Skocz do zawartości

BMW E39 by Rożek


rozek260
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ! 
W ostatnich dniach Marka  bmw na forum jest mocnym tematem dlatego postanowiłem wrzucić opis i fotki mojej instalacji tak aby dorzucić do pieca :) 

 

Może zacznę od początku , 4 lata temu wkoncu przyszedł czas na spełnienie marzenia z dzieciństwa którym było od zawsze było e39 , trafił się naprawdę bardzo dobry egzemplarz który był warty uwagi i po delikatnym dopieszczeniu kilku detali mechanicznych uważam że na dzień dzisiejszy jest w stanie niemal perfekcyjnym . Generalnie nie planowałem żadnego systemu w tym aucie ze względu na stan i poprostu było mi szkoda go ciąć czy niszczyć w jakiś customowy sposób tak jak to miało miejsce w Hondzie Crv pewnie przez wielu tu znaną , która była dla mnie przez 10 lat totalnym poligonem i przedmiotem eksperymentów gdzie uważam że w niektórych kwestiach mocno przesadziłem i na siłę próbowałem szukać swojego miejsca oraz gustu w świecie audio . Honda stała i niszczała przez wiele miesięcy nie odpalana na parkingi pod chmurką , trafil się klient zdemontowałem cały sprzęt i własne doświadczenie w kieszeń zabrał Auto jeździ do dziś . Poprostu posiadanie 4 aut było totalnie bez sensu , ale jak wszyscy wiemy że z tej choroby nie idzie się wyleczyć więc wpadłem na genialny pomysł instalacji w wyżej wymienionym starym bmw 😎 

 

Po wielu latach kombinowania mieszania szukania własnego siebie oraz smaku postanowiłem zrobić zwykły 2way na przyzwoitych klockach , część z nich została mi z poprzedniej instalacji . I tak powstał projekt który daje mi dziś najwięcej frajdy z słuchania muzyki przez wszystkie czasy gdy obcowałem z audio , mniej analizuje więcej słucham cieszę się systemem . 
Montażem zajęli się Kuba oraz Łukasz z jjdesign (wampirek) stanęli na wysokości zadania , poprostu mieli wrzucić to do auta w miarę możliwie fabrycznie bez zbędnego cięcia rozbierania przerabiania zywicowania itp itd , woofer poszedł w miejsce fabryczne a jedyna zmiana był tweeter na słupku . Miało być skromnie i elegancko na lata produkcji auta bez zbędnych fajerwerków. 
 

Źródło Sony XES Z50 

2 way pasywnie na oryginalnych zwrotkach Rainbow Reference 

Przód zasila Micro Precision MPZ 4C 

Subwoofer Sony Xes L50 

Mono moj ulubiony Genesis monoblock . 
 

system powstał już prawie dwa lata temu kilku z was miało okazję posłuchać , mam kilka rzeczy na uwadze które zmienię w przyszłości ale będzie to kosmetyka jak zmiana kierunków slipków i wrzucenie tego samego mono z filtrami , zwrotnica w Sony stety nie stety jest bardzo uboga i muszę trochę kombinować jak np , woofer

grający bez HPF a sub praktycznie wyciszony grający 78/78 co w sumie nie przeszkadza mi zbytnio ale wiem że po kilku punktach wyciągnę z systemu kapkę więcej , strojeniem zajęliśmy się wspólnie z moim przyjacielem Marcinem K 😎 

 

kilka fotek z prac chłopaków 💪🏻 

pozdrawiam wszystkich chorujących na te sama chorobę 😂

 

 

303840.jpeg

303834.jpeg

303833.jpeg

304368.jpeg

304370.jpeg

304371.jpeg

304361.jpeg

304364.jpeg

304365.jpeg

304478.jpeg

304562.jpeg

304573.jpeg

304563.jpeg

304687.jpeg

305290.jpeg

305462.jpeg

305473.jpeg

305471.jpeg

305469.jpeg

305470.jpeg

305694.jpeg

305696.jpeg

305691.jpeg

307033.jpeg

307032.jpeg

307034.jpeg

307863.jpeg

307866.jpeg

307864.jpeg

307865.jpeg

317536.jpeg

326208.jpeg

326211.jpeg

326219.jpeg

326220.jpeg

326228.jpeg

326224.jpeg

IMG_9677.jpeg

IMG_2433.jpeg

IMG_1177.jpeg

IMG_1181.jpeg

IMG_1105.jpeg

IMG_1101.jpeg

IMG_1100.jpeg

IMG_1098.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Szczurek1986 napisał:

rozek260, tak pięknych e39 już jest jak na lekarstwo :D  Ciekawy projekt na sensownych klockach :D 

gratulacje auta jak i dobrego grania 😍

 

Dlatego więcej stoi jak jeździ 😂

a Jak już jeździ to tylko w ładną suchą pogodę 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, italiano1980 napisał:

Słuchałem nie raz.... Naprawde kawał dobrego grania 👍 

Jeszcze kilka pomysłów jest , napewno wrzucę naleśnika 15 tak żeby sobie przypomnieć jak grał bo ile kroć się go pozbędę to zawsze wracam myślami 💪🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęcie masz ładny 

Sam posiadam (ładne) e39 

Jak narazie mam suba i wzmacniacz 5 kanałów ,podłączone pod radio w bagażniku ,

Ale jestem na etapie rozdzielenie radia na taśmie komputerowej Alpine9088

 

W drzwi wpadną na stronę 2x165mm,pozbędę się po jednym z schowków w tapicerce 

 

Sam panel z radia będzie zamontowany w podsufitce na miejscu przycisków do bramy elektrycznej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Glodek napisał:

Sprzęcie masz ładny 

Sam posiadam (ładne) e39 

Jak narazie mam suba i wzmacniacz 5 kanałów ,podłączone pod radio w bagażniku ,

Ale jestem na etapie rozdzielenie radia na taśmie komputerowej Alpine9088

 

W drzwi wpadną na stronę 2x165mm,pozbędę się po jednym z schowków w tapicerce 

 

Sam panel z radia będzie zamontowany w podsufitce na miejscu przycisków do bramy elektrycznej 

Z tym rzeźbieniem pod dwa woofery na stronę to się mocno zastanów , z doświadczenia wiem że to nie jest do końca dobry pomysł , a drzwi w e39 potrafią zagrać naprawdę potężnie ale potrzebują odpowiedniej ręki i mnóstwo pracy  oraz materiałów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rozek260 napisał:

Z tym rzeźbieniem pod dwa woofery na stronę to się mocno zastanów , z doświadczenia wiem że to nie jest do końca dobry pomysł , a drzwi w e39 potrafią zagrać naprawdę potężnie ale potrzebują odpowiedniej ręki i mnóstwo pracy  oraz materiałów . 

Co polecasz ,jak zrobić by grało to ładnie i żeby był odczuwalny basik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Glodek napisał:

Co polecasz ,jak zrobić by grało to ładnie i żeby był odczuwalny basik 

Popatrz na fotki z moich drzwi , dodam tylko że w chwili obecnej jeden gra niebo lepiej jak wcześniej dwa te same w innym aucie . Trzeba dobrze zrobić drzwi dobry fundament pod woofer , drzwi w e39 niestety nie należą do najprostszych , no i kwestia doboru dobrego woofera który zagra w pełnych drzwiach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Glodek napisał:

Co polecasz ,jak zrobić by grało to ładnie i żeby był odczuwalny basik 


Tak jak rozek260 , podpowiada... przemyśl dobrze temat bo niejeden pojedynczy woofer potrafi lepiej kopnąć jak dwa :P

Możesz sobie rzucić okiem tutaj są dwa... jak to gra nie jestem Ci w stanie powiedzieć :]

 https://caraudio.basser.pl/pl/bmw/24-bmw-5-e39.html

a tutaj e30 w ogóle bez suba :D

https://caraudio.basser.pl/pl/bmw/23-bmw-5-e39-bez-subwoofera.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczurek1986 napisał:


Tak jak rozek260 , podpowiada... przemyśl dobrze temat bo niejeden pojedynczy woofer potrafi lepiej kopnąć jak dwa :P

Możesz sobie rzucić okiem tutaj są dwa... jak to gra nie jestem Ci w stanie powiedzieć :]

 https://caraudio.basser.pl/pl/bmw/24-bmw-5-e39.html

a tutaj e30 w ogóle bez suba :D

https://caraudio.basser.pl/pl/bmw/23-bmw-5-e39-bez-subwoofera.html

No w moim przypadku woofer robi większą robotę jak sub , ale jest zrobione kilka podstawowych punktów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krauziak napisał:

Identyczny patent z drzwiami musze zrobic w swoim zlomku . A to radio....bajka. Mam slabosc do sprzetu z lat 90. Bardzo ladnie to wszystko wyglada

U mnie można było to zrobić bo jest możliwość rozdzielenia fabrycznie panelu od ,dupy’ radia . Chodź w innych radiach myślę że to nie będzie wielki problem aby zrobić przedłużenie na kablach, co do paneli to musiał byś się uśmiechnąć do naszego naczelnego drukarza 3D pewno masz gdzieś pliki z mojej e39  💪🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...