Skocz do zawartości

Głośnik dwucewkowy, podłączenie.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć przymierzam się do zakupu dwóch głośników dibeisi DBS-BS1008 (wiem ze to nie jest power mocy ale nie szukam opinii) do rzeczy, głośnik ma dwie cewki jak je połączyć żeby wyszło 4Ohm?(jeden głośnik) Pisze w specyfikacji ze głośnik ma 4ohm to co? Mam podłączyć jedna cewkę czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinasz każdy równolegle w 2 ohm, następnie oba suby spinasz szeregowo w 4 ohm.

Zasilasz odpowiednia mocą sumując RMS każdego z nich.

 

Praktycznie powinieneś je spiąć w 1 ohm, aby wykorzystać pełen potencjał subów i wzmaka, który wtedy powinien być mono:).

 

Czyli jeden i drugi w 2 ohm, następnie oba spiąć równolegle w 1 ohm.

 

Bo 600W z mostka przy 4 ohm nie będzie łatwo uzyskać/kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz druga para kaloszy mam w radio wejścia RCA przód,tył i RCA suba. Aktualnie mam skrzynie na dwa głośniki podlaczone szeregowe pod mostek. Lecz będę zmieniał te głośniki na te dibeisi i wykorzystam wszystkie kanały, każdy głośnik będzie pod mostek (200rms) i teraz mam pytanie mam jedna pare RCA która idzie od radia (pod gniazdo suba właśnie) do wzmaka. We wzmaku są 4 RCA (przód i tył, aktualnie mam pod tył) czy jak zastosuje rozdzielacz RCA będzie to działać? Widziałem taki z Audio system za nie cała stówkę. Niestety w radiu musza zostać wolne dwie pary RCA bo przyjdzie drugi wzmak zasilający głośniki przednie i tylnie :). Czy może mój wzmak nie wymaga podłączenia 2 par RCA na użycie mostków?

post-31156-0-98389800-1642364294_thumb.png

post-31156-0-05385600-1642364338_thumb.png

post-31156-0-58364700-1642364753_thumb.png

post-31156-0-36494200-1642364817_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...