Skocz do zawartości

Mazda 6 GJ strzał w głośnikach podczas gaszenia silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie, mam nastepujący problem, zmieniłem audio w aucie, tzn mam teraz zamontowane dsp, wzmacniacz i zestaw odseparowany, problem polega na tym ze jak gaszę auto to słychać strzał w głośnikach, oczywiście wcześniej na oryginalnym  systemie tego nie było, jest ktoś w stanie mnie naprowadzić co mam sprawdzić i jak się kierować by wyeliminować to pukanie ? Dziękuje za odpowiedzi

 

System składa się z

-oryginalna jednostka mazdy

-Musway DSP68

-wzmacniacz Ground Zero GZIA 2.240

-głośniki Musway ML6.2C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musway jest aktywowany poprzez wejście wysokiego poziomu, czyli konstke przy module antenowym gdzie mam wszystkie kable glosnikowe, druga kostka zasilająca, masę mam do blachy a plus po zapłonie znalazłem w tej samej kostce co idą przewody głośnikowe, rem wzmacniacza jest połączony w wyjściem rem out muswaya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nakamichi napisał:

I gdzie go polaczasz ? Rozumiem zasilanie procka ma zasilanie stałe i napięcie na nim nie zanika w żadnej z opcji .

Napięcie procka jest po zapłonie, prąd pojawia się w przewodzie dopiero po wciśnięciu przycisku start/stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nakamichi napisał:

Czyli wymagany układ polaczeń w takiej opcji to , zasilanie procka stałe , rem wzmacniacza z out rem procka , a aktywacja procka sygnałem linii głośnikowej

Czyli zasilanie procka podłączyć pod stały plus rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nakamichi napisał:

To 1/10 sukcesu , pozostaje ta milsza część , czyli ustawienie tego procka , bo po cios on tam jest w systemie .

Jest przyszłościowo, na razie jest pasywnie zrobione i na procku tnę tylko częstotliwość i na słuch sobie ustawiłem opuźnienia, na przyszły rok pomyślę o zmianie wzmacniacza i zrobieniu systemu aktywmego, a wtedy strojeniem się zajmie ktoś, kto się na tym zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...