Skocz do zawartości

JL Audio 10w3v3-4 vs. Audio System HQ10SQ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie 😁

 

Obecnie posiadam najniższą serię suba Audio System Carbon 12. Chciałbym teraz pójść ciut wyżej jakościowo i mam dylemat co wybrać :

 

1. JL 10w3v3-4 / 12W3v3-4

2.AS HX10SQ / AS HX12SQ

 

Kto z Was miał styczność z tymi  subami i może wyrazić swoją opinie,który jak gra,jak nisko potrafią zejść i w jakiej obudowie będą

 brzmiały najlepiej ?:)

 

Muzyka jakiej słucham to wszelkiego rodzaju muzyka klubowa/festiwalowa zaczynając od deep house kończąc na hardstyle :) Lubie miękko nisko schodzący bas,jednak chciałbym aby był jak najlepszej jakości + dobrze kontrolowany. Słuchałem kiedyś 12w3v3-4 i podobało mi się jego brzmienie pod kątem miękkości grania i mocy ale była to obudowa bass reflex i z tego co pamiętam to trochę zamulał przy szybszych bitach :)

 

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z subami  i mam nadzieje,że coś mi tu podpowiecie 😉 Możecie też zaproponować zupełnie inne głosniki ,mocowo około 500 RMS i cenowo za używki mniej więcej  700-800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 12w3v3-4 w obudowie zamkniętej 30 L i pod Slash'em 500/1 gra to całkiem nieźle. Jest dość szybko (choć pewnie mogłoby być lepiej np. w dziesięciu calach) lecz na pewno nie mułowato. W elektronice świetnie się sprawdza. Co do zejścia to potrafi naprawdę niiiiisko zejść 😈

 

Z pewnością nie jest to tłuczek i jest w nim sporo jakościowego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziłem swego czasu JL 10w3v3-4 w CL 20 L w dużym samochodzie i było średnio, brakowało mi w sumie wszystkiego, zejścia, punktualności… w mniejszej obudowie za to z przodu/ pod schowkiem grał super, w punkt ale bez zejścia ze względu na miejsce montażu. W kompakcie za to było super, dobre zejście, wykop, łatwo komponował się z przodem. Obecnie mam dwie sztuki w CL w jednej komorze, niestety nie wiem jaka objętość.

Głośnik ten powinien pracować w mniejszej obudowie niż 20 L, parę osób to potwierdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem najniższa serię AS Carbon 12, więc tutaj to jest bez porównania jakość , szybkość... Tymbardziej, że zazwyczaj 10" są szybsze od 12" z tego co ja się orientuję i słysze porównując dwa głośniki które posiadam. HX12SQ napewno mocniej zagra, ale kwestia tego co kto oczekuje i potrzebuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem 12 ale z tego co wyczytałem jak szukałem HX dla siebie to znalazłem info, że 10" jest szybsze od 12" i tyle mojej wiedzy. Musisz dopytać kogoś  kto miał styczność z jednym i drugim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tym że zamknięta jest szybsza od br i pewno wychodzi na to samo. Bo 12 w zamkniętej gra bardzo dobrze. Wczoraj podłączyłem gra to dużo lepiej od jl audio 12w0 a wzmacniacz narażie ustalony jak pod jl czyli z 250w dostaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...