Skocz do zawartości

Focal KIT IS VW 165 ktoś coś wie na temat tych głośników?


wallace
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wygłuszania auta (drzwi) i szukam informacji na temat zastąpienia samych głośników fabrycznych innymi głośnikami ( auto na gwarancji jeszcze przez 2 lata także nic innego nie mogę na razie zrobić) , znalazłem głośniki FOCAL IS VW 165 dedykowane do aut grupy VW ,które niby poprawiają jakość dźwięku bez potrzeby montażu wzmacniacza, czy ktoś montował te głośniki u siebie lub ma jakieś doświadczenia z tymi głośnikami? Oryginalny głośnik ma oznaczenie 4 Ohm i 20 W a te FOCALe 2 Ohm i 60 W w RMSie. Moje dotychczasowe doświadczenia pokazują ,że sama wymiana głośników bez montowania wzmacniacza nie daje jakiegoś niesamowitego efektu ,ale może w tym przypadku jest inaczej.  link do tych głośników https://www.audiosklep.pl/focal-kit-is-vw-165-p13189

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szymin89 napisał:

Nikt nie każe Ci ciąć tapicerki i lepić słupków. Są adaptery, których nie trzeba przykręcać blachowkrętami do drzwi. Pokazany przez Ciebie focal moze i jest jakąś opcją ale da się na pewno lepiej.

 

Co to za VW?

VW TROC po lifcie.

Wiem, że może być lepiej ,w poprzednich autach miałem "lepiej" ale dochodził montaż wzmacniacza i subwoofera a tutaj ze względu na gwarancję nie chcę podłączać dodatkowych urządzeń i ewentualnie demontować przed wizytą w serwisie przy okazji każdego przeglądu.

Nie wiem czy na razie nie zakończyć na wygłuszeniu drzwi, przy okazji pomyślałem o zamontowaniu dedykowanych głośników FOCALa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto pokusić się o instalację sprzętu w zakładzie plus jakiś mały wzmacniacz pokroju match. Wtedy faktycznynie kostka w kostkę i rachunek w razie 'w' jakby robili problemy z gwarancją. 

 

To nie jest tak że gwarant tylko patrzy co by zrzucić winę na użytkownika samochodu. Zwykły warsztat (aso) nie zwraca na takie rzeczy jak głośniki czy inne sprzęty uwagi, jak popsuł się silnik lub jego element to nie szukają byle powodu by Cię upier... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe ,że oryginalne "radio" jest fabrycznie wysterowane pod oryginalne głośniki i po wymianie na inne może się okazać ,że grać nie będzie lepiej? Z tego też powodu potrzebny jest montaż instalacji z procesorem dźwięku , który odpowiednio wysteruje dźwięki i poprawi jego jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...