Skocz do zawartości

Gofr Car Audio u swieżaka xD


error
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Forumowiczów.

 

 

Moja przygoda z car audio zaczęła się od zakupu radyjka Z zakupem radia kierowałem się myślą by miała wyjścia sygnałowe na wzmacniacz osobne na suba i na 4 głośniki. A wiec zakupiłem Jvc kd-g 541.

 

Kolejną rzeczą był zakup skrzynki, wiem wiem, od dupy strony zaczołem, ale zafascynowany graniem u znajomych mając chwilowy dopływ gotówki zakupiłem suba JBL GT5 2402BR. Następnie fundusze wstrzymały dalej rozbudowę car audio. W sumie wyszło mi to na dobre, gdyż później przed kolejnym zakupem postanowiłem poczytać w skarbnicy wiedzy xD

 

A wiec przerejestrowałem się na rożnych forach miedzy innymi tym forum. I tu można powiedzieć temat Car Audio mnie powoli uzależnił

Dość ze dowiedziałem sie ze zaczolem od 'dupy strony',to także zmarnowałem pieniadze, a wiec prosiłbym o nie czepianie sie moich pierwszych kontaktów z tym tematem :)

Mam nadzieje ze dzieki temu forum nie popęłnię juz tych samych błędów i moja wiedza sie znacząco powiekszy

 

Dzięki wiedzy z tego forum wywaliłem tylne głośniki z półki oraz zapełniłem otwory montażowe, zbytniego problemu nie było gdyż tylna półkę mama z jakieś płyty paździerzowej czy cos takiego dokładnie nie wiem.

 

No ale cóż subik został nikt nie kupił wiec trzeba było zakupić coś pod niego.

 

 

A wiec zakupiłem RF 501bd

 

http://img248.imageshack.us/img248/7108/img7234y.th.jpg

 

Po zakupie wzmaka początkowo walał mi sie w bagażniku, zainspirowany waszymi systemami i estetyka wykonania postanowiłem zrobić mu zabudowę.

 

Pierwsze przygotowanie płyty i odrysowanie szkicu.

 

http://img193.imageshack.us/img193/2596/20091031019.th.jpg

 

Przymiarka zabudowy w aucie:

 

http://img84.imageshack.us/img84/913/20091031021.th.jpg

 

Utworzenie podstawy pod wzmacniacz.

 

http://img509.imageshack.us/img509/2445/20080101033.th.jpg

 

Podstawa gotowa do montażu z zabudowa

 

http://img145.imageshack.us/img145/6703/20080101035.th.jpg

 

Gotowa zabudowa

 

http://img32.imageshack.us/img32/6518/20080101038.th.jpg

 

Zabudowa zamontowana w autku.

 

http://img252.imageshack.us/img252/8065/20080101049.th.jpg

 

Musze Obić czymś ta zabudowa i zamontować plexe , lecz nie jestem pewien jak to wykonać. Moze jakies pomysły ?Chwilo nawet nei mam czasu na zakup materiałów/praca.

 

 

Teraz zamierzam wygłuszyć przednie drzwi i bagażnik.

Zakupić system przedni, na razie obstawiam na coś tańszego, na mysli mam Hertz DSK 165, chociaż wolałbym przeznaczyć na to trochę więcej funduszy ale nie wiem czy dam rade.

Oczywiście do tego jaki wzmacniacz. Na chwile obecna leży u mnie dwu kanałówka Caliber CA 1252N, jeśli będzie się nadawał to będzie hulal pod system przedni, jesli nie pójdzie na alledrogo.

Tylniego suba w przyslsoci zamierzam sie pozbyc , ale to jak juz ogarne przód. A drogi jeszcze trochę przede mna.

Aktualnie Pod wzmaka posiadam

Sygnałowe : Dietz

Zasilające jakiejś nieznanej marki , 15mm , zamierzam je wymienić na 35( myśląc przysloscio) a może i 50, a te myślę zostawić pod system przedni wydaje mi sie ze w zupełność starcza.

 

To by było na razie tyle. Ciesze się ze poznałem to forum. Moja wiedza z początku była na poziomie komercyjności xD Mysle ze troche podejście sie zmieniło. Mam nadzieje ze dzieki temu forum uda mi się zbudować zadowalający system car audio. A także ze moje lubienie słuchania w aucie muzyki przerodzi sie w fascynacje i będzie podparte wiedzą.

 

Pozdrawiam error.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że masz jeszcze duże naloty wcześniejszego myślenia, ale mam nadzieję, że jeszcze troszkę dokłądniej postudiujesz to forum (tematy związane ze sprzętem, instalacją klocków w aucie - aspekty techniczne oraz już gotowe instalacje). Wtedy mam nadzieję, Twoje myślenie i cały projekt audio w twoim autku pójdą właściwym torem.

 

Na razie nic nie mówię, nie oceniam... czekam na rozwój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak się zapytam, rozbudowa będzie szła w kierunku SQL czy dB ? :)

db

 

Widać że masz jeszcze duże naloty wcześniejszego myślenia, ale mam nadzieję, że jeszcze troszkę dokładniej postudiujesz to forum

 

A mogę zapytać czemu tak uważasz? Pytam gdyż chce znac swoje błedy. Uwazam najlepszym sposobem na poznanie jest opinia a nawet krytyka osób doświadczonych.

Dlatego tez oczekuje wypowiedzi forumowiczów, gdyż wiedział bede co źle robie i ku czemu muszę sie kierować. Oraz gdzie i w jakim temacie szukać informacji by powiększyć swą wiedzę i swój zły tok myślenia poprawić na własciwy:)

 

Ja mam nadzieje ze dzięki wam i tym forum uda mi się zmienić moje myślenie na właściwie.

Wiadome ze studiując fora i dążę do nabycia wiedzy, ale czasami ciężko odszukać sie poprawnej odpowiedzi w stosie wypowiedzi

 

Najwyższy czas by zabrać się za naukę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie i w jakim temacie szukać informacji by powiększyć swą wiedzę i swój zły tok myślenia poprawić na własciwy:)

FAQ :rotfl:

A pozostalosci to chyba skrzynia JBL :rotfl: , co innego jak bys sam zmajstrowal skrzyneczke :hyhy:

 

Moze troche zle to ujolem bo mgdzie szukac to wiadomo

 

Pozostalosci co miales na mysli bo nie do konca rozumiem ?

 

Wiem wiem, nastepna skrzynka zbuduje sam, satysfakcja z tego bedzie wielka, ale przed zakupem suba myslalem ze skrzynia robiona przez markowa firma( gdyz wczesniej myslalem ze nic lepszego od jbl nie ma) bedzie lepsza id skrzni wlasnoręcznie tworzonej.

 

Ale skrzynia to juz na koncu bedzie robiona, teraz mam do ogarniecia wiele innych wazniejszych spraw, jesli chce zbudowac przyzwoit sstem car audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło po prstu o takie drobiazgi... jak np. pomysł pozostawienia wzmacniacza kalibra :hyhy: czy tych włosów od zasilania na przód, kiedy resztę chcesz nawet wymieniać na 50mm (co ogólnie jest dziwną koncepcją).

 

Fajnie że jesteś określony na dB, ale pamiętaj że będziesz tym autem jeździł na codzień i gdy zrobisz po łębkach przód a do bagajera wsadzisz łohohoho i jeszcze troche to skońćzy sie na tym ze bedzie to wszytko ostro przebasowane i po 15min jazdy roboli cie głowa....

 

 

Podstawą CA jest UMIAR... lepiej więcej niż mniej, ale przesadna nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...

 

mam nadzieję że zrozumiałeś... Na razie czekam, a jak będziesz robił resztę to powoli będe oceniał! 3mam kciuki Kolego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretna wypowiedz :hyhy:

Jeszcze wiele muszę sie nauczyć.

 

mam nadzieje ze na jutrzejszym spocie w katowicach, nabiopre doswiadczenia i bede mial okazje zobaczyc to w praktyce i oczywiscie w odsluchu to znacznie pozniej pomoze w budowaniu systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powoli ogarniesz golfa z tym ze faktycznie lepiej sobie porobic podstawy jak zasilanie i wygluszenie bo jak juz dzialasz powoli z zabudowa to lepiej miec to z glowy.

Calibera heahe sprzedaj i kupisz cos sensownego chodzby na forum bo sa fajne klocki, hertze to chyba nie bedzie najlepszy pomysl dlatego poczytaj i przegladaj dzial sprzedam wtedy nie wtopisz keszu...

Jbl a se narazie zostaw bo jakos to dziala, bedziesz mial wiecej keszu to kupisz mono potem suba i bedzie ok...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie obraźcie się, ale jak czytam Wasze niektóre komentarze co do sprzętu tego gościa, to utwierdzam się w przekonaniu, że takie fora nie służą niczemu innemu jak sianiu stereotypów i osądów.

Chociaż jeden powód podajcie dlaczego ma zmienić ten wzmacniacz Caliber? Bo co? Bo jest brzydki? Bo źle gra? Czy dlatego że jest z firmy Caliber, która nie pasuje do modnego hi-endowego światku for internetowych?

 

Piszecie, że co innego jakby sam zrobił skrzynkę, a to miało by jakikolwiek wpływ na sposób grania, gdyby sam zrobił do tych przetworników skrzynkę? Czy chodzi tylko o to, że to JBL? Bo jeśli tak, to gratuluję stereotypowego myślenia.

 

A gdy zrobi kosmiczny przód to go głowa nie będzie bolała od basowania, skoro tył zostanie taki sam, głosność basu taka sama? Mając radio z osobnym wyjściem na suba takie regulacje zajmują 5 sekund i po problemie. Nie jest jedyną metodą szukać kosmicznego przodu...

 

Sory za czepianie się, ale podajce kilka argumentów, żeby coś zmienił, sprzedał, poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że co innego jakby sam zrobił skrzynkę, a to miało by jakikolwiek wpływ na sposób grania, gdyby sam zrobił do tych przetworników skrzynkę?

Top chyba do mnie :niepewny: Wiec tlumacze koledze. Nie sztuka wstawic gotowa skrzynke JBL w bagaj z wolnolatajacym wzmakiem i nazwac to instalacja. Kolega zabudowal wzmak i duzy + za to. Do pelni sukcesu brakuje tylko recznie zrobionej skrzyneczki ktora napewno da lepsza satysfakcje (nie mowie ze bedzie lepsza, bo gotowce JBL wcale zle nie graja), ba nawet moze zostawic gotowca tylko delikatnie zabudowac w bagaju, ladnie wszystko ogarnac i mamy instalke CA w bagazniku. Po to pokazuje sie wlasne onstalki zeby dowiedziec sie co jest "zle" i jak to naprawic. Ja nie oceniam klockow jakie ktos ma bo sam kiedys jezdzilem na peiyingu i bylo git. Dla mnie wazny jest fakt kto i jak zrobil zabudowe. Przeciez mozna podjechac do "fachowcow" wywalic kilka wyplat i oni sie ty zajma,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym mial kase konkret to wolalbym za robocizne i zestrojenie dac fachowcom kesz np z braku czasu na budowe instali, mozna kupic na wlasna reke komponenty i ktos to posklada, zabuduje i zestroji fachowo tyle ze wezmie za to kesz i nic w tym dziwnego bo po to sa zaklady CA tak samo jak wulkanizacja itp.. myslenie polaka "zrobie se wszystko sam bo po co mam komu placic tyle pieniedzy"

Fora sa po to zeby sie czegos dowiedziec i poradzic, a decyzja nalezy do kazdego z osobna i ze wszystkich sugestji i porad wyciagamy najlepsze dla nas i wtedy sobie skladamy instalke pod siebie tyle ze mase ludzi jest nastawionyych na to ze ktos poda na tacy gotowy komplet ktory idelnie zgra sie z naszymi gustami heahe

nie ma sie co klucic jak tylko podrzucic pomysl i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie temat zeby sie klucic :D

 

Wiadome ze mozna komus oddac, i to zrobi . Ale jaka w tym satysfakcja ?

Skrzynkę kupiłem pochopnie jak juz pisalem http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif, lecz teraz zrobilbym sam , wylacznie po to zeby móc powiedziec sobie ,to ja to zrobilem xD czyli dla satysfakcji.

Moim zdaniem kazdy ma inne gusta, i kazdy lubi co innego. Przeciez i tak z wielu propozycji uzytkowników musimy cos wybrac , wiec zawsze musi to pozostac w naszej mierze.

A co sadzicie na temat moich gratów ?

 

kuuudlaty, wlasnie mialem do ciebie pisac w sprawie tego boczka, może przejzalbyś mój wątek : http://www.strefacaraudio.pl/forum/topics5...e0f936be20222eb

 

Na chwila obecna czekam na wyplate i to mnie wstrzymuje , więc bagaj ogarne po wyplacie

 

Póki co nie gram głosno , no chyba ze jade przez jakies pustkowie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...