Skocz do zawartości

ustawienie procesora dsp


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,czy jeśli mam filtr w monoblocku którego wyłączyć się nie da a sygnał leci z procesora.To czy powinienem ustawić w procku cięcie na bypass tak żeby sygnał szedł bez zmian i regulować filtrem we wzmacniaczu?Wzmacniacz to jbl a1kw a procesor to helix dsp mini sub audio system hx12sq.Proszę o wsparcie bo gra to średnio słabo i szukam przyczyny.Mało mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, utex napisał:

Mam pytanie,czy jeśli mam filtr w monoblocku którego wyłączyć się nie da a sygnał leci z procesora.To czy powinienem ustawić w procku cięcie na bypass tak żeby sygnał szedł bez zmian i regulować filtrem we wzmacniaczu?Wzmacniacz to jbl a1kw a procesor to helix dsp mini sub audio system hx12sq.Proszę o wsparcie bo gra to średnio słabo i szukam przyczyny.Mało mocy.

Ustaw filtr na monobloku na maksymalną wartość czyli 320 Hz a właściwą wartość na procesorze. Co oznacza że gra słabo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemas :) faktycznie tak najlepiej ustawić.

Co do tego że gra słabo to  wygląda to tak.Sub powinien dostawać 450 wat przy 4 ohm ( audiosystem hx 12sq) a monoblock powinien oddawać przy 4 ohm około 600 wat.

Niestety suba ledwie słychać zza foteli,membrana wychyla się wiem że gra ale bardzo słabo jak na te 600 wat.

Napiszę Ci co sprawdziłem i jak to wygląda z gratami u mnie.

 

Sygnał wychodzi z fiio cyfra lub bluetooth ,różnie.

Procesor helix dsp mini.

Przód morel tempo 6 aktywnie z junior 4300 (u dimension)

No i ten sub plus wzmak a1kw jbl club.

 

Sprawdzone

połączenie masy z karoserią 

zasilanie,bezpieczniki,

na włączonym zapłonie przy normalnym graniu na zaciskach wzmacniacza (jbl) około 14.2 volt

na pilocie od suba jest max

gain max

bass boost nie ruszam

filtr różnie 

cinche różne próbowałem

wyjście głośników z jbl jest podwójne i próbowałem na obu

wyjście z proca podzielony sygnał ze 100% na 50 %lewy i 50% prawy puszczone podwójnym cinchem kanał e i f z proca do a i b we wzmaku

sprawdziłem polaryzacje głośnika bateryjką

kable i wtyk neutrik na skrzynce suba miernikiem czy nie ma przerwy w obiegu

akumulator kupiłem nowy

alternator skromny (75a) ale nowy boscha

w procesorze slope 12 db 50 hz

kable 25 mm2 spawarka

pali się dioda power

 

Ogólnie chyba tyle.

Dzis pisałem do sprzedawcy o możliwość wysłania do serwisu ale jeszcze nie odpowiedział.Nie wiem czy nie zapłacę za expertyzę jeśli będzie sprawny.

Chyba że to czyta osoba z Gdyni to może mógłbym wpiąć suba do jego systemu i zobaczyć czy jest sprawny.Lub wzmak przełożyć.

 

Przemas ratuj bo spędziłem dużo czasu nad tym i bez efektu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję grzeczny_52 za zainteresowanie tematem.

 

Sygnał idzie z fiio przez bluetooth z aptx do dsp.Ustawiona jest głośność 80 w skali, na 120 możliwych.

Ustawienia dsp muszę sprawdzić jutro.Wiem że jest możliwosć dodania decybeli, jeśli to miałeś na myśli.

Jak sprawdzić napięcie na porcie do suba to nie wiem.Posiadam zwykły miernik.

 

Może faktycznie problem tkwi w regulacji głośności i samego gain we wzmacniaczu.Bo po drodze mamy fiio-urc-dsp-wzmak,chyba ustawię w fiio głośnośc na maksa,w urc od dsp na 3/4 jak pisze w instrukcji od wzmaka i wtedy wyreguluję gain.

 

Napisz proszę czy muszę dzielić sygnał na dwa cinch z dsp do wzmaka?Jak to prawidłowo ustawić w dsp?Mam wejście na dwa cinch we wzmacniaczu i czy ustawić sygnał z dsp lewy 100% do wejścia we wzmacniaczu nazwijmy to *A* i 100% prawy z dsp do wejścia we wzmacniaczu *B*?Czy może wystarczy podzielić sygnał w dsp i jednym cinchem do np.*A* we wzmaku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Napisz proszę czy muszę dzielić sygnał na dwa cinch z dsp do wzmaka?Jak to prawidłowo ustawić w dsp?Mam wejście na dwa cinch we wzmacniaczu i czy ustawić sygnał z dsp lewy 100% do wejścia we wzmacniaczu nazwijmy to *A* i 100% prawy z dsp do wejścia we wzmacniaczu *B*?Czy może wystarczy podzielić sygnał w dsp i jednym cinchem do np.*A* we wzmaku

Tutaj chyba 1 en sub to jedno wejście, czyli jeden cinch i sygnał z procesora podzielony na lewy i prawy po 50 %. 

 

Grzeczny_52 czy gain jest we wzmacniaczu(jbl) 0.2volta?Jeśli dobrze rozumiem z instrukcji. Wcześniej w stegu k2. 02 miałem do 0.5 volta co przekłada się na głośność?przepraszam za post pod postem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain to nie pokrętło głośności. To czułość wejścia wzmacniacza. Jest tu nawet cały temat poświęcony temu jak go ustawiać. 

We wzmacniaczu masz 2 wejścia rca czyli lewy i prawy kanał a wzmacniacz to sumuje. Z dsp więc musisz póścić 100% lewego kanału na jeden chinch i 100% prawego na drugi. 

Jeśli puszczasz muzykę przez bt to najlepiej mieć na źródle głośność 100% i regulować kontrolerem od dsp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual - zakres regulacji Gain dla LO (RCA) wynosi 0.2V ~ 2V.

Tu masz przeliczoną moc dla 4 ohm.

Opis jest chyba jasny.

Odpinasz okablowanie suba od wzmaka i mierzysz multimetrem ustawionym na napięcie AC (zmienne) i stosownym zakresie napięcia większym od spodziewanego napięcia (pomiar) na porcie wzmaka.

Porównaj napięcie w obecnych ustawieniach i lokalizuj gdzie masz nie właściwy poziom.

A jak masz niemal dobrze, to trzeba sprawdzić, czy przypadkiem akustyka auta nie jest winna - tłumienie i szkodliwe odbicia fali dźwiękowej.

 

Wtedy puść zakres 20 ~ 100Hz i posłuchaj nawet na niezbyt dużej mocy. Zorientuj się czy równo słychać bez jakichś ściszeń i podgłośnień, czy spadek głośności w stronę 20Hz jest płynny, bez skoków.

 

1c033df3bf71889a.png

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeczny_52 na początek zmieniłem ustawienie w procku jak radził kolega Przemas,czyli ustawiłem na wzmacniaczu filtr na 320 hz czyli maks i wtedy na procesorze 50 hz i 12 db spadek.Potem zmieniłem kanał lewy (na 100%) i prawy (100%) dla suba i dwoma czinczami do wzmaka.

I ostatnia rzecz ,zwiększyłem głośność na fiio do 120 i na urc do połowy bo to już głośno i zacząłem regulować gain na słuch tak aby nie było przesteru.Efekt jest taki że sub już normalnie pracuje.Na pilocie od regulacji basu mam ustawione na 2/3 i jest ok.Nawet nie słuchałem muzyki ,bo za gorąco :) ale wiem ze sub się rozruszał.Sprawdzę jeszcze wieczorem i napiszę.Narazie dziękuję za pomoc i miłego dnia. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...