Skocz do zawartości

Passat b8 mib2 dsp + subwoofer?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zwracam się z prośba o pomoc. Posiadam passata B8 w sedanie ze standardowym audio. Pobłądziłem podczas doboru nagłośnienia, przez ostatnie tygodnie zbierałem wiedzę i teraz chciałbym zrobić to porządnie. Zależy mi na czystym dźwięku z dobrym vocalem i podkreślonym basem- nie oczekuje dyskoteki ale chciałbym uzyskać efekt zbliżony do tego który mam w domu( kolumny jbl studio 270 pod wzmakiem onkyo i dac)

 

do rzeczy: zacząłem od założenia na przód dedykowanych głośników focal is 180vw ( niepotrzebnie bałem się przeróbek) oraz wygłuszenia wszystkich drzwi. Efekt? Jest niby lepiej ale ta muzyka jest przekłamana nie brzmi prawdziwie, za mało średnich za dużo góry i bas który nie zadowala. Kolejnym krokiem było dołożenie do zestawu suba podsiedzeniowego/ wzmaka focal ibus2.1. Efekt? Z bagażnika nie było go słychać, zrobiło się głośniej ale nadal mało zadowalająco- ibus do tego okazał się uszkodzony i już go nie mam . Chciałbym teraz podejść do tematu porządnie. Budżet na dziś to około 3 tysiące ale w kolejnych etapach mogę dokładać.
 

Moja wizja 1 :

+ Dsp audio system 40.5 bt( żeby tanio trochę poprawić charakterystykę mib2 o którym na forum wiele złych słów wyczytałem) oraz ewentualna opcja na podłączenie po aux iPhone 

+wzmacniacz mono

+sub do bagażnika 

tu pytanie w jakim przedziale RMS muszę szukać żebym go z bagażnika w sedanie zadowalająco usłyszał?

 

wizja 2:

+helix mfour dsp ( narazie bez bt i sterownika) 

+jakaś mniejsza skrzynka z 10 calowym głośnikiem 

tu pytanie czy takie 200 wat w mostku wystarczy żeby sensownie zasilić suba? 


wizja 3:

- może te focale to był także błąd i trzeba je zmienić na coś innego i zacząć od zera?
 

bede wdzięczny za pomoc i ewentualne propozycje. Spędziłem wiele godzin na zebraniu wiedzy ale nie chciałbym dalej bezsensownie wydawać pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym Helixa i wykorzystanie jego czterech kanałów do aktywnego zasilenia focali. Aktywka z czasówkami dużo zmieni a nowe głośniki zawsze zdążysz kupić. A następnie suba i jakiś monoblok do niego i tu już nie będziesz niczym ograniczony 😉.

Bo sedan sedanowi nie równy w jednym jest lepszy przepływ fali w inny gorszy. 

 

Testowałem AS 80.4d w połączeniu właśnie z Focal ISU i nie szedł bym tą drogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrula dobrze gada. Taką opcją ugrasz najwięcej. Na sam początek możesz podłączyć suba pod mostek Helixa, a potem dokupić wzmacniacz dla suba. A w przypadku sedana to pomyślałbym nad wycięciem otworów w półce i zaślepieniu ich maskownicami. W vagach oparcie tylnej kanapy zbudowane jest z metalowego stelaża który oddziela blachą dokładnie całą przestrzeń ładunkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady , generalnie co do suba to jest już wizja na RF P2D2-12 w zamkniętej obudowie ale pod mocnym mono. Fotele mam składane nie wydają mi się takie szczelne jak np w BMW 

co do dsp Audio system już odpuściłem ponieważ mam tam kilka wątpliwości i jest problem ze stremingiem a na docelowym ominięciu radia bardzo mi zależy ( mam wrażenie ze ten mib 2 wprowadza całe zamieszanie) 

 

I tutaj zostaje albo helix( niestety jak dołożę stream i kontroler to na suba i mono przez jakiś czas nie będzie budżetu ) i tutaj pojawiła się nowa opcja alternatywna:

DSP AXTON A592 za 1100zl+ 100 za sterownik mam dsp ze streamem które mogę przyszłościowo rozwinąć o hi res. Opinie w Niemczech ma dobre i jest plug and play do passata . Ktoś testował? 
Czy takie focale ze zintegrowanymi zwrotnicami można występować aktywnie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijał bym na Twoim miejscu urządzenia, które mają obsługę tylko przez aplikację na androida i iOS. Czas pokazał że po jakimś czasie producent nie rozwija i nie dostosowuje aplikacji do nowszych systemów i przychodzi czas gdzie aplikacja przestaje działać i trzeba kombinować ze starym telefonem itp. Druga sprawa to wygoda obsługi, nie wyobrażam sobie wyklikać wszystkiego z poziomu telefonu/tableta. Na lapku jest znacznie szybciej j wygodniej.

 

Można ten zestaw podłączyc aktywnie, w sumie jak każdy inny. W tym przypadku musiał byś wykorzystać cztery kanały na przód i jakiś wzmacniacz na subwoofer lub jakąś dwukanalowkę na Tweetery. Ja bym był jednak za dodatkowym wzmacniaczem na subwoofer. Mógł byś wtedy ściszyć trochę ten Tweeter bez wielkiej grzebaniny w eq. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...