Skocz do zawartości

Początkujący kłopot z uzyskaniem zadowalającej sily


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem 

 

mam problem z podłączeniem  głośnika do wzmacniacza w Mostku nie wiem czy mogę tak zrobić ,żeby go nie spalić 

pod spodem napisze co mam za sprzęt jeżeli ktoś mi odpowie pomoże będę bardzo wdzięczny

 

wzmacniacz to Peying py-1k76D

 

głośnik jednodrożny Pioneer TSA300S4

 

radio Pioneer mvh-A200vbt

 

 

Zdjęcia podglądowe

 

IMG_0390.png

IMG_0391.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę wzmak jest typu monoblok i może pracować z impedancją 4/2/1 ohm

Twój sub ma impedancję 4 ohm.

Nie ma problemu.

Natomiast musisz ustawić wzmak stosownie do mocy przyjęcia RMS suba.

 

Jak wzmak nie ma portu + i -, tylko ma 2 x + i 2 x -, to raczej podłączyć trzeba skrajny + i skrajny -.

Oczywiście podać zasilanie będziesz wiedział jakim kablem?

Altek i Aku dadzą radę podać mu jako będzie potrzebował te 50A?

 

 

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ,że tak mam do tego jeszcze kondensator 

 

Dokładnie rzecz biorąc chciałbym się dowiedzieć czy ten wzmacniacz na jednym kanale ma 500 w Rms czy dopiero na 2 jak zrobię Mostek 

 

na wzmacniaczu jak się nie mylę nie ma napisu bridge 

 

wiec raczej się go nie da z mostkować jeżeli źle to rozumuje proszę mnie po prawic 

Dla jasności jutro cyknie fotkę mojego wzmacniacz  z auta i wtedy nie będzie żadnej wątpliwości 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wziąłem w ręce miernik i postanowiłem zmierzyć volty na wyjściu wiec tak policzyłem według wzoru wyszło mi około 46v

By wzmacniacza nie przesterować ku mojemu zdziwieniu na wyjściu na kanale gdy podgłasniam gain na maxa uzyskuje tylko 24,1 volta 

 

Moje pytanie brzmi czy może być coś nie tak z wzmacniaczem a może z okablowaniem ? 
 

dodam,że ten głośnik ledwo co gra 

 

mam pytanie czy jestem wstanie zmierzyć ile amper idzie kablem zasilającym do wzmacniacza ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego potrzebujesz miernik cęgowy by zmierzyć ampery.

 

Masz za słaby sygnał z radia dlatego kręcisz gain na maxa a wychodzi Ci mało volt...

 

Z radia masz tylko 2V na RCA. Może do tego coś wyciszone dla suba jakieś ustawienie i przede wszystkim potrzebujesz chociaż te 70% skali głośności z radia i wtedy kręcić gainem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pre out z oznaczeniem Subwoofer.

 

W ustawieniach audio podbij sobie funkcje SLA na +4 przy danym źródle którym słuchasz np USB. Następnie Sub wiadomo na On, Speaker Level > Subwoofer i podkręć ile się tam da.

Subwoofer settings (działa tylko przy sub on) tam będzie crossover ustaw na 60 czy tam 80Hz bo może jest z 20 i wycina tak pasmo, że nic nie gra... Jeśli będziesz miał wpięte RCA nie pod subwoofer w radiu tylko np.pod front to automatycznie żadne ustawienie suba z poziomu radia nie będzie działać.

Subwoofer output w radiu to ta para RCA na samym dole radia (przy tych 3 parach)

 

Na wzmacniaczu LPF też ustaw w granicę tych 60 80Hz oczywiście możesz i na więcej jeśli będziesz miał pewność, że pasmo będzie wycięte przez radio. Subsonic jeśli masz On to ustaw w okolice 30Hz bo jeśli będzie na 50 czy 60Hz to tak samo wytnie sporo suba ale na początek to co wyżej bo gdzieś masz duże straty sygnału na rca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...