Skocz do zawartości

Głośniki do drzwi golf 6 pod sony dsx-b700


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem fabryczne radio na sony dsx-B700, jest lepiej, ale planuję dodatkowo wygłuszyć drzwi i zmienić przy okazji glosniki. Myślę o audison apx 165, może jakieś sugestie? Nie planuje pchać w to auto dużej kasy stąd radio z analogowym sterowaniem ale chciałbym poprawić swój komfort podczas jazdy. Proszę o sugestie jeśli można coś lepiej w tym budżecie. Maty kupię tak czy siak a audisony to jakieś 300 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzeczny_52 napisał:

Nie wiem na ile lubisz niskie tony.

Ten model Audisona dość wysoko kończy odtwarzanie niskich.

No więc lubię, dla przykładu świetnie słucha mi się muzyki w sennheiserach momentum 4 z opcją bass booster. Co do audisonów to ktoś mi je polecił ze względu na jakość dźwięku, widzę wysoką skuteczność, co daje mi nadzieję na napędzenie ich swoim Soniakiem. Tam jest 4x55W nie widzi mi się inwestować w dodatkowy wzmacniacz. Może Pan poleci coś innego, chętnie poczytam. Dodam również, że owe sennheisery w swojej klasie cenowej (BT) oferują chyba najlepsze tupnięcie w wysokich partiach basu, to też jest dla mnie miód:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcin1217 napisał:

No więc lubię, dla przykładu świetnie słucha mi się muzyki w sennheiserach momentum 4 z opcją bass booster. Co do audisonów to ktoś mi je polecił ze względu na jakość dźwięku, widzę wysoką skuteczność, co daje mi nadzieję na napędzenie ich swoim Soniakiem. Tam jest 4x55W nie widzi mi się inwestować w dodatkowy wzmacniacz. Może Pan poleci coś innego, chętnie poczytam. Dodam również, że owe sennheisery w swojej klasie cenowej (BT) oferują chyba najlepsze tupnięcie w wysokich partiach basu, to też jest dla mnie miód:)

Te 4x55W z radia to moc maksymalna nie mająca nic wspólnego z mocą rzeczywistą. W rzeczywistości pewnie będzie około 4x15W. Pod samo radio najlepiej szukać głośników o jak najmniejszej  mocy rms i jak największej skuteczności. 

Apx to głośniki coaxialne. W golfie 6 fabrycznie nie masz przypadkiem zestawu odseparowanego z przodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, przemas1988 napisał:

Te 4x55W z radia to moc maksymalna nie mająca nic wspólnego z mocą rzeczywistą. W rzeczywistości pewnie będzie około 4x15W. Pod samo radio najlepiej szukać głośników o jak najmniejszej  mocy rms i jak największej skuteczności. 

Apx to głośniki coaxialne. W golfie 6 fabrycznie nie masz przypadkiem zestawu odseparowanego z przodu? 

Nie mam pojęcia jak to wygląda pod boczkami, wiem że po zmianie radia na duży plus, wiem że są glosniki w drzwiach z przodu i syczki w trójkącie lusterka. Golfik 3drzwiowy, z tyłu pewnie jest instalacja ale brak głośników, trudno zresztą ocenić bez demontażu boczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę posłuchałem na postoju różnej muzyki którą znam, szczerze większość brzmi w miarę ładnie przy 32-36 głośności w skali do 50. Jak robi się zbyt dynamicznie to potrafi się jakość dźwięku popsuć, bas jest np średnio przyjemny bez wow ani blisko wow, średnica do tych 34 powiedzmy 5/10 soprany zależnie od utworu ale dupy nie urywa. Może odcięcie filtrem niższego basu i sub aktywny pod fotel? Co do wygluszenia to musi być, rezonuje i to też bardzo wpływa na jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do sklepu w którym mogą odrazu wszystko zamontować... polecono mi Steg LEO 650 zestaw odseparowany pod samo radio bez suba lub Steg QL650 ale to proponują w zestawieniu z subem. Niby opcja nr1 w zupełności zrobi robotę ale budżet rozciąga się na 900PLN z robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...