Skocz do zawartości

Klejenie skrzyni, czym ? -Zagadka


MicroZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadnijcie czym gościu klei te kawałki w skrzyni.

 

 

Podpowiedzi:

Tak, były pytania w komentarzach, lecz specyfik jest owiany tajemnicą 🤣

 

Klej / szpachla 2k epoxy,

Klej / szpachla do drewna (tak, też występują w barwie czarnej)

Kleje na bazie Polimerów, lub ich hybryd np. Kleje montażowe, Mastyki, Masy uszczelniające

 

Zapraszam do zgadywania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Robi warstwę włókna z żywicą. Smaruje żywicą i układa kolejno kawałki, potem zalewa żywicą.

Robiłem tak od lat, nic nowego.

Przyjrzałem się, lipę odstawia, nawet nie zrobił odlewu z żywicy... yutuboby specjalista🤣

U nas na forum był kiedyś lepszy artysta, kleił klocki i płyty klejem na gorąco🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie smaruje żywicą a klei kawałki do kupy jakimś klejem a później je smaruje jakąś pastą/szpachlą z włóknem lub po prostu żywicą z włóknem. Chociaż w 1:22 widać że stoi pistolet  klejem na gorąco 😉

 

To mój frontsub był lepiej wykonany, parę wkrętów było a i szpachli tyle nie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie klocki wstępnie klejem na gorąco a później żywicą z pyłem i barwnikiem bo on używa barwnika żeby widzieć gdzie ewentualnie przecieka i tam uszczelnić. Każdy ma swoje metody, jak skuteczne to nie ma co negować. A że robi wszystko długo....jak ma czas i mu za to płacą to też bym się tak bawił😀 pozazdrościć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !

Zgadza się, klej na gorąco  🤣

1:21 filmu na stole leży pistolet + czarna laska kleju

Co do zasadności użycia takiej metody, obawiałbym się o trwałość takiego rozwiązania, w szczególności gdzie powierzchnia trwałego spoiwa (tzn. żywicy) miedzy klockami jest ograniczona przez klej na gorąco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, nazywajmy rzeczy po imieniu. 

Ja bym nie chciał żeby ktoś mi tak wykonał obudowę na subwoofer, chociażby że względów bezpieczeństwa. Taka układanka może się sprawdzać dobrze do pierwszego wypadku, dzwoń w tył samochodu i leci wszystko do przodu...

Mam w piwnicy obudowę z żywicy w boczek obudowy, nawet jak spadła z szafki to nic się nie stało, te klocki mogły by się jednak posypać.

 

No ale z tym to tak samo jak z lepionymi samochodami, problem się dostrzega dopiero jak coś się stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Jego konstrukcje to jedne z bardziej "solidnych", nie raz bym powiedział, że aż za bardzo. Na te "klocki" poszły pewnie kilogramy milkshake. Ja bym się jedynie przyczepił, że nie ma między tym maty szklanej/rowingowej dla wzmocnienia. Przecież on nawet słupki przednie wzmacnia czy deski jeśli montuje midy. Ja trochę takiego "lepiku" już wylałem i wiem jakie to jest mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie za bardzo wygląda że poszły kilogramy milkshake. Nawet jakby było dużo to wykładanie tych klocków to zbędny etap do tego zabierający dużo cennego miejsca. Mam nadzieję że obudowa jest solidna i nie rozerwie się w najmniej odpowiednim momencie. 

 

Dokładnie, CNC i skan 3d.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...