Skocz do zawartości

Zmiana audio w Mazdzie MX-6


korerta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w Madzi fabryczne głośniki i jakieś tam radio z androidem i chcę zmienić całe audio tylko nie wiem jakie średnice przewodów wybrać i jakie głośniki.
Aktualnie posiadam Wzmacniacz KICX AP1000D i chcę z niego wykrzesać 100% możliwości podłączając do niego subwoofer.

Oraz chcę wymienić 4 fabryczne głośniki na coś fajnego, myślę nad wzmacniaczem do nich Crunch GPX1200.4
Z tego co wyczytałem na jakiś forach to fabryczne głośniki mają rozmiar 6x8
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel to minimum/optimum 35 mm², nie wydaje mi się że będziesz leciał na minimalnej impedancji obu wzmacniaczy.

Głośniki to temat rzeka, największy wybór jest głośników 6,5''. To że fabrycznie były 6x8 nie znaczy że nie można zamontować innego rozmiaru.

Są też dobre zestawy 6x8'', mają jednak swoje lata... w sumie jak Twój samochód. Szukaj czegoś pokroju Infiniti CS 1 jak mogą być używane lub odpowiedniki polecanych ostatnio głośników na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szymin89 napisał:

Kabel to minimum/optimum 35 mm²

Tak teoretycznie, powiedzmy że zasilanie głównym kablem poprowadzisz 35mm2 i nie będzie dłuższy jak 5m, to możesz pociągnąć z niego 100A.

Na takim odcinku i przekroju spadek przy 100A wyniesie 0.2V.

Warunek - OFC.

 

Przekłada się to na moc RMS w okolicach 1000W przy średniej sprawności 65%.

 

Czyli na oba wzmaki będzie do podziału ok. 1000W.

Wszystko zależy od wydajności altek/Aku.

Założyłem, że napięcie wyniesie 13.8V podczas mocnego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zakładam że autor wątku nie podepnie suba 1 Ohm i dwóch zestawów po 2 Ohmy każdy a bardziej że będzie to 2 do 4 Ohmów dla suba i 4 Ohmy dla głośników przód i tył. Taki system opędził by pewnie kablem 25 mm2 ale 35 mm2  będzie bardziej pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, szymin89 napisał:

Oczywiście, zakładam że autor wątku nie podepnie suba 1 Ohm i dwóch zestawów po 2 Ohmy każdy a bardziej że będzie to 2 do 4 Ohmów dla suba i 4 Ohmy dla głośników przód i tył. Taki system opędził by pewnie kablem 25 mm2 ale 35 mm2  będzie bardziej pewne.

Miałem w planach do kicxa podpiąć jakiegoś suba 1Ohm a do Cruncha 4 głośniki każdy po 2Ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...