Skocz do zawartości

Moje subiki :)


mike21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli ogolnie pozytywnie? :kwasny:

 

No jasne :] ło18stki jeszcze nie miałem :) ale mimo ogromnej srednicyu potrafi kopnac na szybszym bicie.

 

 

Mogę powiedzieć że uklad chłodzenia jest bardzo dobry praktycznie głosnik sie nie grzeje. Dawałem mu dzisiaj praktycznie pół dnia max i przyjmuje to bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli mamy bardzo podobne zdanie na temat btl.Umnie tez bylo tak ze dostawal pelna piz.. a byl kopolka glosnika i magnes byl lekko cieply :kwasny: Co do szybkosci pisalem o tym w swoim topicu ze bylem w szkou ze 18 potrafi tak kopnac,cos a'la estradowy bas.

 

sieee troche odkuje to wracam do fi bo mi smutno ze nic niegra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy bardzo podobne zdanie na temat btl.Umnie tez bylo tak ze dostawal pelna piz.. a byl kopolka glosnika i magnes byl lekko cieply :] Co do szybkosci pisalem o tym w swoim topicu ze bylem w szkou ze 18 potrafi tak kopnac,cos a'la estradowy bas.

 

sieee troche odkuje to wracam do fi bo mi smutno ze nic niegra :)

 

 

Dokładnie tak jak mówisz. Chyba musze sie zastanawic nad innym piecem bo 2-2,5kw przyjmuje bez wiekszego problemu . Układ chłodzący spełnia tu największą role chłodzi skutecznie cewkę. Jak dobrze pamiętam ten system wentylacji wprowadziła i opatentowala firma adire audio w modelach brahma. Tak jak mówisz brak otworu w płycie dolnego nabeigunika sprawia że powietrze jest spręzane wewnątrz i skuteczniej chłodzi cewkę. Nie sadziłem że to jest aż tak skuteczne :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wytrzymuje burpa 10kW wiec to oczymś świadczy :)

 

hehe no to ładnie musi pompowac przy takiej mocy. Przy 2-2,5kw jest bardzo mocno ruszyła sie znacznie przednia szyba i wycieraczki :kwasny: może nie dmucha tak jak w cupe czy innym nadwoziu ale daje rade. Juz raczej nie kupie glośnika poniżej 18" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mi tez odbiło odkąd mam 18" :P

ale tak z ciekawości to są jakies konkretniejsze propozycje z 18" głosniczków na rynku oprócz re xxx??

aha i czy mozna porównac BTL-a do XXX (wiem ze mało ludzi w polsce miało słyszec oba)

 

APX 18, APXX 18, DIGITAL DESIGNS 9518,9918 seria Z, Ground Zero GZPW 18spl, Kicker SOLO 18X, treo ctx 18", TC sounds (audio impulse) LMS ultra 18", MMATS 18",Adite audio brahma ale chyba nie wystepuje w 18calowej wersji ale napewno wystepuje tumult,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo xxx a btl to glosniki kierowane do innych zadan,xxx(szczegolnie ostatnie wersje) to lajtowy glosniczek do mocnego grania,btl to wół roboczy.

 

SPL przetwornikow jest cala gama kwestia tego co chcemy z nimi robic majac 4kW wielkich roznic nie bedzie majac 20kW roznice juz sa.

 

apx,apxx,gznw,treo cxt,csx,dd 910,lms ultra,rf trf22xx,tarantula xxx,napalm,mmats juggernaut,sound splinter wymieniac mozna duzo + duzo custom made.

 

 

 

edit:

mike byl szybszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo xxx a btl to glosniki kierowane do innych zadan,xxx(szczegolnie ostatnie wersje) to lajtowy glosniczek do mocnego grania,btl to wół roboczy.

 

SPL przetwornikow jest cala gama kwestia tego co chcemy z nimi robic majac 4kW wielkich roznic nie bedzie majac 20kW roznice juz sa.

 

apx,apxx,gznw,treo cxt,csx,dd 910,lms ultra,rf trf22xx,tarantula xxx,napalm,mmats juggernaut,sound splinter wymieniac mozna duzo + duzo custom made.

 

 

 

edit:

mike byl szybszy :P

 

 

Dokładnie do BTLa można porównac serie MT anie XXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak wczesniej mówiłeś raczej nima sensu zmieniać na cos innego bo różnica będzie znikoma mając zasilanie 2-3kw rms. To dopiero wychodzi przy naprawde dużych mocach raczej nie osiagalnych dla nas :P

 

 

Ale jak bym miał już wybierać to raczej bym chciał potestować audio impulse LMS ultra 18 :P ponoc najniżej schodzace suby i maja kakretnego kopa. 500g układ drgający 5kw rms opatentowana cewka Fs 19Hz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wypada BTL-ek w tle tych głosniczków (nie mówimy o SPL-u) chodzi o tzw uzytek dzienny (jak moze to btc uzytek dzienny jak alarm w sklepie 0otwartym- załączyłem)

 

Prawie wszystkie wymienione to typowe głosniki do SPL oprocz brahmy i LMS. Adio impulse LMS ultra to głosnik o niesamowitym zejsciu ponoć nic lepiej nie schodzi na rynku jak te głośniki. BTL ma inne przeznaczenie Jest głośny i bardzo wytrzymały. Samo Fs FI to około 35hz podajże LMS Ultra 19Hz :P

 

Jak chcesz cos bardziej przyjemnego do sluchania to bylo trzeba sie zastanowić nad inna seria np Q lub BL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sluchania to xxx,mx,9500,w7,brahma,q z fi no i ponoc solox niezle gra,byl jeszcze od as taki ladny przetworniczek wygladal jak helon ale z przeznaczeniem na bardziej lajtowe granie ale nazwa wypadla mi z glowy,treo ssx

 

Ale chyba chodziło o 18" :P

 

[ Dodano: 2008-09-02, 18:42 ]

ige audio system seria krypton to ten lajtowy helon

 

 

Krypton to połaczenie 3 głosników CX 12, HX12SQ i X--ION 12-800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę się zainteresowałem tematem porównania obu modeli chodzi o starsza i nowsza w pleni załadowana wersje Fi BTL jak wypadają pod względem SPL. Wyczytałem, że nowy btl jest znacznie głośniejszy od starszej wersji słowa stevea, meade który miał okazje porównać oba głośniki. Został znacznie poprawiony układ magnetyczny jest dużo większa siła działająca na cewkę mimo pojedynczego magnezu. Z tego, co wyczytałem to praktycznie każdy element został ulepszony bądź wzmocniony w nowej wersji BTL cewka zawieszenie mebrana.. Co ciekawe wyczytałem że starsza wersja BTL wypada lepiej od RE MT pod względem spl które na pierwszy rzut oka wydają się takie same mimo różnego loga.

 

 

Cytat jeden z wielu o porównaniu nowej jak i starej wersji BTL

 

„new one is better. duh.

 

 

less slugs, more motor strength.

 

fixed tensil problems.

 

reinforced the spider and everything.

 

much much better.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tys mi teraz w głowie namieszał:)
tensil

co to znaczy??

 

Czym namieszałem? :oczami:

 

 

Naprawiony problem tensil który wystepował w starszej wersji :) Ale co to dokładnie znaczy hehe nie mogłem znależć może Ige sie spotkal z takim znaczeniem? Mysle że to cos zwiazane z układem magnetycznym polem magnetycznym bo ten elemnt został najbardziej zmieniony i poprawiony w nowej wersji.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cos na temat AS......... co sadzicie o Audiosystem Radion 12" z wygladu membrana żółta jak Helon ??? Jak to sie ma do wyzszych serii ????? Czy to tylko budżetowka???

 

bo widzialem o ile dobrze .... nowka AS Radion 12 " za jakies 100 euro... z Niemiec i nie wiedzialem, czy warto..... zagra to jakis poteżny niski bas... mieso /??/ Mam teraz Ravemastera BSW 124 II i on gra głosno ale nie mocno ... Mialem wczesniej Earthquake,a DBX10D i to był bas o jaki mi chodzi ...... teraz juz nigdzie nie idzie kupic w Polsce EQ DBX12R a wlasnie na to poluje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...