Skocz do zawartości

Modernizacja czy wymiana subwoofera


Berto1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem i nie wiem jak się za to zabrać otóż mam wzmacniacz powerbass atm 440.2, do niego podłączony głośnik Powerbass m12 w obudowie zamkniętej. Gra to dość kiepsko i nie idzie ustawić przodu i tylu, gdy mi przód ładnie gra to subwoofer ledwo słychać a jak biorę się za subwoofer to zagłusza bo przy niskim poziomie głośności nie gra nisko i jest za głośno, wyrównując głośność przodu z subwooferem bas wydobywający się z niego jest taki płytki, zero pomruku. Myślałem nad wsadzeniem tego m12 do obudowy br, albo wymianą na jakiś mocniejszy głośnik. Wiem, że to wina subwoofera bo wsadziłem jakiegoś budżetowego jblaw obudowie br i zagrało to lepiej i udało się ładnie ustawić wszystko. Ogólnie nie chodzi mi o łupanie bo rzadko słucham głośno muzyki, ale jestem zawiedziony bo ten powerbass gra jak moje zestawy, które są tańsze niż instalacja aby go napędzić. Słucham dużo rapu z mocnym niskim basem a ten głośnik ewidentnie lubi sobie pukać przy muzyce skupiającej się na wokalu a bas w niej jest tylko dodatkiem. Co sądzicie, czy walczyć z tym głośnikiem czy dać sobie spokój i kupić coś innego, np, blaupunkt w obudowie zamkniętej również lepiej zagrał niż ten PB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co kto oczekuje, ja np dążę do tego aby mi przy w miarę niskim poziomie głośności subwoofer nisko schodził i dawał się poczuć w aucie bo nie lubię głośno muzyki słuchać. Niektórzy mają audio, które przy standardowym słuchaniu brzmi jakby ktoś muzykę z telewizora puszczał, ale na wysokim poziomie głośności robi w aucie imprezę.

 

Spróbuje wykonać taka skrzynkę br jak w tamtym temacie i ocenić czy z tego głośnika da się coś wycisnąć. Aktualnie mam około 30l obudowę zamkniętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że tutaj problemem są filtry we wzmacniaczu i charakterystyka subwoofera w obudowie zamkniętej. Przykładowo, żeby osiągnąć zadowalający efekt trzeba by ciąć subwoofer dużo niżej na co obecnie nie pozwala wzmacniacz. 

Jak jest ustawiony filtr LPF? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniżej mogę ustawić na 50hz wzmacniacz. Ogólnie ustawienia mam wszystkie na maksa i najniżej jak się da, ale na radiu mam dodatkowo regulację wzmacniacza i tam reguluje. Spróbuje wrzucić ten głośnik do odrobinę większej obudowy, aktualna ma ok 25/30l, ale spróbuje wrzucić do ok 30/35.

 

Dodam, że ten wzmacniacz podłączony pod innego suba gra przyzwoicie, ale jestem zawiedziony, że ten powerbass gra tak kiepsko w porównaniu do głośników, które są uważane za szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę czemu ten m12 mi nie gra tak jak powinien, otóż to nie M12 jest bo m12 jest przystosowany do obudowy najlepiej zamkniętej i ma 350rms a mój M124 ma 375rms i jest do obudowy zamkniętej i szczelinowej a ja go dusiłem w obudowie cls ok 30l, teraz siedzi w zamkniętej 50l i jest już przyjemniej, spróbuje go wsadzić do jakiejś szczelinowej lub br.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...