Skocz do zawartości

Alpine ILX-702D, ILX-705D, a podłączenie aktywne głośników przednich


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zagwozdkę. 

Obecnie mam podłączony Alpine CDE-296BT i w tym radiu mam możliwość ustawienia radia w pozycję 3-way i ustawić cały system aktywnie.
Muzyki słucham głównie z Tidala, ale przez ten fatalny bluetoth słuchać tego nie idzie. Jakość jest nieco lepsza niż puszczana z kasety.

Czy są obecnie radia z aktywną zwrotnicą obsługujące android auto? , bo Alpine ILX-702D, ILX-705D z tego co widzę to już tej funkcji nie posiadają i wg instrukcji HPF można odciąć maksymalnie od 250Hz co oczywiście wyklucza takie ustawienie dla tweetera. Także LPF, który jest od 4000Hz też nie ułatwia sprawy...
Im nowsze radia tym mniej funkcjonalne pod audio się wydaje...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Muzyki słucham głównie z Tidala, ale przez ten fatalny bluetoth słuchać tego nie idzie. Jakość jest nieco lepsza niż puszczana z kasety.

Poważnie aż tak masz kiepską konwersję Bluetooth? Dodatkowe trzaski u szumy tez słychać? ;)

 

A tak poważnie, to chcesz osiągnąć?

Poprawić źródło czy sposób przesyłani sygnału? - zamiana Bluetooth na Android Auto po kablu to ciężko wyczuwalna różnica...

W wypadku AA nie masz wpływu na kompresję. Natomiast Bluetooth przy odpowiednim doborze komponentów umożliwi przesył nawet w standardzie HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że alpine ilx702d ma kiepską jakość na bluetooth. Brakuje również możliwości aktywnego podłączenia w Alpine. Kenwood ma taką opcję, do tego jest bardziej funkcjonalny, działa stabilniej. Osobiście zawiodłem się na 2din Alpine i szybko się pozbyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie aż tak masz kiepską konwersję Bluetooth? Dodatkowe trzaski u szumy tez słychać? ;)

 

A tak poważnie, to chcesz osiągnąć?

Poprawić źródło czy sposób przesyłani sygnału? - zamiana Bluetooth na Android Auto po kablu to ciężko wyczuwalna różnica...

W wypadku AA nie masz wpływu na kompresję. Natomiast Bluetooth przy odpowiednim doborze komponentów umożliwi przesył nawet w standardzie HD...

Tu nie chodzi o trzaski tylko o jakość dźwięku w jakości mp3 na poziomie gorszym niż 128kbit/s

Połączenie po kablu Android auto to z pewnością lepsze rozwiązanie - fabryczny system w moim Smaxie przez bluetoth gra jak hi end w porównaniu z mondeo ( gdzie mam zainstalowany problematyczny system). W  mondeo gra przyzwoicie, ale z płyty CD czy przez USB, czego praktycznie nie używam.

Osiągnąć chcę to, że chcę słuchać muzyki - bo teraz to nie chcę jej nawet włączać

Jeśli masz jakąś receptę jak muzykę z telefonu streamować na mój odtwarzacz CDE296 za pośrednictwem bluetoth z dającą się słuchać jakością to bardzo chętnie posłucham.

Raczej USB w radiu się nie wykorzysta, bo tam jedynie mamy tryb katalogu.

 

 

Fakt że alpine ilx702d ma kiepską jakość na bluetooth. Brakuje również możliwości aktywnego podłączenia w Alpine. Kenwood ma taką opcję, do tego jest bardziej funkcjonalny, działa stabilniej. Osobiście zawiodłem się na 2din Alpine i szybko się pozbyłem

 

Chciałem zostać przy alpine, bo wyjmuję radio, wkładam drugie i po kłopocie - sterowanie z kierownicy mi działa.

Póki co to obstaję ( bo nie znam innego dobrego rozwiązania), przy wykonaniu pasywnej zwrotnicy i pójście w nowy model alpine, ale trochę odstrasza mnie wizja, że się okaże taką samą tandetą jak moje 296

 

 

Czy znasz jakieś inne radio najlepiej 2-din mające:

1. 2-din

2. sterowanie z kierownicy FORD mondeo

3. zwrotnica 3 drożna jak w starych alpine ( pod zestaw 2-way aktywnie + sub)

4. Korekcja czasu

5. Korektor - (tak na słuch na 3,5KHz mam małą górkę i jak trochę ujmę to przy wyższych poziomach głośności znika nieprzyjemne ostrzenie), ale bez tego idzie przeżyć

6. I android auto, żeby móc streamować z Tidala ( chyba, że są inne sposoby na to)

 

 

 

Czesc, 2 din Pioneera maja te funkcje. Albo zewnetrzny procesor.

Poddaję pod wątpliwość podłączanie procesora bez udziału cyfrowego wyjścia z radia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odsłuchu po Bluetooth z innego telefonu/źródła?

Czy podczas korzystania z Bluetooth możesz regulować głośność na telefonie i na radiu czy tylko na radiu?

 

 

Skoro chcesz używać AA po kablu jako rozwiązania na sposób przesyłu to może po prostu używać wejścia AUX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś miałem Alpine ILX-702 i muszę potwierdzić, Bluetooth to porażka totalna w tej jednostce. W ogóle cała ta "stacja multimedialna" to porażka według mnie. W tej branży jest po prostu totalny kryzys, te jednostki różnią się od tych sprzed 10 lat tylko tym, że mają CarPlay / Android Auto i zostały zrobione na jeszcze gorszych, tańszych podzespołach, przez co jakość dźwięku jest tragiczna. Ale to wystarczy zobaczyć na stronach "producentów" - Alpine nie ma nawet polskiej strony, jest to strona dystrybutora, na którą nie można wejść bo nie ma aktualnych certyfikatów i trzeba omijać zabezpieczenia. Clarion wycofał wszystko ze sprzedaży. Pioneer chyba trzyma się najlepiej, ale wszystko co sprzedają to raczej niska półka. Generalnie te firmy, wsparcie, technologie zastosowane, to jest maksymalne dziadostwo.

 

Standard stacji multimedialnych w 2022 roku:

- brak Android, co za tym idzie brak natywnych aplikacji streamingowych i innych

- brak nawigacji lub rozwiązania przedpotopowe

- ekran o rozdzielczości 800x480 ! zwykle słabo reagujący na dotyk, z brzydkimi kolorami

- brak nowszych kodeków Bluetooth

- brak wsparcia AirPlay

- podstawowe funkcje zwrotnicy

- brak wyjścia coax lub optycznego

 

Nie mówiłem tutaj jeszcze nic o brzmieniu, bo to kolejny temat, w którym nie wypadają najlepiej. Chiński odtwarzacz FiiO rozkłada brzmieniowo te wszystkie stacje. Nawet nie musimy go podłączyć poprzez coax - już w połączeniu bluetooth słychać ogromną różnicę. Co za tym idzie, sens tych stacji jest mizerny, skoro funkcjonalnie są tragiczne, a brzmieniowo również wypadają słabo. 

 

Jakie jest według mnie rozwiązanie tego problemu? Pozostanie przy fabrycznej jednostce aby zachować w pełni funkcjonalność, zestaw głośnomówiący, sterowanie z kierownicy, itp. Do tego dokładamy DSP, które wpłynie pozytywnie na aspekty dźwiękowe, pozwoli stworzyć dobry system. I teraz w zależności od preferencji korzystamy z wybranego połączenia:

- jednostka fabryczna > DSP (hi-input lub konwerter MOST)

- telefon > DSP (bluetooth lub USB)

- odtwarzacz typu FiiO > DSP (coax)

 

Temat tych stacji multimedialnych ćwiczyłem, rozglądałem się na rynku i nic sensownego nie znalazłem. Marzy mi się, żeby FiiO rozebrało swojego M11, dodało mu nawigację, większy ekran i zrobiło z niego stację multimedialną. To byłaby dla mnie idealna jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Skoro chcesz używać AA po kablu jako rozwiązania na sposób przesyłu to może po prostu używać wejścia AUX?

W tym przypadku używamy  DACA wbudowanego w telefon, co może i będzie lepsze niż ten bluetoth, ale dalej będzie to połączenie typu walkmanowego. Mi zależy aby używać DACA z Radia, a sygnał do radia przesyłać w formie danych.

 


Jakie jest według mnie rozwiązanie tego problemu? Pozostanie przy fabrycznej jednostce aby zachować w pełni funkcjonalność, zestaw głośnomówiący, sterowanie z kierownicy, itp. Do tego dokładamy DSP, które wpłynie pozytywnie na aspekty dźwiękowe, pozwoli stworzyć dobry system. I teraz w zależności od preferencji korzystamy z wybranego połączenia:

- jednostka fabryczna > DSP (hi-input lub konwerter MOST)

- telefon > DSP (bluetooth lub USB)

- odtwarzacz typu FiiO > DSP (coax)

 

Chodzi, że już od kilku lat mam CDE296, kable fabryczne pocięte, nowe głośnikowe w bagażniku, do tego RCA poprowadzone - instalacja idealna do tego, aby wymienić jednostkę na taką działającą - jednak chyba takich obecnie na rynku nie ma.
Podejrzewam, że ILX-705D też gra najlepiej na prospektach, ale parametry i funkcje dźwiękowe wygalają jak przepisane z poprzedniego modelu

Ciekawe czy jest gdzieś takie ustroistwo na USB - wtykamy USB w panel radia ( jako taki pendraive z muzyką) i streamujemy do radia z Tidala - ale chyba za dużo wymagam.



Trzeba się chyba pogodzić z końcem świata dobrego car audio i akceptować jakość taką sobie.



 


 

 


Fakt że alpine ilx702d ma kiepską jakość na bluetooth. Brakuje również możliwości aktywnego podłączenia w Alpine. Kenwood ma taką opcję, do tego jest bardziej funkcjonalny, działa stabilniej. Osobiście zawiodłem się na 2din Alpine i szybko się pozbyłem.

Jaki to model Kenwooda z 3 way, korekcją, android auto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W tym przypadku używamy  DACA wbudowanego w telefon, co może i będzie lepsze niż ten bluetoth, ale dalej będzie to połączenie typu walkmanowego. Mi zależy aby używać DACA z Radia, a sygnał do radia przesyłać w formie danych.

To musiałbyś mieć dobrego DAC'a w radiu a nie masz. W telefonie masz za to szansę na dobrej jakości DAC.

Połączenie kablem AUX nie jest żadne "walkmanowe" - nadal standardem są połączenia napięciowo-prądowe na każdym etapie reprodukcji dźwięku.

Zastosowanie go na tym etapie nie powinno powodować degradacji dźwięku Przecież wszędzie używasz kabli niskosygnałowych przy przesyłaniu sygnału już po obrobieniu/konwersji sygnału cyfrowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiej maści połączenie kablowe będzie lepsze niż bezprzewodowe a tym bardziej blutututu ale jak się uparłeś że ma być z sinego zęba to zostaje życzyć powodzenia w szukaniu jednostki spełniającej życzenia i prosić o relacje jak już ją znajdziesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli bardzo chciałbym poszukać jakieś stacji 2 DIN o sensownej jakości, to były jakieś wysokie modele Clariona, które sobie w miarę radziły i nawet miały wyjście optyczne. Ale nie chciałbym, bo to ślepy zaułek. Nawet producent już ich nie sprzedaje. Moim zdaniem obecnie jedyne warte rozważenia jednostki to klasyki (ale tylko dla kogoś kto wie czego chce i zna ich ograniczenia funkcjonalne), pokroju Alpine F1, Pioneer DEX, itp. 

 

Swoją drogą szukałem ostatnio jakiegoś cwanego urządzenia, które będzie miało Air Play 2 (tak aby podłączyć bezstratnie bezprzewodowo iPhone 12), a z drugiej strony wypluje sygnał na coax lub optyka. Ale też nic nie znalazłem sensownego, pewnie po forach trzeba by szukać samoróbek u jakiś magików. No więc jednak pozostanę przy swoim FiiO M11, chociaż odświeżona wersja tego odtwarzacza jest kusząca - ale niestety za droga, bo nie wiem czy będę w przyszłości tego używał, przy kolejnej instalacji w nowym już samochodzie, raczej postawię na maksymalną integrację z systemem samochodu.

Czemu uważasz, że radiu nie ma DAC`A (dobrego) - uważasz, że małym mającym wszystko smarfonie nieco większym od notesika jest lepszy?

Telefon Twoim zdaniem lepszy?

Mi nie nie o kabel tu chodzi?

Trochę chyba błądzisz ;)

 

Tak, większość telefonów ma lepszy DAC niż te jednostki. Co więcej, jak miałem jeszcze DSP.2 Helix'a to telefon grający poprzez moduł Bluetooth wpięty bezpośrednio do DSP zagrał lepiej niż pliki FLAC wrzucone na pendrive do tego Alpine ILX-702. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


uważasz, że małym mającym wszystko smarfonie nieco większym od notesika jest lepszy?

 

A ty myślisz, że wielkość ma znaczenie? :) Jak myślisz jakiej wielkości jest układ DAC?
 
A tak poważnie..
Większość dzisiejszych telefonów ma DAC'i umożliwiające konwersję do sygnału analogowego z cyfrowego Hires, a wiele z nich ma markowe DAC'i od  Burr Brown, Cirrus Logic, AKM, czy ESS Sabre
Twoje radio (wnioskując po opisie i innych parametrach) nie ma dobrego DAC: 24-bit DAC
 
Jako wyznaczanie kierunku jakości sygnału taka mała podpowiedź-> jak jesteś na ulicy i słuchasz hałasu otoczenia to śmiało można powiedzieć, że obcujesz z sygnałem o najlepszej możliwej jakości ;)
Potem ten sygnał zostaje nagrany i wielokrotnie przetworzony z analogowego na cyfrowy i odwrotnie aż do ponownego odtworzenia gdzie jest najgorszej jakości.
Zepsuć sygnał można na każdym etapie - czym wcześniej tym gorzej dlatego podczas "profesjonalnego" etapu obróbki audio używa się komponentów najwyższej jakości, bo zmiany jakości sygnału na początkowym etapie są wzmacniane i pogłębiane później na etapach przejściowych. Przy odtwarzaniu możesz już tylko zepsuć sygnał. Żeby zepsuć go jak najmniej ważniejsza jest jakość użytych komponentów, a nie sposób transmisji sygnału, który w dzisiejszych czasach można zapewnić w wysokiej jakości każdą dostępną metodą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model Kenwooda z 3 way, korekcją, android auto?

Kenwood 8020dabs

 

Tylko tak jak koledzy Ci podpowiadają, za tą kwotę tego radia masz już dsp które biję na głowę to radio. Miałem to radio i owszem, ma wszystko co chcesz ale jakość dźwięku w porównaniu do bezpośredniego przesyłu do procka nie ma podjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Większość dzisiejszych telefonów ma DAC'i umożliwiające konwersję do sygnału analogowego z cyfrowego Hires, a wiele z nich ma markowe DAC'i od  Burr Brown, Cirrus Logic, AKM, czy ESS Sabre

Niby tak, ale dźwięk z wyjścia słuchawkowego telefonu i wpięcie go do przetwornika w moim Alpine nijak się ma do dyskusji o wyższości Daca z telefonu do daca z Radia Alpine - to są tematy na dwie osobne dyskusje, dwie inne sprawy itp :)


Tylko tak jak koledzy Ci podpowiadają, za tą kwotę tego radia masz już dsp które biję na głowę to radio. Miałem to radio i owszem, ma wszystko co chcesz ale jakość dźwięku w porównaniu do bezpośredniego przesyłu do procka nie ma podjazdu.


Możesz przybliżyć jak to sensownie podłączyć?
Rozumiem, że pomijamy w tym przypadku radio Alpine CDE296 - i streamujemy bezpośrednio do procesora?
Co w takim razie ze sterowaniem z kierownicy, zestawem głośnomówiącym itp - (jestem w stanie to przeboleć)
Ogólnie to mógłbyś mi opisać jak by to podłączyć sensownie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale dźwięk z wyjścia słuchawkowego telefonu i wpięcie go do przetwornika w moim Alpine nijak się ma do dyskusji o wyższości Daca z telefonu do daca z Radia Alpine - to są tematy na dwie osobne dyskusje, dwie inne sprawy itp

 

No właśnie ma.. korzystając z wyjścia słuchawkowego używasz DAC'a z telefonu który zapewne jest lepszy niż a radiu i jest to prawdopodobnie najlepszy tor audio  z telefonu do głośników jaki się da wymyśleć przy tej jednostce.

 

Ale rzeczywiście wróćmy do początku: jeżeli chcesz poprawić całokształt odbioru to już sam pewnie dochodzisz do wniosku, że najsłabszym ogniwem jest combo odbiornik/DSP/wzmacniacz ukryte pod nazwą ALPINE CDE-296BT.

Żeby poprawić jakość dźwięku musisz je wymienić lub pominąć. Zastosowanie DSP z wbudowanym BT jak podpowiadają koledzy to najprostszy, a zarazem jeden z lepszych sposobów na uzyskanie wysokiej jakości przesyłu sygnału.

Będziesz dodatkowo potrzebował wzmacniacza i tym samym wymieniasz cały zestaw odbiornik/DSP/wzmacniacz. Niestety jest to sposób powodujący pominięcie Alpine i utratę części funkcjonalności (np sterowanie z kierownicy), ale w zamian za wysoką jakość i większe możliwości (ilość kanałów, moc, jakość poszczególnych komponentów, możlwości DSP itd). Dochodzi jeszcze kwestia przygotowania całej instalacji, koszty komponentów... Można również próbować częściowo integrować system fabryczny (czujniki parkowana itp) poprzez podłączenie obecnej jednostki do DSP (np po wysokim sygnale)  i ustawianie priorytetów wejść, ale to na osobną dyskusję...

 

 

Pozostaje druga opcja: wymienić Alpine na coś innego, niestety tutaj nie wiem co można zaproponować bo kompletnie nie orientuję się w rynku zintegrowanych jednostek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszym ogniwem jest moduł bluetoth wbudowany w radio. Do reszty zastrzeżeń nie mam. Proponowany kabel aux to jakiś półśrodek. Wzmacniacze mam dwa - 4 kanały na alpine 3558 bi amp pod supremo piccolo i Hertz mile a wzmacniacz mono pod suba.

Czy jest jakiś procesor car audio, do którego możemy streamować muzykę z tidala np w taki sam sposób jak z tidala do chromecasta?

Nie wiem czy słusznie obawiam się przesyłu przez bluetoth, ale np przesyłanie z telefonu bluetoth do Fiio5 i następnie kabl do słuchawek nie odbiega graniem od przyzwoitych wzmacniaczy słuchawkowych podłączonych bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, bo to o czym piszesz to połączenie przez Wifi, a nie Bluetooth. Ja korzystam z procesorów Helix + moduł BT wpięty bezpośrednio do procesora i jestem zadowolony. Ostatnio wypuścili także moduł BT HD z transmisją AptX HD, wiec jeżeli masz kompatybilne źródło, to będziesz bardziej niż zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie ma, bo to o czym piszesz to połączenie przez Wifi, a nie Bluetooth. Ja korzystam z procesorów Helix + moduł BT wpięty bezpośrednio do procesora i jestem zadowolony. Ostatnio wypuścili także moduł BT HD z transmisją AptX HD, wiec jeżeli masz kompatybilne źródło, to będziesz bardziej niż zadowolony.

Czy mógłbyś mi przybliżyć temat?
Co do podłączenia (czy się nie mylę?):
Z Radia wyjścia RCA 4V podłączamy do wejścia RCA w procesorze - z procesora RCA wyjściem do wejścia wzmacniaczy, ale tak jak patrzę to proc helix ma 4 wejscia liniowe - rozumiem, że Suba pomijam i proceosor sam już rozdziela sygnał i sterowanie na  Suba
Moduł bluetoth wpinamy do procesora dźwięku. 
Masz może linka do jakiegoś modułu bluetoth, który łatwo można podłączyć do instalacji 12V
Czy orientujesz się czy każdy w miarę nowy telefon będzie wysyłał dane zakodowane w APTxHD - mam (s10 plus)

I teraz druga sprawa - Czy sterowanie głośnością i ewentualnie poziomem subwoofera nie nastręcza problemów?
Jak wygląda sprawa przełączania wejścia do procesora między bluetoth, a radiem - gdy chcę posłuchać radia, albo porozmawiać przez system głośnomówiący wbudowany w radio? Czy to w aplikacji Helixa czy przez sterownik procesora i jak wygląda sprawa z innymi nastawami tymi podstawowymi - czy nie trzeba chodzić do bagażnika za każdym razem ;)?

Jeśli chodzi o poradę kolegi @adamm - podłączenie AUX również niewiele zmienia - jest lepiej niż przez bluetoth, ale nie ma to za wiele wspólnego z graniem przez CD czy USB.


 

 


Wszelkiej maści połączenie kablowe będzie lepsze niż bezprzewodowe a tym bardziej blutututu ale jak się uparłeś że ma być z sinego zęba to zostaje życzyć powodzenia w szukaniu jednostki spełniającej życzenia i prosić o relacje jak już ją znajdziesz

Znalazłem i zdaję relację :)
Mam taki przenośny wzmacniacz słuchawkowy Fiio5  do słuchawek Audezee hiendowych ;) - w połączeniu kablowym gra super. Przez bluetoth gra super. 

Nie ma co spisywać na straty sygnału bezprzewodowego bo obecnie jest go dużo i jest on wszędzie, a jego przepustowość jest znacznie wyższa niż to co potrzebujemy do słuchania muzyki, a nowe car audio schodzi na psy z Alpine na czele i nie ma co wszystkiego do jednego worka wrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, trochę Ci podpowiem, zrobię to na przykładzie procesorów Helixa, bo w sumie tylko z takimi miałem do czynienia, są popularne i lubiane.

 

Z radia wychodzisz jedną parą RCA do procesora - w radiu totalnie wszystkie ulepszacze wyłączasz, eq, czasówki, itp. - wystarczy Ci niepodzielony, czysty sygnał. W procku tniesz sobie ten dźwięk jak chcesz, ustalasz który kanał za co odpowiada i idziesz dalej RCA z procka do wzmacniacza. W ten sposób masz dźwięk ze swojej stacji multimedialnej, np. radio i zestaw głośnomówiący. 

 

Dalej idąc kupujesz dedykowany moduł Helixa do transmisji BT lub lepiej BT HD pod Twój procesor - moduł ten po prostu wkładasz do procesora i to wszystko. Dzięki temu będziesz mógł np. słuchać muzyki z telefonu (telefon łączy się bezpośrednio z procesorem), te połączenie zagra Ci lepiej niż Twoje obecne radio i w zasadzie wystarczy na długo - nawet jeżeli poprawisz sobie instalację car audio, to nie powinno Cię mocno ograniczać.

 

Co do sterowania poziomem głośności to kupuje się niewielki dedykowany sterownik Helixa z dwoma potencjometrami i przyciskiem. Montujesz to sobie gdzie chcesz, ustawiasz jedną gałkę jaką głośność systemu, drugą np. głośność subwoofera. Przyciskiem możesz sterować pomiędzy źródłami, ale nie musisz, bo procesor sam się przełącza pomiędzy nimi (kwestia ustawień). 

 

Jak masz już jakieś FiiO to może warto podłączyć je kablem z procesorem, na pewno to krok dalej i jeszcze lepsza jakość dźwięku.

 

Opisałem wszystko w skrócie, abyś mógł mniej więcej zobaczyć jak to powinno wyglądać. Proszę się nie czepiać uproszczeń :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo możesz sobie ustawić priorytety wejść i np:  słuchasz muzyki nadawanej z telefonu do BT wbudowanego w procesor , ale pojawia się sygnał po RCA z radia (np  czujniki parkowania się odezwały) i ten sygnał ma priorytet. Procesor automatycznie przełącza pomiędzy sygnałami wg ustawionych czasów i natężeń sygnału - po wyłączeniu się czujników automatycznie wraca odtwarzanie BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wydaje się jasne, ale teraz jaki procesor Helixa kupić?
Na rynku dostępny jest DSP Helix mini - rozumiem, że śmiało można kupować i się cieszyć.

Pewien sprzedawca polecał mi również 

Phoenix Gold ZDA4.6 równie dobry z możliwością sterowania przez aplikację.

Czy jest sens kupowania sterownika z wyświetlaczem do Helixa?
Bo wydaje mi się, że wystarczy pilot ze sterowaniem głośnością i poziomem subwoofera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to DSP mini możesz sterować przez smartfon. Sam generalnie stałem długo przed takim wyborem ale na razie na start zabawy wybrałem inny procek z tej stajni. Potem zobaczymy jak będzie, natomiast bicie się z cyferkami w środowisku odsłuchowym jakim jest auto a tym bardziej auto na drodze z wiekiem przychodzi mi myśl, że znam klocki które lubię i jakoś wojna formatów i bitów nie będzie w stanie mnie przekonać "zagłuszona" środowiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale jak muzyka sypie piaskiem po uszach, to nawet silnik tego nie zagłuszy. Uwierz, że na alpine 296 + bluetoth nadaje się najbardziej do rozmów telefonicznych - radio FM ma przyjemniejszy odbiór. 
Już trochę wiedzy liznąłem, o wyborem procesora nie mam problemu, który lepiej gra, ale nie chcę żeby się okazało, że kupię procesor, który nie ma np. możliwości wpięcia bluetotha bo nie ma tam miejsca, albo, że zwrotnica będzie na tyle okrojona, że nie ustawię tak jak powinienem - już chyba wiem, że HELIX DSP mini się nadaje, ale liczę jeszcze na pomoc kolegów z forum jeśli się mylę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po w miarę wnikliwej analizie rynku ja bym szedł w mini, jedyne co to po prostu nadarzył mi się najprostszy Match, a BT nie potrzebuję i tak używam CarPlay 100% dlatego też nie polowałem już na mini a cena nowego to był dla mnie przerost formy nad treścią, choć jestem przekonany, że wart takich pieniędzy i byłbym zadowolony, ot zmniejszyłem swoje potrzeby a i tak sądzę, że będę miał zabawę, a o to mi w zasadzie chodzi :wink2:

 

P.S Co do pomocy to z Audioteca bardzo sprawnie i sympatycznie odpisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...