Skocz do zawartości

Audi a4b8


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz tu jestem więc witam wszystkich, tych bardziej wyrozumiałych i tych mniej również.😁

 Mam pytanie odnośnie głośników w podszybiu w a4 b8. Mam zamontowany zestaw 2 way I chce go rozbudować. Muszę w podszybiu umieścić glosniki o rozmiarze zewnętrznym 97mm. Ktoś z was już wrzucał tam średniaki o takim rozmiarze? Nie znam rozmiaru otworów w podszybiu i boję się że nie wejda takie jak Eton MAS 80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, darflex napisał:

image.jpeg.1fde937818d9daf3659dee76bef9e17d.jpeg

Można by powalczyć ale najpierw demontaż deski :) Poza tym tak w ciemno nie wiem czy jest sens.

No wolałbym tego uniknąć, wiem że wkładają tam średniotonowe glosniki na dystansie mdf po wyjęciu tweetera. Ale jaki głośnik maksi się tam zmieści to ciężko znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, darflex napisał:

Myślę że podstawowy błąd to próba upchnięcia czegoś co tam się zmieści a nie szukanie czegoś co tam zagra i jak zagra.

No to się mylisz, mam cały system Eton Mas 160/80 i nie chce robić  wsiowych słupków na glosniki a zamontować je w fabryczne miejsca, wszystko będzie finalnie wystrojone dsp Helixa. Tu pytam o rozmiar tych otworów w podszybiu a nie o opinię o tych głośnikach bo widać nie masz pojęcia o czym mówimy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darflex napisał:

 Pisz na przyszłość bo zasugerowałem się że masz zestaw 2way i chcesz go rozbudować. Jak masz taki set cały to w porządku.   Zdejm  zaślepkę i pomierz.

Bo mam 2 way a eton 80 służy do jego rozbudowy na 3 way. Jak rozbiorę to już do montażu bo nie prosto tam się dostać i tweetery trzeba wywalić od razu. Głośnik ma 92mm i wejdzie w deskę. Problem może być z jego włożeniem bo magnes jest duży i szyba nie puści 😁 stąd pytanie czy ktoś już tam tak duże wkładał.. deski demontował nie będę nawet kosztem pozbycia się 3 way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dbdrag napisał:

IMG_20220906_173705.thumb.jpg.3e2e1e3df7f94e4ca6a6ea3f2d0a12d2.jpg

ok ale taka odpowiedzią obrażasz innych użytkowników którzy tak maja,czyli ja zrobiłem sobie wieś auto.

To mi się musi podobać to co podoba się Tobie tak? Zrobiłeś i Twoja sprawa, teraz mi powiedz jak to się ma do zmiany samochodu? Ja auta wymieniam średnio co 2 lata.. zabierasz slupki z auta i robisz z nich zupę czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krytykuję Twojego wyboru, osobiście uważam że lepiej wykorzystać fabryczne miejsca niż kleić kupę na słupku. Tym bardziej jeśli jest miejsce jak w Audi lub BMW.

Twoja wypowiedz na temat słupków jest jednak poniżej pasa, to co innym się podoba nie musi Tobie się podobać i na odwrót.

W deskę powinien wejść ten eton ale po stoczeniu rantu i wklejeniu go w adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymin89 napisał:

Nie krytykuję Twojego wyboru, osobiście uważam że lepiej wykorzystać fabryczne miejsca niż kleić kupę na słupku. Tym bardziej jeśli jest miejsce jak w Audi lub BMW.

Twoja wypowiedz na temat słupków jest jednak poniżej pasa, to co innym się podoba nie musi Tobie się podobać i na odwrót.

W deskę powinien wejść ten eton ale po stoczeniu rantu i wklejeniu go w adapter.

I to jest dla mnie konstruktywna odpowiedź. Co do słupków to Noe chciałem nikogo urazić. Każdy robi tak jak mu się podoba i to jego indywidualna sprawa. Ja nie chce tego robić bo te etony z odbicia graja cudownie. A skoro mam gdzie je włożyć to po co pchać się w słupki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szymin89 napisał:

GZNM80 SQ po stoczeniu wchodzi. Ma on 94 mm na zewnątrz czyli tyle co Eton Mas80. Nie wiem tylko na haki wymiar trzeba go stoczyć.

Ważne że mam pewność co do jego osadzenia. Czuję że bedzie trochę zabawy ale wiem że warto. Tam po kablu idzie pelne pasmo więc nic kombinować nie muszę tak że dzięki za pomoc😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darflex napisał:

Na górę może i pełne pasmo ale wf chyba jest już niestety cięty dołem. Masz to info potwierdzone?

Wszędzie leci pełne pasmo, tak na drzwi jak i na szybę, tweeter ma wlutowany kondek a wofer to nie mam pojęcia. Wyczytałem że wzmacniacz na glosniki musi być o połowę słabszy na kanał niż wartość RMS na głośniku. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szymin89 napisał:

Woofer jest często nie filtrowany w fabrycznych systemach. 

 

Nie musi, może być nawet mocniejszy. Lepiej mieć i nie potrzebować niż potrzebować i nie mieć :)

Ale moc podana przez niego ma być równa mocy głośników czy niższa? Mam głośniki 70 rms a wzmak 6×100 rms i to mogę wyregulować gainem mam rozumieć? Boję się żeby czegoś nie spalić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym autku wf z mojej wiedzy ale chciałbym to potwierdzić w 100% jest cięty z dołu już od około 100Hz.Jest to realizowane niestety nie pasywnie lecz już u źródełka. Nawet jeśli dla samego wf to jeszcze "obleci" bo nie znam spadku to już chęć "wyciągnięcia" sobie sygnału dla suba z niego jest niemożliwa. No przynajmniej ja nie mam pomysłu :) 

Dokładając zewnętrzy dsp można to troszkę pooszukiwać co prawda choć kłóci się to z naszym jak myślę staraniem się o wyciągnięcie najwięcej ile się da z setupu. Nie istnieje problem jeśli do dsp podłączymy zewnętrzne źródło i daje nam to pełny sukces.

Nie mniej dobrze jest wiedzieć przed rozpoczęciem prac co w trawie piszczy.

 

Ps. Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie proszę na priv ewentualnie. Dodam że dla zwykłego systemu bez Bang&Olufsen i bez suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, darflex napisał:

W tym autku wf z mojej wiedzy ale chciałbym to potwierdzić w 100% jest cięty z dołu już od około 100Hz.Jest to realizowane niestety nie pasywnie lecz już u źródełka. Nawet jeśli dla samego wf to jeszcze "obleci" bo nie znam spadku to już chęć "wyciągnięcia" sobie sygnału dla suba z niego jest niemożliwa. No przynajmniej ja nie mam pomysłu :) 

Dokładając zewnętrzy dsp można to troszkę pooszukiwać co prawda choć kłóci się to z naszym jak myślę staraniem się o wyciągnięcie najwięcej ile się da z setupu. Nie istnieje problem jeśli do dsp podłączymy zewnętrzne źródło i daje nam to pełny sukces.

Nie mniej dobrze jest wiedzieć przed rozpoczęciem prac co w trawie piszczy.

 

Ps. Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie proszę na priv ewentualnie. Dodam że dla zwykłego systemu bez Bang&Olufsen i bez suba.

Ja mam pociągnięty sygnał do suba z tyłu i gra miodzio a z tego co wiem od instalatorów to wofer nie jest ciety w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...