Skocz do zawartości

Tweetery - miejsce instalacji


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, auto to Saab 9-3 polift. Mam odseparowany zestaw Audio System M165 Evo2, woofery siedzą już w wygłuszonych drzwiach ale mam nie lada problem z tym gdzie zainstalować tweetery. W drzwiach nie ma przewidzianego miejsca a nie bardzo chce mi się wiercić otwór w tapicerce. Trójkąty za lusterkami odpadają tam nie ma kompletnie miejsca na cokolwiek. W desce rozdzielczej mam 3 głośniki 87mm. Czy jakbym je wywalił i zrobił coś takiego jak na zdjęciu poniżej to nie zepsuje jakości jaką oferuje ten zestaw audio system? Bo rozumiem strata tych głośników 87mm przy odseparowanym zestawie, który posiadam może tylko poprawić sytuacje, gdyż fabryczne pioneery i tak nic nie oferują swoim brzmieniem.

 

IySnEZ7.png

 

Ostatecznie można coś ulepić w słupku A ale tam mam airbaga i jakoś średni mi się widzi dostać tweeterem lub jego odłamkami w razie wypadku. Co myślicie? Jakieś sugestie?

 

Ewentualnie mogę też coś na wzór tego zrobić. przytwierdzić do maskownicy głośnika deski rozdzielczej

attachment.php?attachmentid=13602&d=1418

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szczurek1986 napisał:

rzeźba w słupku to najlepszy pomysł jeśli chodzi o utrzymanie jakości grania :P

Czyli rozumiem tweeter ma być bezwzględnie skierowany w stronę głowy? Myslałem nad ulepieniem czegoś takiego wykierowanego w stronę słuchaczy :) Bezpieczniej jak tykać ten słupek A.

Sba7fde3df4f446bd8a144e8d6796c649J.jpg_6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupek A nie gryzie. 🙂 Postaraj się ustawić lewy TW na prawy zagłówek a prawy TW na lewy zagłówek, symetrycznie. Kup sobie drugie słupki nie są to jakieś duże kwoty i w nich to zrób a swoje odłóż w ten sposób zawsze będzie alternatywa powrotu do fabryki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 27.11.2023 o 20:37, Maccer napisał:

Spoko dzięki za cenne uwagi, tak chyba będzie najlepiej wykierować je na przeciwne zagłówki i na taśmie protestować tymczasowe miejsca lokalizacji. Czy to na słupki czy w trójkątach, okaże się gdzie zagrają najlepiej.

Cześć, mam podobny problem u siebie, tyle, że u mnie w samochodzie nie ma słupków, podesłałbyś link do tego zestawu, który wstawiłeś wyżej, u mnie zdałoby to egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...