Skocz do zawartości

Schemat lutowania Jack 3.5 mm pod Digital Coax?


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  potrzebuję Waszej porady , jak polutować wtyk Jack 3.5 mm do kabla coax 75 ohm?

Ma on służyć do połączenia pomiędzy transportem DAP a procesorem DSP.

W DAP wyjście coax jest realizowane przez wtyk słuchawkowy 3.5 mm.

Producent dołączył przejściówkę ale jest jakaś taka mizerna jakościowo,  poza tym skoro sam chcę skonfekcjonować kabel to można wyeliminować przejściówkę. 

I tu pojawia się pytanie , skoro producent w przejściówce stosuje jak typ TRRS, jak to poprawnie polutować pod które piny?

Kabel to potrójnie ekranowany Supra Trico Digital.

Dzięki bardzo za pomoc , bo szukam schematu w sieci ale wszędzie są tylko schematy analogowe pod np dwa razy chinch albo słuchawkowe a nie ma jak zrobić wtyk digital coax.

Screenshot_20230430_203451_Chrome.thumb.jpg.22c68bc76131613ee64d7c805b191fb0.jpgScreenshot_20230430_203708_Chrome.thumb.jpg.595a8f19b9fb128e8624743cc89a3d87.jpgScreenshot_20230430_203821_Chrome.thumb.jpg.8a3d56309af72cef0376751de2dcd9d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejściówka jest TTRS to zapewne z jednego gniazda jest wyprowadzany sygnał analogowy i cyfrowy. Jeśli ten DAP to FIIO to w poniższym linku masz schemat do poszczególnych odtwarzaczy.

Jeśli to inny odtwarzacz lub chcesz się upewnić to "przedzwoń" ten fabryczny adapter przy pomocy dowolnego multimetru (ustaw na pomiar rezystancji lub ciągłości obwodu).

 

https://fiio.com/newsinfo/63573.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumuję,

( ewentualnie mnie popraw ) to ekranowanie łącze przy masie rca idącego do procesora dsp?

Natomiast u źródła(czyli w tym wypadku Jack 3.5mm daję tylko gorący i masę. ?

Mechanicznie najprawdopodobniej się da, idąc za tym obrazem...Screenshot_20230430_233441_Kleinanzeigen.thumb.jpg.7887b5742b84c7e146e85b1b183a708e.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, intermis napisał:

Jeśli przejściówka jest TTRS to zapewne z jednego gniazda jest wyprowadzany sygnał analogowy i cyfrowy. Jeśli ten DAP to FIIO to w poniższym linku masz schemat do poszczególnych odtwarzaczy.

Dokładnie o coś takiego mi chodziło. 

Tak DAP to Fiio M15.

 

19 minut temu, intermis napisał:

Jeśli to inny odtwarzacz lub chcesz się upewnić to "przedzwoń" ten fabryczny adapter przy pomocy dowolnego multimetru (ustaw na pomiar rezystancji lub ciągłości obwodu).

No tak... logiczne. Czasami za bardzo się komninuje , zamiast znaleźć najprostrze rozwiązanie. 

 

Miernik mam , więc jutro sobie przemierzę na przejście,  gdzie fabrycznie polutowali. 

 

Nakamichi, Intermis , dziękuję panowie za poświęcenie czasu na poradę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, truck napisał:

Jeśli dobrze rozumuję,

( ewentualnie mnie popraw ) to ekranowanie łącze przy masie rca idącego do procesora dsp?

Natomiast u źródła(czyli w tym wypadku Jack 3.5mm daję tylko gorący i masę. ?

Mechanicznie najprawdopodobniej się da, idąc za tym obrazem...Screenshot_20230430_233441_Kleinanzeigen.thumb.jpg.7887b5742b84c7e146e85b1b183a708e.jpg

 

Nie znam tego przewodu i czy każdy oplot da się lutować. Pisząc ekran , masz na myśli zewnętrzną warstwę . Nie sądzę abyś coś na tym zyskał i jak długo gniazdo utrzyma taki kabel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nakamichi napisał:

Nie znam tego przewodu i czy każdy oplot da się lutować. Pisząc ekran , masz na myśli zewnętrzną warstwę . Nie sądzę abyś coś na tym zyskał i jak długo gniazdo utrzyma taki kabel .

Nie chcę "na siłę " łączyć ekranowania po stronie wtyku Jack, czyli po stronie źródła, bo tak jak mówisz co by miało niby dać poza utrudnionym wykonaniem wtyku.

Będzie on wpięty w nieuziemiony DAP ( transport) , więc efekty z tego żadne. 

 

Kwestię pod które piny dokładnie przy wtyczce TRRS, pomógł Intermis( czasami jestem niemal jak blondynka), a wystarczy przemierzyć to na przejscie miernikiem aby wiedzieć na które piny producent dap puścił sygnał. 

 

Ostatnia rzecz to jak rozumiem najrozsądniej będzie połączyć masę i ekran zewnętrzny przy wtyku RCA po stronie procka ( który w tym układzie jako jedyny jest uziemiony)?

Czy dobrze kombinuje ten ostatni punkt programu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, truck napisał:

Ostatnia rzecz to jak rozumiem najrozsądniej będzie połączyć masę i ekran zewnętrzny przy wtyku RCA po stronie procka ( który w tym układzie jako jedyny jest uziemiony)?

Czy dobrze kombinuje ten ostatni punkt programu ?

Chyba tak .

https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/87252/CIRRUS/CS8412.html

 

Str 35 i 36 , obrazki pokazują jak jest łączony od wewnątrz urządzenia taki ekran  i  gdzie jest uziemiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...