Skocz do zawartości

Obecne radia z czasami (ba nawet z procem)


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Robię przymiarki do budowy ca w innym aucie. Założenia takie, żeby wykorzystać co mam, projekt ma być tani. Ma być dobrze i wystarczy. Na zawody tym autem nie pojadę. Mam już wzmacniacze, głośniki. Do załatwienia sprawa źródła i tu zaczynają się schody.

W aucie jest jednostka fabryczna 2DIN ale z modelu poliftowego z czerwonym podświetleniem, gdzie cała reszta jest zielona i nie wygląda to. Chciałbym mieć 2DIN z dużą gałą pośrodku bo najwygodniej, z dużym czytelnym wyświetlaczem bo wygodnie się po katalogach skacze i z jak najprostszą obsługą. Flacki po usb obowiązkowe. Kenwood DPX-7200 i po sprawie - wszystko spełnia (niby). Cięcia chcę zrobić pasywnie. Z radia chcę sterować tylko czasami, ewentualnie filtry na woofer i suba. I tu moja największa obawa bo z radiami z procem miałem złe doświadczenia. Grały ok dopóki nie włączyłem trybu aktywki. Jakość leciała na pysk, dla mnie nie do zaakceptowania. Jest opcja nr.2, pewna jakościowo czyli helix dsp ale założenie, że projekt tani pójdzie w pierony. Jak to jest z obecnymi radiami za parę stów i procesorem za 2 dolce na pokładzie? Czy żeby sterować czasami trzeba radio ustawić w tryb aktiv. (w alpinie miałem przełącznik na obudowie, w pionku w ustawieniach początkowych się wybierało). Czy jak nie ruszę (nie aktywuję procesora czy trybu aktywnego) tylko będę ingerował w czasy to dzwięku to nie zdegraduje? dokładniej czy sterowanie czasami jest realizowane odrębnie, niezależnie od pracy w trybie aktywnym? i czy w ogóle w obecnych Kenwoodach, czy np Alpine ute 92 jest możliwość sterowania czasami "omijając procesor który kaszanił dźwięk?" Wiem, że może trochę chaotycznie to opisuję ale z tradycyjnym radiem miałem do czynienia dekadę temu bo tylko na zewnętrznych, dobrych procach do tej pory jadę.   

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


i czy w ogóle w obecnych Kenwoodach, czy np Alpine ute 92 jest możliwość sterowania czasami "omijając procesor który kaszanił dźwięk?" Wiem, że może trochę chaotycznie to opisuję ale z tradycyjnym radiem miałem do czynienia dekadę temu bo tylko na zewnętrznych, dobrych procach do tej pory jadę.

 

Poranna kawa pozwoli na spokojnie zebrać i przelać na ekran rozbiegane myśli :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na Pana Panie Józefie. Nie zawiodłem się. Chyba nie muszę wyjaśniać dalej o co pytam. Wiem, że Pan wie co i jak jest tam w środku realizowane. Liczę tylko na prostą odpowiedz jak to wygląda "na ucho" w praktyce. Nie chcę wnikać w szczegóły budowy i co jak tam jest realizowane. Kawę właśnie zrobiłem. Szkoda, że Pan dalej mieszka, zrobił bym dwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie działania na sygnale w domenie cyfrowej to "prockowanie" sygnału . A czy będzie to korekcja czasowa , obliczenie filtra czy EQ , to sygnał i tak musi przez to przejść . Tryb Direct to teoretycznie pominięcie tego procesu , ale zazwyczaj to przejście z danymi zero do przeliczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej mój plan się nie powiedzie.

Bo rzeczy są jakie są , a czasami trudno przyjąć to do wiadomości :wink2:.

Suma korzyści dla systemu jest po stronie korekcji czasowej , reszta jest/ moze być dyskusyjna , jak chodzi o sposób realizacji.

Tanio i dobrze ..... , ćwiczą 21 wiek ery nowożytnej i jakoś słabo to wychodzi :wink:

Jak coś ma być bardzo proste i działać bardzo dobrze to jest też niesamowicie drogie ( np wzmacniacze SET ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...