Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do systemu DLS R6A do 500zł ?


maysterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A czy basu nie brakuje?

 

Jezu tylko nie mów że w octawce Bartka (o ile ją słuchałeś)miałeś za mało basu z bądź co bądź tylko 16cm kicka? ... zresztą znając Cię ... cofam pytanie ... maniaku basioru z piekieł :)

 

PS: jednak co do XMów ...mam "lekkie skrzywienie" na ich temat i zawsze będę je chwalił ...w przeciwieństwie do V12 , które mi nie pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XM-10020 jest wzmacniaczem cieplejszym i bardziej naturalnie odtwarzającym dźwięk, 3544 to stara amerykańska szkoła czyli oferuje sporo mocy i amerykańskie ostre brzmienie, które po prostu trzeba lubić :) Osobiście mam u siebie 3544 i powiem szczerze że można się przyzwyczaić do jego brzmienia, nie mniej jednak w połączeniu z T25 potrafi ucho zmęczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

miki87, ja też mam i starą alpine i xm'y ... podpinając kiedyś 3545 pod R6 u zola oboje stwierdziliśmy że pojawiło się więcej średnicy ... ale np. sony ze 'złotej' serii z tweeterami dls'a ur1 gra zajebiś**** :]

 

[ Dodano: 2009-10-21, 23:50 ]

Subiektywnie uważam, że sony ze złotej serii bije na głowę alpine z serii 35XX.
Ja ogólnie subiektywnie się nie zgodzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy XM-10020 gra cieplej niż 3544? czy to w ogóle rozsądna zamiana by była?

Nie wiem jak gra akurat ta alipka ale sony 10020 gra pod całym zastawek okrutnie grał,w ogóle kompletnie mi się nie podobało,jakby jakaś szmata na głośniki była rzucona,brak basu,dynamiki,wszystkiego,no istny FIRST :rotfl: za to pod dego PO 650 grał bardzo fajnie.Sony 4525 gra tak jak kuuudlaty, mówił pod UR1 u mnie rewelacyjnie.Takie moje zdanie na temat 10020.Ja tam polecam jak najwięcej odsłuchów bo nigdy nie wiadomo na 100% co będzie dla CIEBIE najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Szukam mocnego pieca który wydobędzie to co najlepsze w wooferów R6, zależy mi na porządnym kicku i dobrej kontroli, przydała by się jeszcze jakość :P Do 600zł...

A to dorzuć jeszcze z 10% i Ci polecę 200MS :] . Jak sobie skrobniesz do zestawu pasywne zwrotki to zobaczysz że gra on całym pasmem :P

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, a jak byś porównał Phoenix'a np do xm-10020, 3539/3544 i na koniec VR209?

 

[ Dodano: 2010-04-11, 20:36 ]

gocgrz000, HXA 40X ma w mostku 180W i twierdzisz, że jeszcze mało tym wooferkom? :P Znajomek ma Helixa HXA 400MKI do sprzedania w niezłych pieniądzach, a on legitymuje się mocą chyba w granicach 2x250W rms 14,4V także pewnie by wystarczyło :] Pytanie tylko, jak jest z kontrolą tego wzmacniacza w mostku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy patrzycie na jakieś dziwne suche liczby które nijak się mają do tego co gra.

10020 -> gra pięknie równo ale sam dół nie jest jego mocną stroną. U mnie przód jest cięty na 80 Hz i nie rzuca się to aż tak;

VR209 -> ma zdecydowanie lepszą dynamikę na dole, jest to wzmacniacz który bez cięcia można stosować do zestawów które nie będą wspomagane subwoofer-em. Do niedawna byłem pewien, że jest to wzorowa dynamika dla wzmacniacza na całe pasmo ale .... pojawił się Mc427 który pomimo mocy mniejszej niż VR po prostu .... trzeba usłyszeć ;

XS2500 ma świetną dynamikę na dole (coś między VR209 a Mc427) ale góra zupełnie nie jest w moim stylu. Nie piszę tego o tym wzmacniaczu po raz pierwszy gdyż przekonań raczej nie zmieniam.

Co do HXA40X to miałem takiego u siebie i nie dał bym go na woofery , jak już to średnie i górę gdzie brzmi ciepło i może uspokoić nawet gorsze tweeter-y. HXA400 nie miałem ale budowa jest podobna i ma kiepskiej wydajności przetwornicę więc o mocy 2 x 250 Wat to możesz sobie pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na suche liczby, ponieważ to praktycznie jedyne info jakie można znaleźć w internecie, a po to piszę posty na forum, żeby dowiedzieć się nie co więcej :P

Jako, że szukam pieca tylko pod woofery, chciałbym pod nie zapiąć coś co da mi wykop, szybkość, kontrolę i czegoś co w pełni zaspokoi R6 (słucham głównie drum&bass, ale nie tylko). Obecnie R6 mam podpięte pod Alpine 3539 i szukam czegoś co dostarczy mi więcej wrażeń :] Ok, więc HXA odchodzi w zapomnienie....

 

mastah22, Fujitsu na razie pójdzie pod tweetery Morel MT-37, pozostałe 2 kanały na razie będą niewykorzystane... Szukałem info na temat tego Fujitsu i nie znalazłem nic oprócz tego co napisałeś w dziale o Twoim caravanie, chociaż to i tak jest cenne info Powiadasz ze Fuji bedzie miał 150W RMS przy 12V i 4ohm?

 

[ Dodano: 2010-04-11, 21:07 ]

Kolejny typ to STEG Qmos 75.4x, producent twierdzi, że ma 250W RMS w mostku. Czytałem, że w przypadku Steg'ów, raczej nie ma mowy o zawyżaniu mocy. Pytanie tylko jak poradzi sobie z R6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...