Skocz do zawartości

Jakie audio do passka b5 przedlift? - wymiana aktualnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Przymierzam się do wymiany głośników w swoim passacie b5. Te po poprzednim właścicielu już nie domagają (nie są ori, bodajże pioneer).

Zależy mi na przyzwoitym dźwięku i w miarę spoko bassie. Nie potrzebuje żadnych tub, wzmacniaczy. Po prostu chce te stare zastąpić nowymi, lepszymi głośnikami. Jeśli chodzi o radio, to również jest zmienione. Tutaj co do marki, jestem pewny - jest to pioneer.

W tym celu udałem się na forum takie jak to, aby zaczerpnąć trochę wiedzy i wiedzieć, w którym kierunku się udać. Jeśli chodzi o cenę to nie gra ona żadnej roli. Spodziewam się dosyć wąskiego wyboru, jeśli chodzi o ten konkretny model samochodu, więc i zapewne cena nie będzie jakaś kosmiczna (lecz mogę się mylić 😅)

Za wszystkie porady i polecenia, z góry serdecznie dziękuję!

 

Pozdro! 👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, przemas1988 napisał:

Do Passata można i głośniki o większej wartości niż on sam zamontować 😆. Napisz ile możesz przeznaczyć a na pewno ktoś coś doradzi. 

Dałem znać, że cena nie gra roli, więc czekam na jakieś fajne propozycje. Ale myślę, że widełki w granicy 1k czy nawet na + byłyby spoko. Bo raczej nie ma co patrzeć na tańsze, bo jakość to będzie zapewne na słowo honoru XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiąc to już bardzo dobry budżet jak na głośniki pod samo radio. Pod takie głośniki warto odpowiednio przygotować drzwi. W wygłuszonych drzwiach lepiej zagrają. Nawet seryjne po wygłuszeniu potrafią lepiej grać. Pod radio musisz szukać coś z jak najwyższą skutecznością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi bardziej o sens wydawania kwoty X na głośniki do starego samochodu, które będą podłączone pod radio.

Wielu montowało excursiony sx lub shx w takiej sytuacji jak Ty, potrzebujesz jeszcze adaptery by zamontować głośniki. Na Alle, powinny być zestawy do takiego samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szymin89 napisał:

Tutaj chodzi bardziej o sens wydawania kwoty X na głośniki do starego samochodu, które będą podłączone pod radio.

Wielu montowało excursiony sx lub shx w takiej sytuacji jak Ty, potrzebujesz jeszcze adaptery by zamontować głośniki. Na Alle, powinny być zestawy do takiego samochodu. 

Jeśli aktualnie są zamontowane niefabryczne głośniki to już adaptery powinny być. Warto by zdjąć boczek i zobaczyć co tam jest i jak podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, z przodu mam magnaty. O ile dobrze mierzę średnicę, to mają 160mm. Z tyłu natomiast popękane zapewne ori głośniki. Stąd to trzeszczenie, bo po prostu zdechły XD
Jeśli chodzi o adaptery, to będą ponieważ wizualnie są większe od tych fabrycznych :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...