ...może nie snobistycznie drogi ale... HI-end na pewno :D

Chodzi tylko o to czy autor ...kuma światek CA (tzn. umie dobrze rozgospodarowac te 10 tysi).

Powiedzcie mie jaki jest sens wydania na okablowanie plus maty więcej niż MAX. 1000 zł i nie mam na mysli tanich bitumów :P ?

 

Radio 1000 - 1200 max stan bedzie .. nówka.

Za 2 tysie jest taki 2 way ze niejeden NAWET DLS 3 drożny nie zagra tak jak to, (nie czepiać się podstawić se 2 tysie i to na dobry 2 way bądź ...gorszy 3 way brutalna prawda ale oczywista). Wzmacniacze można nawet Braxa od krzyżaka :D wyhaknąć za 3 tysie pewnie by oddał a jak się weźmie dwa to za następny tysiak będzie taki systemowy drugi że głowa mała wcale nie musi miec więcej niż 80W na kanałek to napedzi idealnie system sporą jakościową mocą i subika który ze skrzynią nie wyjdzie więcej niż 1000 zł (ja jestem w stanie sklecić skrzynke za ...koszt MDFu oczywiście dla siebie :D ).

 

Zostało mi jeszcze tysiaczek na strojenie, montaże, zwrotki i inne.

P.S. koszta liczyłem po...najmniejszej linii oporu (najdroższe opcje).

 

Wiem , że łatwo gadać ale to naprawdę spora suma za którą ...można zaszaleć, ja bym zaszalał ...he he dajcie dziesięć tysi to złapię gryzonia bardziej niż kiedykolwiek :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na subwoofer proponuję JL 12W6 (cena za nowy ok. 2000 zł) i do tego piecyk JL 500/1 (cena za nowy około 1900 zł) - ostatnio mam mam przyjemność obcowania z takim sprzętem i jak dla mnie jakość powalająca (punktualny i to BARDZO, bas miękki i głęboki, a moc taka, że w e32 705il "słychać" go z bagażnika bez problemu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koggi napisał/a:

Ja na subwoofer proponuję JL 12W6 (cena za nowy ok. 2000 zł)

 

za tyle to kupisz sam głośnik bez skrzyni..

 

Co za roznica przy takich kwotch 100zł za skrzynie to zaden problem a wracajac do tematu to 10tys to naprawde dobra kwota dla kogos kto ma doswiadczenie , ma czas i lubi gonic gryzonia :D A dla kogos kto chce wlorzyc gotowca w zakladzie CA to jest troche moim prywatnym, zdaniem przerost formy nad trescia bo jak sie tym nie jara i nie wychwytuje niuansow to pewnie wystarczyl by zestaw za polowe tej kwoty

 

Ale zaznaczam to moje zdanie ja poprostu z taka kwota bym sie zadekowal w garazu i walczyl o naprawde idealny efekt dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo mysle jak sanders156 kazdy z nas robi to co lubi dla siebie, a jesli chcialbym zeby ktos mi to robil to 0000 radochy z tego bym nie mial :D

 

A wracajac do tematu co byscie powiedzieli o F1 od Alpiny ?? Hmm?? :) 2200$ szkoda ze taak duuuzo :hyhy: a jesli nie to chyba spx-17PRO tez nie jest glupi?? ok 2-2,5 KPLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...