Skocz do zawartości

Subwoofer 1000 W - jakie niezbędne zmiany w układzie elektrycznym?


fajnygosc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Potrzebuję pomocy szanownych forumowiczów. Ze względu na typ nadwozia (cabrio) i fakt, że samochód jest używany hobbystycznie w sezonie, a więc ze złożonym dachem, bas z subwoofera 400 W nie daje rady ze względu na otwartą przestrzeń i dźwięki otoczenia. Chcę go zmienić na HiFonics ZRX12D2, wzmacniacz jeszcze nie wybrany. Czy oprócz zestawu big3 na 50 mm2 muszę wprowadzić jeszcze jakieś modyfikacje w instalacji? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale raczej będzie to spięte w 1 ohm.

Garść danych:

Audi A4 B6 1.8T, alternator 120A, akumulator Centra 670 A, 71 Ah, przód Rodek R480i + Morel Maximo Ultra 602 (wykorzystywane tylko 2 kanały), w trakcie słuchania muzyki będą używane tylko światła dzienne (żadnego ogrzewania, klimatyzacji, grzanych foteli, podgrzewania szyby itp.).

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • fajnygosc zmienił(a) tytuł na Subwoofer 1000 W - jakie niezbędne zmiany w układzie elektrycznym?

Rodek jest wyłącznie na zasilenie przodu, na suba będzie jakiś monoblock o mocy 1-1,5 kW przy 1 ohm, bo takie moce przy 4 ohm są chyba poza moim zasięgiem finansowym. Szczerze mówiąc to nie wiem jeszcze co wybrać. Budżet na wzmacniacz to ok. 1000 zł i myślę raczej o czymś używanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fajnygosc napisał:

Rodek jest wyłącznie na zasilenie przodu, na suba będzie jakiś monoblock o mocy 1-1,5 kW przy 1 ohm, bo takie moce przy 4 ohm są chyba poza moim zasięgiem finansowym. Szczerze mówiąc to nie wiem jeszcze co wybrać. Budżet na wzmacniacz to ok. 1000 zł i myślę raczej o czymś używanym.

Miał bym kilka nowych, Ew używany GS Audio 1.1800 używka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o opinie na temat tego GS Audio 1800.1? W internecie nic nie znalazłem oprócz strony producenta, na ktorej jest sprzedawany, a to dla mnie zupełnie obca firma.

6 godzin temu, karuzel506 napisał:

Miał bym kilka nowych, Ew używany GS Audio 1.1800 używka :)

Jaka cena nowego/używanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...