Skocz do zawartości

Spotkania Lubelskie


Rekomendowane odpowiedzi

Robert, Seba, te Zielone kondy to K75-10 PIO czy jakieś inne ?? I jake są tam wartości 1 uf czy jeszcze nizęj ze aż tyle połączone równolegle, jaka sumaryczna wartość ?? ?? :)

 

Co do Konfiguracji na której słuchaliśmy u mnie to za źródło robił komp , odtwarzacz foobr2000 z plikami Flac, lub DVD Yamahy model s 540, za preamp./wzmak Amplituner Yamachy model 440, a kolumny to coś takiego na perlesie : http://www.kolumnywebster.friko.pl/index2.htm, aaa i najważniejsze, kable to audfoilskie DNM REASON :D

 

A i u Roberta to trochę bardziej zagmatwane jeśli chodzi o setup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

oj czepisz się ;) ejjj ludzie!! Gwoździa kondesatorki są zajebiste! I chwała mu za to że nie marudzi na fakt że już kilka lat siedzą u mnie :D

 

... a powaga, ma ktoś dojście do takich gadżetów? Seba może zdradzi temat gdzie je kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz kupić od " ręki" ale mają tylko wartości 1uF, a to trochę za mało by taką baterię montować w Aucie

 

Kondensator olejowy K75-10 1uF/250V - Lampy Elektronowe On-Line. Największy polski sklep z technika lampową.

 

Pod warunkiem, że paczka znów nie zaginie :wink2:

 

Hehe, tak, to fakt z nimi i ich "słownością" to jeden wielki problem, i to się tyczy chyba każdej dziedziny ich życia ...

 

Kondy to PIO. Seba wie ile mikrofaradow. Podobno wiaderko kupil i lutowal :-)

A z kompa na Dac-a to rozumiem Toslink-iem sygnal podany?

 

Niestety najnowsze Laptopy zostały pozbawionego tej opcji, bo i po co skoro mają wbudowane super głośnikii:D

A tak na poważnie to po USB podane do odbiornika w DAC-u ( układ TENOR 7022 obsługujący do 24Bit /96 Khz)

 

O dziwo tak zagrało lepiej ( po USB z kompa ) niż po optyku z dvd playera z płyty cd, ale odsłuchiwany materiał muzyczny nie był ten sam, trzeba brac na to poprawkę .. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu koleś sprzedawał na ukraińskim eBay-u ale chciał masakryczne pieniądze za wysyłkę. tbrek coś tam do niego pisał ale wraz wysyłka wychodziła coś koło 30 Euro za szt i jak bym chciał zamówić 4szt to trzeba było zapłacić 4x za wysyłkę.

 

A Jacku, jakieś większe wartości są dostępne? Bo na tej stronce widzę tylko 1uF/250V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo tak zagrało lepiej ( po USB z kompa ) niż po optyku z dvd playera z płyty cd

 

 

Na mojej MAXI LAMPUCERZE ( tu sie pochwale obudowa zrobiona własnoręcznie)

 

SDC10315.JPG

SDC10362.JPG

 

SDC10391.JPG

 

 

 

SDC10392.JPG

 

 

z komputera

 

SDC10203.JPG

 

sygnał wychodzi swiatłem .

 

 

A co do jakosci to

 

1 - SPIDIF z cd HK 755 ( - plyta cd)

2- TOSLINK komputer szuflada (- flac to co na cd)

3- USB laptop (- flac to co na cd)

Odtwarzacz FOOBAR oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, w tym sklepie to tylko 1 uF, pytałem o większe to coś stękali że zamówione, ale koszty przesyłki duże, wiec nie opłaca im się itd ...

Zostaje E-Bay. możliwe że mnie wszystkie kondy nie pójdą to pewnie wystawie na giełdzie, może na Audiostereo, ale jak byś chciał (Ty czy dla znajomych ) to napisze najpierw dla ciebie, ale nic nie obiecuje ...

 

Robert, szczerze to podziwiam Twoje zdolności wizualno - manualne do projektowania / budowania obudów ... PIĘKNA ROBOTA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz inne wartości niż 1 uF? w sumie trzeba by było składać na moje 6,8uF. Coś muszę pomyśleć bo Gwoździo strasznie się już upomina o swoją własność :) a te kondziołki bardzo mi podpasowały. Jeszcze jest jedna alternatywa a mianowicie kondesatory firmy HOVLAND ale podejrzewam że o wiele trudniej je dostać. Takie żółte na fotce :)

post-4907-0-87078300-1354635983_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro, te żółte HOVLAND, to wersja Musicap, chyba już nie produkowana.

Prawdopodobnie zastąpiona przez ( wznowiona produkcja ) , można kupić tu, Obecny kolor to Niebieski :

 

http://www.loudspeakershop.eu/hovland-musicap-c-194_229.html

 

Jeżeli jestem w błędzie to proszę o wyrozumiałość i uświadomienie;)

 

Zakładając że 2 x6,8 uF to kwota ok 400 zł, to wolał bym chyba ściągnąć z Eba-ya 4 sztuki 3,3 uF , połaczyc po 2 równolegle i prawie masz to samo, zakłądajać tolerancję 10 % to spokojnie dało by radę :

 

http://www.ebay.com/itm/3-3uF-10-500V-ex-USSR-PIO-Capacitor-K75-10-NOS-QTY-2-/251182962181?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a7babd605

 

38 dolarów x 3,3 = około 125 zł, zostaje na dużą rudą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro, te żółte HOVLAND, to wersja Musicap, chyba już nie produkowana.

Prawdopodobnie zastąpiona przez ( wznowiona produkcja ) , można kupić tu, Obecny kolor to Niebieski :

 

HOVLAND MusiCap - - www.loudspeakershop.eu

 

Jeżeli jestem w błędzie to proszę o wyrozumiałość i uświadomienie;)

 

Zakładając że 2 x6,8 uF to kwota ok 400 zł, to wolał bym chyba ściągnąć z Eba-ya 4 sztuki 3,3 uF , połaczyc po 2 równolegle i prawie masz to samo, zakłądajać tolerancję 10 % to spokojnie dało by radę :

 

3 3uF 10 500V EX USSR PIO Capacitor K75 10 Qty 2 | eBay

 

38 dolarów x 3,3 = około 125 zł, zostaje na dużą rudą ;)

Masz rację, czytam i widzę że wznowili produkcję ale ciekawe czy będą tak samo rewelacyjne jak żółte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Słuchałem systemu w których były by użyte żółte takze nie wypowiem się.

Natomiast Zielone PIO K75-10 vs Czarny Jantzen w zwrotce tak, i muzyka płynąca z głośników z elementami zwrotnicy na K75-10 Pio jest bardziej przyjemna w odbiorze jak dla mnie, i nie tylko dla mnie ;) tylko tyle i aż tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa obudowa tego kompa

 

Taka sobie zabudowa w szufladzie.

A chłodzenie wodne w - ścianie

 

 

 

 

 

 

 

http://images40.fotosik.pl/1851/fb58a8db1fdbe137gen.jpg

 

4x4,3 Ghz i grasz w co chcesz

 

 

http://images47.fotosik.pl/1610/d711d35844723af9gen.jpg

 

 

 

http://images44.fotosik.pl/468/4d51d463fb2ca4f5gen.jpg

 

Takie moje zabaweczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Słuchałem systemu w których były by użyte żółte takze nie wypowiem się.

Natomiast Zielone PIO K75-10 vs Czarny Jantzen w zwrotce tak, i muzyka płynąca z głośników z elementami zwrotnicy na K75-10 Pio jest bardziej przyjemna w odbiorze jak dla mnie, i nie tylko dla mnie ;) tylko tyle i aż tyle :)

Ja słuchałem systemu na żółtych HOVLANDACH ale z moim to dwa różne systemy więc nie było bezpośredniego porównania. Tylko to co mogę powiedzieć to Ania Wyszkoni, Antonina Krzysztoń i jeszcze ze dwie jakieś inne płytki zagrały o wiele lepiej niż u mnie ;/ ale tylko na górze. System full pasywny z SS R2904-700000 + 7.16 na dole i czymś takim napędzane post-4907-0-11540800-1354665897_thumb.jpg :)

U mnie HT1 cięte pasywnie zielonymi olejakami + Degole na dole pędzone aktywnie Braxem X4. Teraz przy zmianie systemu na 3way mocno rozważam zabawę zielonymi olejakami lub nowymi Hovlandami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, "gienek" po modach. Tor zasilania aby wydajność prądowa się poprawiła i jeszcze coś tam. Niestety już nie zamknie się go od dołu ;/

Ja nie bawię się tym, to zabawki mojego dobrego klienta :) Dłubie wszystko, McIntosha MX406, Clarka DRX 9255 i wszystkie piece genesisa.

Ma trzy auta i w każdym fajny system a w domu grubo ponad 150 tys domowego HiEndu, oczywiście wszystko przedłubane :)

On często stosuje kondensatory Hovlanda do wszystkich modyfikacji, tylko on ściągał je z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniam autko i czas na zmiany w systemie. Co do starego to nie wiem jak komu ale mi nic tam nie brakowało. Problem w tym że wszyscy wysiadając z auta stwierdzali że fajnie to gra ale kasa nie do ogarnięcia na taki system. Teraz mam w planach jakieś budżetowe 3way na bazie Helixa lub/i Dego, jeszcze nie wiem na co konkretnie się zdecyduje ale marzy mi się jakiś mało popularny system za grosze :) ... życie pokaże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, system u Ciebie Marku w dechę, ale rzeczywiście finansowo to nie dla przeciętnego zjadacza chleba, nawet z lekkim zacięciem w stronę Car Audio...a może jako wizytówka firmy trzeba zrobić 2 autka, klasa budżet do 4500 zł i profi, coś jakby Audi A4 wersja druga ?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa auta to za wiele zwłaszcza że zmieniam profil firmy a i tak CA to bardziej hobby niż zarobek na "chleb". Jest jeszcze autko Roberta które jest zawsze do dyspozycji.

Mój nowy projekt będzie robiony bardziej dla siebie, dla własnej przyjemności, na pewno nie jako demo mojej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, Seba, te Zielone kondy to K75-10 PIO

 

Tak, są to PIO olejaki papierowe, po ostatnim spocie zaczałem szukać ich i wynalazlem u jednego kolesia na allegro, zgarnalem wszytsko co mial

niestety mial tylko 8 szt po 1uF i 20szt. 0,47uF, wiec z tego wyszło na strone 8,7uF czyli ciecie jakies na poziomie 4500Hz/ 6db oct .

 

Tak wiec po zabawie w aktywne ciecia, ciagnie mnie teraz w strone pasywnego dzielenia pasma, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale bez doświadczeń nie będziemy się rozwijać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...