Skocz do zawartości

Problem z sygnałem rca, ułożenie kabli sygnalowych.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem naprawdopodobniej z sygnałem RCA, możliwe że mam jakąś pętlę masy, jak je ułożyć by zniwelowac problem? Nie mam żadnych zakłóceń. Po siedzeniach problem dalej występuje, na każdych rca, czy tanich czy porządnych za ponad 150zł..

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za problem skoro nie ma zakłóceń?

Opisz dokładnie co się dzieje i co już zrobiłeś/ sprawdziłeś żeby ów problem rozwiązać.

Wzmaczniacz traci moc, brzmienie, jakość (brak możliwości wyregulowania sprzętu). Z innym wzmaczniaczem jest to samo, radio podmieniane, Prądu na pewno nie jest wina, mam voltomierz i cały czas pod okiem spadki. Kilka rca podmieniane i puszczane różnie, bez zmian.

Masa dana z akumulatora jeżeli chodzi o zasilanie wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trzeba odrazu tak zacząć dyskusję.

Skoro wszystko podmienione a problem dalej występuje to warto przyjrzeć się zasilaniu.

Ile wolt masz na zaciskach wzmacniacza i co to za kable zasilające montowałeś?

Na zimnym 14,3, na ciepłym ładowanie mam 13.9.

Kable 35mm2 spawalnicze, moc wzmaczniacza około 650w rms 2 ohm, wg producenta, spadki do ok 13,2v przy wzmaczniaczu. Prąd przejrzałem, 3 razy poprawiałem, więc teraz myślę czy to nie coś z rca, co do instalacji radia, nie przygasa, spadek na wyłączonym silniku 0,4v na pełnym graniu na radiu (bez wzmaczniacza).

Dopiero gdy ktoś siadnie czasem (nie zawsze w 75%) się potrafi poprawić, myślę czy to nie jakaś pętla masy okrutna. Pytanie tylko co z tym zrobić, nie mam takiej wiedzy i za bardzo nie wiem co i jak, jak to sprawdzić czy faktycznie wystepuje i zakłóca mi rca.

 

voltomierz masz przy wzmacniaczu czy przy akumulatorze?

Oczywiście że przy wzmaczniaczu, nie śmiałbym zrobić januszerstwa, liczy się prąd wzmaczniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nic nie dudni...

 

Przewody rca łatwo sprawdzić, wystarczy miernik i pomiar oporu, również do masy.

A co z czułością wzmacniacza? Może przesadziłeś z gainem i wzmacniacz strajkuje.

Raczej nie, chyba że  3 wzmaki mi się same przestawiają :) radio 4v, gain na ok 40% na słuch pod mocniejszą piosenkę ustawiany.

Chciałbym sprawdzić czy mi pełne wychodzi napięcie na rca przy wzmaku, przy radiu 4v jakie dokładnie prawidłowe powinny być wartości? Czy tak nic dobrego nie sprawdze i tylko oscyloskop? Kabelek na pewno dobry, leci w peszlu przetrzeć nie miał prawa się :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ote name="Andrzejws" post="619844" timestamp="1605365864"]

 

Raczej nie, chyba że 3 wzmaki mi się same przestawiają :) radio 4v, gain na ok 40% na słuch pod mocniejszą piosenkę ustawiany.

Chciałbym sprawdzić czy mi pełne wychodzi napięcie na rca przy wzmaku, przy radiu 4v jakie dokładnie prawidłowe powinny być wartości? Czy tak nic dobrego nie sprawdze i tylko oscyloskop? Kabelek na pewno dobry, leci w peszlu przetrzeć nie miał prawa się :)

Gain możesz ustawić ‚na miernik’, instrukcja jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...