Skocz do zawartości

Sony RSX-GS9 - Wasze opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Minęło już trochę czasu od premiery i pewnie ktoś/gdzieś miał styczność i słuchał tego urządzenia, czyli Sony RSX-GS9.

Interesują mnie opinie "z pierwszego ucha", bo łatwo jest znaleźć info ze świata w stylu "słyszałem, że znajomy mówił, że jego szwagrowi się nie podoba".

 

Czy naprawdę ten D/A ES9018, który tam siedzi, jest tak ułomny brzmieniowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


https://www.audiosci...-receiver.5954/

 

Bardzo polecam przeczytac.

 

RSX-GS9 to chyba najbardziej sztucznie rozdmuchany HAJ END i najbardziej przeplacony.

 

Szukając jakiś czas temu info w kwestii tego GS9, trafiłem już na te pomiary. Patrzyłem też osobiście na schematy i topografię PCB, jak to jest skonstruowane z punktu widzenia jakości PCB, jakie tam są elementy w kluczowych miejscach toru sygnałowego i osobiście, miałem mieszane uczucia co do klasy tego sprzętu. 

 

Opiszę, o co mi chodzi i dlaczego pytam o GS9:

Używam w obecnej chwili klasycznego napędu CD oraz D/A dual PCM1704.

Zrobiłem w dniu wczorajszym odsłuch systemu, była tam Alpine CDA137BT. Włożyłem CD ... i totalnie to nie zagrało, ani tonalnie, rozjechana scena, bałagan. Po czym właściciel włącza BT ... i jakbym usiadł w innym samochodzie  :szok: .

 

I zacząłem dumać, czy oby ten napęd CD nie jest zbyt słabym ogniwem w tym moim systemie, dlatego wróciłem do myślenia GS9, bo może jest lepszy, niż mnie się wydaje :wink: .

Padła już wcześniej propozycja od kolegi Nakamichi, aby wykorzystać jako nośnik X-duoo X-10T II, ale jeszcze nie poczyniłem żadnych kroków w tej materii  :kwasny: .


 

 


Lechu w Mondeło miał lub ma jeszcze, czasem słuchaliśmy, może tu zagląda czasem i Ci coś naskrobie.

 

Michał, a jak czasem słuchaliście, to jaka jest Twoja opinia, jakby nie patrzeć jesteś tym "pierwszym uchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało normalnie bez żadnych niespodzianek i nie odstawało od reszty mocnych klocków w setupie, różnice do Helixowego HEC USB na poziomie niuansów. Na tym poziomie reszty komponentów raczej przepaści jakościowej nie będzie. Główna zaletą tego klocka swego czasu był kodek LDAC czyli bezstratna transmisja przez BT. Sam kiedyś chciałem to pakować do siebie ale wtedy zdecydowałem się na moduł HEC USB zasilany z Galaxy S8 w tej chwili używam Fiio M11 przez COAXa który reprezentuje sobą sporo więcej niż granie z telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie strony może trochę rozjaśnią opinie o sony

 

https://www.magicbus.biz/

 

to jest z translatora ale jak ktoś chce to i  oryginał znajdzie po czesku

 

https://www-autohificlub-cz.translate.goog/forum/9-autohifi/1936006-finalni-dokonceni-projektu-mercedes-c220-sq?_x_tr_sl=cs&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...