Skocz do zawartości

Moje subiki :)


mike21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Najbardziej mnie zastanawia czemu jak kazdy pisze ze Helony sa najlepsze (przynajmniej wiekszosc) tak szybko cewki w nich strzelaja. Nieoficialnie slyszalem ze wiekszosc posiadaczy tych glosnikow jest juz po pierwszej naprawie, a ponoc sa tacy co juz druga przeszli ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie zastanawia czemu jak kazdy pisze ze Helony sa najlepsze (przynajmniej wiekszosc) tak szybko cewki w nich strzelaja. Nieoficialnie slyszalem ze wiekszosc posiadaczy tych glosnikow jest juz po pierwszej naprawie, a ponoc sa tacy co juz druga przeszli ?

 

 

Kto tak napisał? Nigdy nie twierdziłem, że helon jest najlepszy sa duzo lepsze suby ale napewno nie w tej cenie jesli chodzi o DBdrag. Cewki strzelają heh jak się nie umie obchodzić z głośnikami albo pąkuje sie po parę KWrms w głośnik to strzelają. To samo moge powiedzięć o RE czy plastikowcyh Kickerach.Ja swojego kupiłem od zawodnika DBdrag z uszkodzona cewką i służył mi jeszcze przez 2miesiace po wymianie reconu głośnik gra juz sporo czasu w konfiguracji 1ohm,2,5kw rms. Przetestowałem ten głośnik w każdy możliwy sposób i poddałem go wielu ciężkim próbom co wielu by sie nawet nie odwazylo np. 2,5kw rms free-air 15Hz. W tej cenie jest to jedna z lepszych jak nie najlepszych propozycji a dostępność i cena reconu jest dodatkowym atutem, jeśli chodzi o DBdrag byłem wielokrotnie na zawodach i widziałem, co potrafią robić z tymi głośnikami i jakie wyniki wyciskać. Jest to sprzet narazony na uszkodzenia więc nic w tym dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co masz teraz za zasilanie , ale jesli nadal masz altek 90 A i dwa akumulatory 110Ah to jak sam wczesniej pisales brakuje pradu, co jednoznacznie idzie w parze ze wzmak nie daje swojej mocy pelnej przy 1ohm i nie podawales mu 2.5kw rms. Ja mam alternator 125A i dwa akumulatory 120Ah ,kable 50mm i widze po sobie ze przy glosnym odsluchu i przy wylaczonych wszystkich urzadzeniach co moga pobierac prad oprocz radia potrafi spasc napiecie krytycznie do 12.2 a nie sadze ze u ciebie sa mniejsze spadki.A co do helona to gdzie sie nie weidzie na forum czy nawet nie to wszyscy slysze tylko helon i nie ma mocnych.Ludzie ktorzy sa nawet zainteresowani kupnem mojego suba RE twierdza ze helon bije o glowe go i zastanawia mnie to skad to wszystko sie bierze.90% tych ludzi nie slyszala nigdy jak gra a juz napewno nie mieli porownania z innym tego typu przetwornikiem a twierdza w zaparte ze helon to najwyzsza polka z mozliwych.I mozesz wierzyc mi lub nie ale sporo takich opini juz slyszalem tylko zastanawia mnie skad to wzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co masz teraz za zasilanie , ale jesli nadal masz altek 90 A i dwa akumulatory 110Ah to jak sam wczesniej pisales brakuje pradu, co jednoznacznie idzie w parze ze wzmak nie daje swojej mocy pelnej przy 1ohm i nie podawales mu 2.5kw rms. Ja mam alternator 125A i dwa akumulatory 120Ah ,kable 50mm i widze po sobie ze przy glosnym odsluchu i przy wylaczonych wszystkich urzadzeniach co moga pobierac prad oprocz radia potrafi spasc napiecie krytycznie do 12.2 a nie sadze ze u ciebie sa mniejsze spadki.A co do helona to gdzie sie nie weidzie na forum czy nawet nie to wszyscy slysze tylko helon i nie ma mocnych.Ludzie ktorzy sa nawet zainteresowani kupnem mojego suba RE twierdza ze helon bije o glowe go i zastanawia mnie to skad to wszystko sie bierze.90% tych ludzi nie slyszala nigdy jak gra a juz napewno nie mieli porownania z innym tego typu przetwornikiem a twierdza w zaparte ze helon to najwyzsza polka z mozliwych.I mozesz wierzyc mi lub nie ale sporo takich opini juz slyszalem tylko zastanawia mnie skad to wzieli.

 

 

No własnie w tym rzecz ze nie wiesz co miałem Moje auto przechodziło tyle zmian ze ciezko by mi było wszystko opisywac z akazdym razem. W standardowej inastalacji miałem spadki nawet do 11v

 

Powiem tak jest to głosnik wysokosprawny 2kw rms i skutecznosc 95db robi swoje jest naprawde głosnym subem co do RE helon nie moze konkurowac pod katem SQ sa to suby o niesamowitym zejsciu i jakosci helon o tym moze pomazyc bo jest to sprzet DBdragowy on ma grac a raczej buczec w wyzszych rejestrach przykładem moze byc wynik z MP na jednym AS helon 12 i hcca 5000 148Db na uszkodzonej sztuce a juz z nie aktualnych pomiarów wynik w granicach 150Db. Na tych głosnikach zdobywaja wysokie wyniki a cena sprzetu sprawia ze jest to dobra propozycja. Taka opinia by m sie nie przejmował bo ile ludzi mialo okazje słyszec RE czy HElona? Z moich zródeł wiem ze sa 3 helony 15 w polsce w tym 2 moje :cwaniak: Jesli miał bym wybierac suba do słuchania to zdecydowanie wybrał bym XXX

 

Wysoka cena głośników z czołówki nie kwalifikuje je od razu, że to dużo lepsze sprzęty. Z opinii forumowiczów na zagranicznych forach helon może konkurować z głośnikami takimi jak DD3515 czy 9515 i wiele innych dwukrotnie droższych. Jest to Bardzo popularny sprzęt, bo firma poszła na kompromis i stworzyła sprzęt naprawdę wysokiej klasy za mala kasę porównując tu inne głośniki z czołówki nawet 1300Euro.

 

Tu przykład osiagniec

 

http://pl.youtube.com/watch?v=pqZC_YxmS1Y&...feature=related

 

Helon 15 SPL

 

Monsterklasse

1. Platz

in Sinsheim mit einmal Helon 15; 173,3 dB,

damit lautestes Monster der Welt! (10.04.05)

 

dt. Meister mit 1x Helon 15

in Kleve am 02.10.05

 

1. Platz

16.05.05 in Deurne (Holland)

05.06.05 Cuick

1 x Helon 15

18.06.05 Mammut Ü Limeshaim

1 x Helon 15

 

Street Max 3-4

1.Platz

15.04.05 PS Show Pirmasens

23.04.05 Media Markt Idar Oberstein

30.04.05 Media Markt Bad Kreuznach

25.06.05 SixFlaggs

28.05.05 - Team Hifi Zenit

25.06.05 - Team Hifi Zenit

dt. Meister mit 4x Helon 15

in Kleve am 02.10.05

 

01.10.2005 Weltrekord

Team Hentschel, 4x Helon 15 SPL

 

 

Exteme 2

1.Platz

17.04.05 in Trier 171,4 dB

Team-FBI-Spielzeugauto mit 2mal Helon 15"

 

Street C

1.Platz

16.05 Deurne

2x Helon 15

28.05.05 Saturn Oberhausen

2x Helon 15

28.05.05 Media Markt Bochum

2x Helon 15

28.05.05 Saturn Dortmund

2x Helon 15

05.06.05 Cuick

2x Helon 15

 

 

 

Street 1

1.Platz

28.05.05 Saturn Dortmund

1x Helon 15

 

Deutscher Meister

dB Drag 2004

 

+ Vize Europameister Monsterklasse

 

Exteme 3-4

Deutscher Meister

dB Drag 2004

 

1. Platz Team-FBI-Bückstück

mit 3 mal Helon 15"

 

+ Europameister

 

Super Street 1-2

1.Platz

11.02.06 in Kleve

1x Helon 15 - Team-FBI-Pampersbomber

11.02.06 in Kleve

1x Helon 15 - Team-FBI-Diana

 

DB-CUP:

1 Platz Pro 1 Team-FBI-deepest Bass mit 1mal Helon 15"

1 Platz Pro 2 Team-FBI-Spielzeugauto mit 2mal Helon 15"

1 Platz Superpro 3+ Team-FBI-Bückstück mit 3mal Helon 15"

 

DB-Drag:

 

1 Platz Extrem 2 Team-FBI-Spielzeugauto mit 2mal Helon 15"

1 Platz Extrem 3-4 Team-FBI-Bückstück mit 3mal Helon 15"

und 6 mal Audio System F2-500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie niema co porownywac tych glosnikow bo zostaly stworzone w troche innych kierunkach.XXX to glosnik sq a helon spl,konkurencja dla helona od re jest seria mt ktora zostal stworzona z mysla o zawodach spl.natomiast dla xxx konkurencja pod wzgledem sq z as moze byc seria krypton chodz mysle ze tu xxx byl by lepszy jako woofer sql.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie niema co porownywac tych glosnikow bo zostaly stworzone w troche innych kierunkach.XXX to glosnik sq a helon spl,konkurencja dla helona od re jest seria mt ktora zostal stworzona z mysla o zawodach spl.natomiast dla xxx konkurencja pod wzgledem sq z as moze byc seria krypton chodz mysle ze tu xxx byl by lepszy jako woofer sql.

 

 

Krypton t0 połączenie seri CX z SQ seri HX. Ponoć seria HX gra swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
cos nowego ruszylo sie w twoim projekcie?

 

 

Tak. Mała zmiana planów. Zdecydowalem sie narazie na jedna 18" w aucie nowej wersji fi btl18d2 full loadet która za jakies 5tyg powinna dotrzeć . Helony praktycznie sprzedane .Zostaly 2 Oriony z których jeden zostanie do zasilenia jednej 18'. 5kw to juz troche zabawy z instalacja więc narazie dałem sobie spokój no chyba że wejdzie mi drugi fi w co watpie więc prawdopodobnie bedzie na sprzedaż :rotfl: .Narazie jest w planach montaż jednego glośnika w najwiekszej skrzynce jaka wejdzie do auta czyli około 170L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Powiem tak głośnik nowy i bardzo sztywny mam wrażenie ze bym mógł na niego usiąść i by się nic nie stało . Samo wykonanie głośnika bardzo mi się podoba kawał dobrej roboty. Z takich szybkich pomiarów wyszło, że układ magnetyczny ma średnicę 27cm i około 9 cm wysokości. Górny nabiegunnik ma grubość 1,6cm, grubość magnezu 2,8cm i dolny nabiegunnik o wysokości 5cm. Więcej powiem jak się głośnik trochę rozegra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe sztywny nie? :zdziwko: tez mialem to wrazenie potem zrobi sie troche bardziej przystepny :kwasny:

 

widze ze nawet naklejki zaczeli dawac na nadbieguniki http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

 

Ta naklejka jest zalana jakąś masą dosyc gruba i fajnie wygląda :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim btl w tym miejscu byla srubka chyba od chlodzenia cewki tzn zaleznie od opcji albo ta srubka jest albo jej niema,jak jest to powietrze jest sprezane i elegancko chlodzi szczeline i cieple powietrze uchodzi tymi okienkami w koszu ma to swoja wade bo slychac wtedy swiszczace powietrze ale to tylko z bliskiej odleglosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...