Skocz do zawartości

Czy te wofery są dobre ?


Dj Darecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po drugie nie tylko kick się liczy w woferach szczególnie w 2-way, a po trzecie to by się zdziwił :)
Z reszty jestem zadowolony i na mój słuch to mi wystarczy ( nie jestem audiofilem itp)

 

Prawdopodobnie muszę dobrze wygłuszyć auto bo teraz ciągle brakuje dołu .

Abo zmniejszyć drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszy mnie to, że pisząc o UP6, że tylko basem łupie, to co napisze o niskotonowych dego PO650 i dls R6A, które to właśnie łupią basem....dla mnie basem to łupie np. PB 3XL-6C

zalezy kto co lubi, miales je w samochodzie czy przeczytałes opinie na forum?

nie miałem ich w samochodzie, sam się zastanawiałem, ktore kupić (bo to odwieczna walka dego z dla :) ), poczytałem opinie, ale wiadomo każdy chwali swoje, jednakże opinia człowieka z EASCA utwierdziła mnie, żeby nie kupić ani dego ani dls'a :) poprostu nie trafiają w mój gust

 

chyba sie troszke zagalopowales... zobacz, kto zalozył temat...... przeczytaj, zastanow sie co zle zrobiles, łyknij neospazmine i jesli zechcesz to mozemy pogadac

fakt, moja wina, zwracam honor :) ale nic nie będę łykał :)

 

Rafix opisz doznania które słyszałeś jak grały UP6

ciekawe czy będą podobne do moich?

 

woofery UP6 (zestaw dls'a z tweeterami) słuchałem podpięte pod wzmaka helix A4 a radyjko było alpine 9886, ustawienia w radio "defeat ON"

moje odczucia:

był dobry kick, troche mniej odczuwalny po cichu ale bardzo konkretny przy większej głośności i tak dobrze brzmial nawet jak na skali głośności było 28 z35

średnie tony w pełni zadowalające, czyste i wyraźne w całej skali głośności jakiej słuchałem (6÷28)

najprzyjemniej się słuchało w okolicach 14-18 z 35

to są moje wrażenia odsłuchowe, wiadomo każdy lubi co innego, tak więc jest kolejna opinia o UP6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale w taki sposob moge opisac prawie wszystkie woofery ktore mialem... a volume na radiu nie jest wogole istotny, bo jeden bedzie mial gaina skreconego i bedzie mogl dac wiecej na radiu a inny odwrotnie.

nie obraź się, ale czego się spodziewałeś, opisałem swoje odczucia

chyba, że miałobyć jak z cylku "redakcyjny audio test" np. miałem pisać kontrabas brzmi płasko, stopa perkusji jest głucha, wokal żeński brzmi jakby śpiewano w puszce....niestety opisałem to normalnie.

Zastanów się, wiesz już więcej, UP6 grają tak jak wszystkie woofery które miałeś. Nie są ani lepsze ani gorsze, więc moja recenzja przydała Ci się.

Ponadto (co wszyscy wiedzą), dla jednego łupie basem nawet fabryczny głośnik a dla drugiego ten sam głośnik gra bezdusznie. Także nie obrażam się, ale Twoje zdanie "w taki sposob moge opisac prawie wszystkie woofery ktore mialem" nic nie wnosi do tematu. Może wszystkie Twoje woofery były bardzo podobne jakościowo albo bez obrazy Twoje ucho wrzuca wszystko do jednego worka.

 

No chyba o to chodzi, aby dobrze ustawić wzmaka tak by woofery grały w całym zakresie głośności.

 

ps. Opinia super rozwinięta tematycznie "daj spokój łupie basem i tyle" to Wam już wystarcza, tak? Ciekawe stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a opinia super rozwinięta tematycznie "daj spokój łupie basem i tyle" to Wam już wystarcza, aby ich nie kupić, tak?

Tak, bo raadek przerobił i UP6 i R6A, a ty jak sam piszesz, nie miałeś r6a. Grały u niego w 3way i z tego co opisał dan jak to brzmiało, to jednak wolę r6a, które u raadka słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Zamiast się kłócić, chyba lepiej jak w temacie pojawi się kilka różnych opinii, będzie wiadomo czego można spodziewać się po sprzęcie.

Sam sobie przeczysz, pojawiły się inne opinie, a i tak Raadka najważniejsza. To po co te opinie :wstyd:

Już nic więcej w temacie nie wniosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Zamiast się kłócić, chyba lepiej jak w temacie pojawi się kilka różnych opinii, będzie wiadomo czego można spodziewać się po sprzęcie.

Sam sobie przeczysz, pojawiły się inne opinie, a i tak Raadka najważniejsza. To po co te opinie :wstyd:

Już nic więcej w temacie nie wniosę.

Jak narazie to ty sam sobie przeczysz, bo wyśmiałeś wypowiedź radka, a później sam napisałeś, że dego PO i R6A nie miałeś w łapach, więc w którym momencie to jest obiektywna opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to ty sam sobie przeczysz, bo wyśmiałeś wypowiedź radka, a później sam napisałeś, że dego PO i R6A nie miałeś w łapach, więc w którym momencie to jest obiektywna opinia?

nie przeczę sobie, bo wyśmiałem wypowiedź raadka odnośnie UP6, gdyż wg mnie nie łupią tylko basem, ale ok de gustibus non est disputandum :wstyd:

 

a co do PO i R6A to napisałem wcześniej cytuję sam siebie: "nie miałem ich w samochodzie, sam się zastanawiałem, ktore kupić (bo to odwieczna walka dego z dls), poczytałem opinie, ale wiadomo każdy chwali swoje, jednakże opinia człowieka z EASCA utwierdziła mnie, żeby nie kupić ani dego ani dls'a poprostu nie trafiają w mój gust"

wyprzedzę Waszą ripostę :hyhy:...tak wiem, też oparłem się na opinii człowieka, a nie na własnym uchu, jednakże jego opinie były/są dla mnie obiektywne, tak jak opinie raadka są dla Was.

 

ok, skończmy tę dyskusję, i wróćmy do tematu, czyli czekamy na koleje opinie o UP6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat duetu R6A i na górę dać vifę xt25 w aktiv oczywiście.

Chodzi Ci o pierścieniowe?Jeśli tak to posłuchaj ich koniecznie przed zakupem,to mocno specyficzne głośniki.Moim zdaniem przetwornik stworzony wyłącznie do domu.Kłopot w tym że gdy go ukierunkujesz odpowiednio jest OK ale gdy odwrócisz głowę czy się nawet delikatnie pochylisz robi się kupa.To samo gdy ktoś inny wsiądzie i inaczej ustawi fotel.Kilkakrotnie się nimi bawiłem,nawet ostatnio zrobiłem ciekawy projekt oparty na pierścieniowych głośnikach sygnowanych marką Polk:

http://www.forum.powe.pl/viewtopic.php?t=5292

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zrobiłem ciekawy projekt oparty na pierścieniowych głośnikach sygnowanych marką Polk:
Czemu Focal się nie sprawdził ? :wstyd:

 

Opinie i opinie ale jak człowiek czegoś nie sprawdzi sam to pewnie się nie dowie jak jest naprawdę .

Każdy ma inny słuch i inaczej odczuwa muzykę .

Tak jak miałem kiedyś przykład z IT MDS 08 , większość zachwalała a dla mnie to .............. 2 dni i poszedł dalej :hyhy:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o pierścieniowe?Jeśli tak to posłuchaj ich koniecznie przed zakupem,to mocno specyficzne głośniki.Moim zdaniem przetwornik stworzony wyłącznie do domu

Tak, dokładnie o wersję TG miałem przyjemność pobawić się nią w domowym home audio i szczerze powiem że bardzo podapasował mi. Tylko właśnie w samochodzie jak piszesz kierunkowość....

 

No nic na razie nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu.

 

koniec off topa

 

Dj Darecki, Jak widzisz sam opinie a opinie :wstyd: najlepiej samemu przekonać co gra a co nie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...