Skocz do zawartości

Focal ps 165 oraz Focal 165 as 3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam u siebie zestaw dwudrożny odseparowany Focal ps 165 V1, zamontowany z przodu zasilany wzmacniaczem. Chciałbym dołożyć do tego zestaw trójdrożny focal as 3, czyli kolejny woofer do drzwi, średniak może na słupek a tweeter też w drzwi( jednego już mam na słupku). Co myślicie o takim rozwiązaniu? Zależy mi niejako na dodatkowych głośnikach aby wzmocnić wrażenia z odsłuchu ale zastanawia mnie czy różne modele tego producenta nie będą się gryźć między sobą psując cały odsłuch. Prosiłbym o wyrażenie opinii użytkowników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, szymin89 napisał:

Serio? 😉

Jak Ci za cicho to idź w kierunku typowo SPL lub montuj 2-way z tylu a 3-way z przodu jak my być chociaż namiastka sq.

Z tyłu nie chce nic montować 😁 a chciałbym już coś rzeźbić tak, aby wykorzystać te focale co już są bo nwm czy da radę to sprzedać i w jakich pieniądzach. Same w sobie są bardzo dobre ładnie czysto grają. Możesz rozwinąć swój pomysł ? Spl czyli co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adrianc123 napisał:

Co myślisz o takim zestawie?

Nie znam się na zestawach SPL wiec nie wiem czy to dobry zestaw czy nie. Jak wspomniał już grzeczny, pasmo przenoszenia mają dopiero od 80 Hz, niskiego basu z nich nie będzie.

7 godzin temu, grzeczny_52 napisał:

Głośno będzie.

Natomiast jest to konstrukcja 8", a ty masz obecnie 6.5".

Przy obecnym wzmacniaczu, strzelam - o mocy rms Focali, zagra głośniej.

Jednak jak nie planujesz suba, to wedle cyferek będzie mniej "basów".

On chce drugi wf w drzwi montować wiec przeróbka na 8” nie powinna być trudniejsza 😉

 

Pozostając przy tej firmie i 6,5” jest zestaw xxx 6c ale ten gra dopiero od 100 Hz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grzeczny_52 napisał:

Głośno będzie.

Natomiast jest to konstrukcja 8", a ty masz obecnie 6.5".

Przy obecnym wzmacniaczu, strzelam - o mocy rms Focali, zagra głośniej.

Jednak jak nie planujesz suba, to wedle cyferek będzie mniej "basów".

Sub jest obecny w bagażniku. Wzmacniacz crunch może oddać 250 w mostku, ale jestem w stanie go wymienić na coś mocniejszego. A może poszukać coś od pasma 20 Hz ? Żeby był kop 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szymin89 napisał:

On chce drugi wf

Siemka @Szymin.

Tylko po co?

Bo ma już Foczkę i bardzo lubi jej brzmienie?

Nie sądzę.

Po prostu w każdych warunkach w pewnym sensie Foczka będzie "nie obecna", bo zostanie zagłuszona przez Excursiona.

Pozostaje tylko walor wizualny :)

Zresztą przy takiej skuteczności na przodzie, jak podkręci Volume, to okaże się, że nie słyszy suba...

Kolejna ingerencja w bagażnik, a konkretnie wycięcie dotychczasowego pasażera siedzącego w bagażniku.

 

Edit.

Jak maja być oba zestawy słyszalne, to musi ingerować w moc do nich dostarczaną.

Tylko po co w takim razie dokładać do zestawu o SPL 90dB zestaw o SPL 100dB?

Innymi słowy musi zdławić 100 do 90...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to i ja wiem.

 

Nadal nie wiemy co nie pasuje w obecnym systemie i co skłania do pomysłu montażu drugiego zestawu Focala. Cztery wf, jeden średniak i cztery tw to jakaś parodia.

Dlatego napisałem że skoro ma być głośniej i jednocześnie lepiej przy możliwie najniższym nakładzie prac to warto wrzucić tego 3-way na przód a 2-way na tył, o ile jest wystarczająco drzwi.

Osobiście zamontował bym ten zestaw 3-way, ewentualnie z wooferem od 2-way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy posiadam u siebie focale 165 as3. Trzeba pamiętać, że focale długo się wygrzewają, po 30 godzinach gry średiotonowe zaczęły mi łupać tapicerką mimo wygłuszonych drzwi (trzeba będzie co nieco poprawić).
Nie są to najgłośniejsze głośniki ale grają dosyć głośno. Fajnie się zgrały z radiem kenwood kdc-x5200bt. Do ostrej alpiny bym ich nie polecił.
Niektórzy narzekają na ostrość a nawet jazgot tweeterów głośników focala. Jest to jednak problem głównie zestawów 2way przez niskie cięcie tweetera na zwrotnicy.
Nie słuchałem focali 2way, ale jeśli chodzi o 3way, to miałem faktycznie problem ze zbyt dającymi się we znaki tweeterami. Ale po wygrzaniu, gdy średniotonowce oraz woofery się obudziły, nie mam się do czego przyczepić. Dla mnie grają bardzo dobrze
Tweetery na zwrotnicy ustawiłem na -3db.

 

Tak jak wyżej, 3way na przód, 2way na tył to w tym wypadku najlepsze i najprostsze rozwiązanie

A i do focal 165 as3 wg mnie wzmacniacz co najmniej 90W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NPNB napisał:

Od kilku miesięcy posiadam u siebie focale 165 as3. Trzeba pamiętać, że focale długo się wygrzewają, po 30 godzinach gry średiotonowe zaczęły mi łupać tapicerką mimo wygłuszonych drzwi (trzeba będzie co nieco poprawić).
Nie są to najgłośniejsze głośniki ale grają dosyć głośno. Fajnie się zgrały z radiem kenwood kdc-x5200bt. Do ostrej alpiny bym ich nie polecił.
Niektórzy narzekają na ostrość a nawet jazgot tweeterów głośników focala. Jest to jednak problem głównie zestawów 2way przez niskie cięcie tweetera na zwrotnicy.
Nie słuchałem focali 2way, ale jeśli chodzi o 3way, to miałem faktycznie problem ze zbyt dającymi się we znaki tweeterami. Ale po wygrzaniu, gdy średniotonowce oraz woofery się obudziły, nie mam się do czego przyczepić. Dla mnie grają bardzo dobrze
Tweetery na zwrotnicy ustawiłem na -3db.

 

Tak jak wyżej, 3way na przód, 2way na tył to w tym wypadku najlepsze i najprostsze rozwiązanie

A i do focal 165 as3 wg mnie wzmacniacz co najmniej 90W

Dzięki kolego za wyczerpującą wypowiedź. Na razie zostawiam to co jest, i pomyśle co dalej. :D Myślę że ewentualnie zrezygnuje z focali na rzecz mocnego 3 way i wymienię wzmacniacz bo niedługo wlatuje pakiet lto także prądu będzie pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...