Skocz do zawartości

Helix MTK1 plik kalibracyjny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam helix mtk1 i chcę go użyć do RTA w helix m six DSP.

 

1. Skąd wczytać plik kalibracyjny, czy trzeba go utworzyć jakoś samemu i dopiero wtedy wczytać w helixie?

 

2. Przy próbie ustawienia czasówek jeden z czterech kanałów w helix (kanał D- prawy tył) system ustawia na 0ms, reszta ok, czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Various napisał:

1. Plik powinien być z mikrofonem. W pudełku, czy do ściągnięcia podając nr seryjny.

2. Tak, to normalne.

 

Dzięki za odpowiedź. Ogólnie sprawdziłem co tam załączyli na pena i nie ma żadnego pliku, który mógłbym wczytać jako plik kalibracyjny.

 

W instrukcji mikrofonu nie ma ani słowa o tym pliku, a w opcjach wzmacniacza funkcja wczytania jest dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest to mnie więcej tak:

  • tanie i kiepskie mikrofony nie mają kalibracji i praca z nimi jest loterią (powinno to dyskwalifikować urządzenie)
  • odrobinę droższe (ale dalej tanie) mikrofony, do których producent daje kalibrację, jak np. UMIK - często te same co w/w chińskie składaki z tą samą wkładką pomiarową, ale producent daje do nich dane, które pozwalają zniwelować odchyłki i zaliczyć przedmiot jako spełniający funkcje pomiarowe
  • dobre i drogie mikrofony pomiarowe (Earthworks, NTI, B&K itp.) - nie potrzebują "kalibracji", bo schodzą z taśmy w stanie umożliwiającym wykonywanie rzetelnych pomiarów

@pkol07 Twój mikrofon może być całkiem sprawny, ale może też pokazywać totalne bzdury.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz używać tego "autostroiciela" od ATF, to weź użyj tego co masz i zobaczysz jaki będzie skutek. Póki co nie panikuj. Ja tym superluxem stroiłem systemy estradowe i nikt z publiki nie uciekł 😉 

Z biegiem czasu, jeśli Cię to wciągnie i zaczniesz czytać, sam dojdziesz do wniosku czego potrzebujesz i z jakiego powodu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Various napisał:

Jeśli zamierzasz używać tego "autostroiciela" od ATF, to weź użyj tego co masz i zobaczysz jaki będzie skutek. Póki co nie panikuj. Ja tym superluxem stroiłem systemy estradowe i nikt z publiki nie uciekł 😉 

Z biegiem czasu, jeśli Cię to wciągnie i zaczniesz czytać, sam dojdziesz do wniosku czego potrzebujesz i z jakiego powodu 😉 

 

 

Dziękuję za obszerną pomoc. Bardzo mi pomogłeś. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pkol07 napisał:

Da się to zrobić, a co ze wszystkim powyżej?

Na słuch 😉 

 

3 godziny temu, pkol07 napisał:

Druga kwestia, której krzywej użyć? ATF czy flat?

J/w 😉 Ale raczej nie flat. Dobierz sobie coś sam, co ma mniej więcej 2-5dB/oktawę "wzrostu" poniżej 200-400Hz. Tj charakterystyka wzrasta (idąc częstotliwością w dół) od 250Hz z natężeniem 3dB/okt.

 

Jak Cię to wciągnie, to i tak szybko porzucisz soft ATF. To jest raczej dla warsztatów, co by szybko poustawiać i następny klient :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...