Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do systemu DLS R6A do 500zł ?


maysterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. To mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się poradzić Waszej pomocy, a mianowicie szukam jakiegoś wzmacniacza który pociągnie mi system przedni R6A. Radyjko to Clarion 778. Muzyka różnorodna ale głównie drum and bass, lub inna mocniejsza elektronika. Zależy mi na szybkości, porządnym wykopie i jakości której oczekuję w przypadku odsłuchu płyt audio z rockiem, metalem, jazzem i bluesem :niepewny: z góry dziękuję za wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

według mnie R6A potrzebują Minimumm 150 prawdziwych wacików :)

 

sa tacy co i Zapco 500 pod nie podlaczali, ale ten sony tez da rade.... ja swoja propozycje dałem bo ciekawy wzmak za rozsadne pieniadze. A Soniaki (te stare) akurat graja bardzo neutralnie i naturalnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak np Pan Radek :) wtedy na pewno taka moc trzyma r6a za mordkę, ale ja potrzebuję czegoś tańszego to będzie miało niezłą kontrolę nad nimi, 60W to troszkę mało, wolałbym jednak piec który zaoferuje 2x więcej mocy niż ten soniak, nie mniej jednak dziękuję za sugestię, wezmę ją pod uwagę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ale trzeba sie nagimnastykowac, i troche poczekac i wtedy mozna cos fajnego wyrwac.

 

Napewno fajna opcje mieszczącą sie w budzecie bylby Sony XM-10020 ale no wlasnie dlugo juz go nie widzialem na allegro a ma 100 wacikow na kanał i dobrze by zasilił R6A. Poza tym w cenie do 500 PLN zeby byl dobry jakosciowo i mial na kanal ok 100W+ ciezko bedzie cos znalezc. Nie wiem na starych wzmak sie nie znam ale z tego wiem to cursor ma duze pojecie na ten temat i gdzies tez wspominało starych Philips'ach z serii DAP ale w zasadzie to jest to blizniacza konstrukcja do Alpine z serii 35XX i jesli alpinek dzwiek Ci nie odpowiadal to pewnie z tym Philips'em mogloby byc podobnie.

 

Ja mimo wszystko zaryzykowałbym tego co Ci podałem XM-6020 cena rozsadna jakosc ceniona a nawet jakby Ci nie podpasowal to te wzmaki dlugo nie leza w odsprzedazy i jesli nawet chcialbys go pozniej sprzedac to pewnie wezmiesz tyle samo za niego badz nawet jak stracisz 20-30 PLN to max. (ale to nie sa zadne koszty)

 

Poza tym greg-si ma do sprzedazy tez bardzo dobra kanałowke za niewielkie pieniadze. Stara amerykanska szkola. Niby 50Watt na kanal ale przypuszczam ze dynamiką i jakoscią wielu obecnych, na papierze mocniejszych konkurentow ten PPI by ośmieszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glow to zdecydowanie przereklamowany wzmacniacz oferujący nieadekwatnie niskie do swojej ceny możliwości. Z używanych wzmacniaczy jest wiele lepszych opcji od Glowa, chociażby wspomniany sony xm, chociaż fakt, mocy przydałoby sie chociaż kilka wacików więcej, ale co jakiś czas pojawia się coś ciekawego na serwisach aukcyjnych, wystarczy poszukać :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym greg-si ma do sprzedazy tez bardzo dobra kanałowke za niewielkie pieniadze. Stara amerykanska szkola. Niby 50Watt na kanal ale przypuszczam ze dynamiką i jakoscią wielu obecnych, na papierze mocniejszych konkurentow ten PPI by ośmieszył.

Miałem w łapach PPI2075M. Dobrze trzyma r6a(jeździ teraz u kumpla), ale wysokie tony to typowe "amerykańskie" brzmienie.

U kumpla gra w aktywce i pędzi woofery, góra była za ostra(SS USA 100 ma znacznie łagodniejszą), żeby pędzić całość.

 

ale z tego wiem to cursor ma duze pojecie na ten temat

Dziękuje za uznanie, ale nie przesadzałbym z tym. Miałem kilka oldów w łapach, ale nadal mam niewielkie pojęcie o starym sprzęcie.

 

gdzies tez wspominało starych Philips'ach z serii DAP ale w zasadzie to jest to blizniacza konstrukcja do Alpine z serii 35XX i jesli alpinek dzwiek Ci nie odpowiadal to pewnie z tym Philips'em mogloby byc podobnie.

Jak już szukać philipsów, to tylko modele DAP 600, 900 i 6040 są warte uwagi moim zdaniem.

600 i 900 różnią się w zasadzie tylko mocą i ilością kanałów. 600 moim zdaniem jest nieco ostrzejsza od 3544(którą też mam). 6040 jest znacznie łagodniejszym wzmakiem od 600, ale moim zdaniem uciekło też trochę detali względem 600.

650 brzmi podobnie jak 600, ale chociażby przetwornicę ma o mniejszej wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego wiem to cursor ma duze pojecie na ten temat

Dziękuje za uznanie, ale nie przesadzałbym z tym. Miałem kilka oldów w łapach, ale nadal mam niewielkie pojęcie o starym sprzęcie.

 

Juz cursor nie bądz taki skromniacha :) co jak co ale na sprzecie i tych dla mnie magicznych elektrycznych cudach, instalacjach itd. to sie jednak troche znasz. A i na akustyce przypuszczam ze rowniez.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glow to zdecydowanie przereklamowany wzmacniacz oferujący nieadekwatnie niskie do swojej ceny możliwości. Z używanych wzmacniaczy jest wiele lepszych opcji od Glowa, chociażby wspomniany sony xm, chociaż fakt, mocy przydałoby sie chociaż kilka wacików więcej, ale co jakiś czas pojawia się coś ciekawego na serwisach aukcyjnych, wystarczy poszukać :)
Nie miałem go okazji maglowac ale po odsluchu kilku juz jednak produktów u-dim, wydaje mi sie ze ta firma jest wogole troszke "przeceniana" jendak...

 

Z mostkiem u mnie było podobnie na axtonie c502 gdzie ten sam system zagrał dynamiczniej na kanale niz mostku, nie mowiac o tym ze stary RF 37,5 w na kanał zrobił z nimi duuuzo wiecej niz Axton...Ale to było dawno.

 

aki piec możecie mi polecić zamiast alpine 3544 którą mam zapiętą w tej chwili? Czy w ogóle do 500zł kupię coś lepszego?
Soniaka 6020 jednak chyba warto by posłuchac przed kupnem... Z tego co wiem nie poprawii Ci on naprawde słabej i ostrej góry r6a.

R6a zeby zagrały potrzebuja jednak duzo ładnego rms'u sadze ze 60w moze jednak nie wystarczyc zeby pokazały na co je stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromne 60w z Xma M1 pędzi spokojnie i na luzie nawet 3 waye i co jak kilka osób mogło się na własne uszy przekonać w Czeladzi basu nie brakuje(najpierw R6a , a teraz Tec sq) . Jest tez na zawodach autko z xm6020 +4045 (Arek czarny passat b3 ) i naprawdę te niby 60w rms daje radę . Sam miałem taki wzmacniacz i pędziłem nim nawet suba PB ...dodam że z powodzeniem :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...