Skocz do zawartości

Procesor dsp / wzmacniacz z dsp - pomoc w zakupie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu rozglądam się za procesorem dsp ewentualnie wzmacniaczem z dsp do 2k zł. Mam problem z wystrojeniem zestawu ponieważ moje radio to dedykowany chińczyk (niby trochę lepszy od innych) konkretnie jest v&s r-line+ pro e46. Próbowałem trochę posilkowac się dsp wbudowanym w radio ale to jakiś syf i dzwiek jest nieciekawy. Samochod oryginalnie miał zestaw h/k 10 głośników plus plastikowy subwoofer. Aktualnie jest zestaw przedni Audio System x-ion 165e46 100/130W 4ohm napędzany wzmacniaczem również AS r105.4 oraz subwoofer hx08sq w obudowie br 22l na wymiar. Tyl jest fabryczny h/k zasilany z oryginalnego wzmacniacza. Docelowo już niedługo będzie tam zestaw odseparowany as 130mm. Nie zależy mi specjalnie na wzmacniaczu w procesorze ponieważ mam jeszcze jeden w szafie audio systemu m80.4 . Nie wiem co wybrać myślałem nad AS x80.4 dsp-bt ale nie wiem czy jest sens płacić tyle skoro nastepny wzmacniacz nie specjalnie jest mi potrzebny. Z drugiej strony mogl bym podlaczyc do niego zestaw przedni oraz tylny a do subwofera dokupić jeszcze jeden hx08sq i zapakować głośniki do nowej skrzynki br 2x200mm i zasilić je z tego r105.4. Na rynku jest kilka modeli ale nie mam za bardzo doświadczenia w kupowaniu takiego sprzętu ponieważ jeszcze nigdy nie miałem procesora dsp nawet w rękach. Znalazłem też sam procesor audison bit ten + pilot audison drc mp za około 1500zl. W tej cenie był jeszcze helix dsp mini , pheonix gold zda 4.6, audison bit ten d również z pilotem drc mp za około 2000zl, audio system co40.5 dsp-bt oraz dziwnie tani pioneer-deq s1000a2 lecz ludzie pisza ze jest problem z ta ich aplikacja do sterowania. Mam w radiu bt więc audio systemem mógł bym sterować z samego radia. Prosze o jakies sugestie ponieważ czytam od soboty różne testy, fora i mam już straszny mętlik w głowie. Aha wymiana radia nie wchodzi w grę na inne ponieważ większość chińczykow jest podobnej jakości co to. Jest co prawda dedykowany alpine na rynku ale ponad 4k trzeba za niego zapłacić, natomiast montaz jakiegoś innego radia 2din np Alpine,Sony,Pioneer  nawet w wersji bez cd jest problematyczne i słabo to pasuje do reszty deski.

 

Myślę też o tym przyszlosciowo tzn sprzęt pewnie zdemontuje zanim sprzedam wóz więc będę pewnie chciał to w przyszłości wykorzystać w jakimś innym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy helixie dsp mini i pheonix gold zda4.6 masz tylko 3 pary wyjść rca czyli albo robisz 2 drożny zestaw z przodu aktywnie i sub albo przód i tył pasywnie i sub. Raczej mało przyszłościowe ale jak już to z tych 2 wybrałbym helixa jak już masz wzmacniacze. Audisony bit ten i bit ten d to już przestarzałe sprzęty. Niestety nowoczesne sprzęty audisona to wydatek od 3 tys wzwyż a samego dsp z nowej serii nie ma. Jedyna zaleta to sporo wyjść rca. Co 40.5 bt to tylko rozbudowa do fabrycznego nagłośnienia. Ma tylko 2 wyjścia rca a wbydowany w niego wzmacniacz jest gorszy niż to co masz. Nie zasili dobrze twoich głośników. Pioneer to raczej zabawka na start.

As x80.4 bt dsp nie ma wejścia optycznego więc jest mało przyszłościowy. 

Jeśli chcesz sprzęt na dłużej to może warto zainwestować w coś lepszego z 8 wyjściami rca. Dzięki temu wykorzystasz oba wzmacniacze i zasilisz wszystkie głośniki(przód aktywnie plus tył plus sub). 

 

No i najważniejsze pytanie czyli jak podłączysz procesor do radia. Ma ono wyjścia rca albo optyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Arcziwroc napisał:

Tak ma wyjścia rca na przód tyl i subwoofer. Wyjście na subwoofer jest mono tak więc w sumie jest 5 wtyczek. Nie wiem czy nie lepiej będzie wziąć sygnał na suba z tych rca na przód 

Możesz wykorzystać 4 rca a na procesorze ustawić by na suba szedł sygnał z 2 przednich kanałów albo zsumowany z 4. Wtedy fader na radiu nie będzie wpływał na pracę suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o tym 

https://www.crutchfield.com/S-jX2am2lPp65/p_975HELIXDS/HELIX-DSP.html

Znalazłem taki używany za 1200zl

Tego audio system x80.4dsp bt mogę aktualnie mieć za 1999 nowego 

Wersja helix mini jest nowa za 1800 ale czy jest o tyle lepsza od audio systemu że warto brać zamiast dołożyć 200zl i wziąć audio system. Tak bardzo ważne jest to wyjścia optyczne?

 

Nie zależy mi na wzmacniaczu ale z drugiej strony skoro dokładając 200zl mogę mieć to samo tyle że że wzmacniaczem. Zawsze mogę sprzedać tego m80.4 to jakaś kasa się zwróci. Mam to od nowości cały zestaw  z pudełkiem i dowodem zakupu więc chyba znajdzie się na to jakiś klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arcziwroc napisał:

A co powiesz o tym 

https://www.crutchfield.com/S-jX2am2lPp65/p_975HELIXDS/HELIX-DSP.html

Znalazłem taki używany za 1200zl

Tego audio system x80.4dsp bt mogę aktualnie mieć za 1999 nowego 

Wersja helix mini jest nowa za 1800 ale czy jest o tyle lepsza od audio systemu że warto brać zamiast dołożyć 200zl i wziąć audio system. Tak bardzo ważne jest to wyjścia optyczne?

 

Nie zależy mi na wzmacniaczu ale z drugiej strony skoro dokładając 200zl mogę mieć to samo tyle że że wzmacniaczem. Zawsze mogę sprzedać tego m80.4 to jakaś kasa się zwróci. Mam to od nowości cały zestaw  z pudełkiem i dowodem zakupu więc chyba znajdzie się na to jakiś klient.

Helix robi dsp od lat i jest to obecnie lider dsp. Tu się płaci za jakość i możliwości. 

Sam stałem przed podobnym wyborem co ty parę miesięcy temu ale chciałem dsp z wzmacniaczem by możliwie zaoszczędzić miejsca w bagażniku. Ostatecznie dołożyłem do audisona af c8.14dsp wraz z sterownikiem drc ac i modułem bt b-con co kosztowało mnie ponad 4 tys.  ale mam cały system zasilany z jednego małego klocka i nie przejmuje się fabrycznym radiem bo przesyłam muzykę bezpośrednio na dsp po bt. Fabryczne radio służy mi teraz tylko jako zestaw głośnomówiący plus od czasu do czasu do słuchaniu muzyki z cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...