Skocz do zawartości

Windows XP Pro SP3 czy Vista Ultimate


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie stosunkowo jest proste- XP czy VISTA?

Co tak naprawde dobrze funkcjonuje,który program jest wygodny, prosty, czy fajny?

Osobiscie ciągle jade na XP SP3,nie moge sie przekonac do Visty.

Zasadniczo gierek uzywam baaardzo mało, głownie jakies filmiki w polączeniu z telewizorem LCD,wiadomo-Forum CA, poczta itd..

Czasami cos chce sie pobawic -Mix muzyczny, graficzny,filmowy w końcu sie nudze troche w domu więc co tu robic

Nurtuje mnie pytanie czy nie przeskoczyc na Viste-ewentualnie czy nie zrobic sobie 2systemów.

Tylko czy warto sobie zawracać głowe?

Może poprostu nie warto i lepiej zostać przy danym systemie?

Ciekaw jestem z czego Wy korzystacie, do jakich celów używacie, czy jestescie zadowoleni-czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Vistę. I już do XP-ka nie wrócę. Dla mnie jest to system wygodniejszy w obsłudze i bardziej przejrzysty. XP ma żona na swoim kompie i jakoś nie ciągnie mnie już do używania jej kompa. Oczywiście do Visty potrzebne są nieco lepsze parametry podzespołów niż do XP, ale coś za coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vistę już chyba nie ma się co pakować, jak już przechodzić to na windows 7.

 

popieram, przeszedłem na W7 w momencie pojawienia sie RC1, czyli od ok. koncowki kwietnia i zero problemów od tamtej pory. Cały czas jade na tej samej instalce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ?

 

7 jest szybsza i stabilniejsza juz teraz a co dopiero jak wyjdzie finalka, jest o wiele lepiej zoptymalizowana od visty, plus wsparce obslugi pogramow ktore na viscie nie pykaly a jedynie na xp. generalnie z xp nie ma co na viste w chwili obecnej przechodzic bo 7 wyglada nawet przejzysciej. migrowanie teraz na viste mija sie z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem ze swojego x mam juz ponad 2 lata i jest niezawodny.. Aktualizacje automatyczne poprawiaja windowsa, działa bezproblemowo.

Jesli chodzi o moj komp to - 4,200 procek, 2gb ram wiec powinno słuzyc troszke.

Karta troche cienka juz ale na tym mi specjalnie nie zalezy, poczekam jeszcze az stanieją

PopaY, jakie bys okazał zalety Visty? Jaki model Visty posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, jest już RTM 7 ;-)

 

 

vista? ja mam wersję Ultimate, czyli najbogatszą i nie narzekam. Chodzi szybko i sprawnie, nie mam z nią problemów.

 

no jasne ze jest. Ale po co mam sie przesiadac z RC1 jak rowniez działa bezproblemowo, sciaga update'y i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, nie posiadam jakieś mega wersji. Mam na pokładzie Home Premium SP2. Jest szybszy od XP w każdym zaułku systemu. Ma lepsze zabezpieczenia od XP i jest oczywiście lepiej oprawiony graficznie. Nie miałem nigdy problemu z jakimkolwiek programem czy grą (Vista bardzo dobrze współpracuje ze wszystkim co mam w kompie), Vista lepiej optymalizuje pamięć niż XP. Oczywiście, jeśli masz sprzęt, który bez problemu pociągnie "7" no to pewnie ten wybór będzie lepszy, choć ja osobiście nie używałem jeszcze nowego systemu od MS więc wolę się nie wypowiadać. Zresztą cena robi swoje, w Euro w przedsprzedaży Win 7 HP kosztuje 800zł więc więcej niż Vista Ultimate...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jadę na xp z przyzwyczajenia. Ogólnie nie narzekam na niego, jest w miarę stabilny.

 

Visty nigdy więcej, muląco-zawieszając się system

 

Kumpel miał (programista) i narzekał. Podobne wnioski do moich.

 

Obecnie myślę ze warto wytestować siódemkę. Obecnie na to nie mam za mocno czasu.

 

kumpel wiem że męczy go trochę. Zapytam się kumpla co i jak.

 

jeszcze dodam że moja siostra zajmuje się grafiką/ fotografią i tez zainstalowałem jej Vistę bo się uparła, ale długo nią nie cieszyła i obecnie też pracuje na xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visty nigdy więcej, muląco-zawieszając się system

Popoeram w 100%. W porównaniu do XP wygląda marnie. Rzeczywiście jak wspomniał ktoś powyzej Vista jest ładniejsza, aczkolwiek to kwestia gustu i ma lepsze wbudowane zabezpieczenia. Moim zdaniem jest w niej dużo za dużo pamięciopożeraczy. Mam Vistę pod Turionem i 1GB RAM'u - totalna porażna, zawias spokojnie raz na godzinę, odmula po ok 2-3 minutach, programy w większości chodzą, ale ok 1/10 ma problemy, o grach przy tej pamięci można śmiało zapomnieć. Pod Core 2 duo i 2GB Ramu chodzi lepiej, przy Internecie i włączonym odtwarzaczu mp3 można powiedzieć, że płynnie, chociaż raz na jakiś czas się przytnie. Jeżeli masz 4GB pamięci możesz spróbować Vistę, bo jest bardziej estetyczna i ma kilka bajerków, moim zdaniem niepraktycznych. Co do wyglądu, zawsze sobie można zarzucić łatkę na XP. Obecnie postąpiłbym jak koledzy, albo XP (też mam SP3, z 1GB ramu chodzi porównywalnie do wspomnianej Visty na 2GB), albo W7, z tego co słyszałem to usprawniona Vista, dostosowana pod wymogi konsumentów, a nie estetów

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcer, sam testowałem ją na (laptopie) duo core i 4gb pamięci i niestety działo się jak działo

 

Po prostu jej kod jest do bani podobnie kiedyś, kiedyś było z GTA 3 jej kod był tak zoptymalizowany że musiała się wieszać. Męczyliśmy tą grę z ciekawości na dość dobrym kompie i grafie (SLI) i haczyła :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym sam Microsoft przyznał się że vista to nie był udany system przy okazji wypuszczenia do niej SP1 viste miałem ori na laptopie..masakra,muliła strasznie i przeinstalowałem na xp jest o niebo lepiej,ponad rok i bez problemu,jedyny nimus to nie działające Wi-Fi w lapku po przesiadce na XP,przegrzebuje net za sterami do xp ale jak do tej pory żaden się nie sprawdził ale osobny moduł kupiłem wiec po problemie.Na stacjonarce Viste ultimate miałem 3 dni :hyhy: Po czy bez chwili wahania zainstalowałem znowu XP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wszystkich 3 tj. XP-ka z SP3, Visty Ultimate 32-bit, Win 7 Professional 64-bit :D

 

Jak dla mnie:

1. Win XP SP3/Win 7 Professional

2. Vista Ultimate

 

Według mnie nie ma sensu przesiadać się z XP na Vistę - lepiej jeszcze troszkę poczekać na Win 7 :D Tak jak już wyżej kolega ploter - "W7 to szybkość XPka i wygląd Visty" http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Troszkę już popracowałem na siódemce i jestem pod wrażeniem - dużo szybciej niż w Viście a równie fajnie pod względem graficznym :D

 

Jak najbardziej polecam 7 - no i wysłużonego już XP SP 3 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście został przy XP Pro.

Doinstaluj sobie wszystkie Service Packi plus tak jak ja mam u siebie dla bezpieczeństwa postawiony drugi system

A dokładnie Linuxa Mandrive, ona jest darmowa, a żaden pierd...... wirus się nie chyci.

Dlaczego ? A dlatego, że jeszcze żaden hakier nie sforsował "zapory" tego Linuxa :]

Vista może i ładna, ale dziurawa jak ser szwajcarski :D

A mój Linuxik jak Cie to interesuje i lubisz się bawić systemami operacyjnymi w kompie, to też posiada pulpit w 3D, pzdr :D

 

P.S. ige mój XP plus Linux, chodzą nieprzerwanie i bez awaryjnie i bez formatu od 2 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...