Skocz do zawartości

Głośnik centralny ? Alpine h800


Szczupaczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrob tak jak piszesz, osłuchaj się a potem odłącz tył i też trochę tak posluchaj. Zobaczysz co i jak się zmieni ze sceną. Sam lubię eksperymentować ale na centralny bym się nie porwał choć tez będę miał jeden kanał w Helixie wolny. Teraz miałem 3 wolne i mi to nie przeszkadzało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź z zebranymi klockami do instalatora od razu bo później nikt nie będzie chciał się podjąć poprawki po tobie albo skasuje podwójnie. Zostawisz auto, odbierzesz gotowe i będziesz się cieszył

Spokojnie, ja wszystko mam właściwie podłączone :)

 

Czeka mnie tylko zmiana radia i dodanie procka, te dwie rzeczy są w pudełkach :)

 

Na głośniki morel elate czekam, bo wymontowałem z auta gdyż jeden mi padł, na szczęście został naprawiony, drugi z zestawu również ,,odświeżony” Więc klocki poskładam sam, tutaj błędu nie popełnie.

 

Muszę znaleźć tylko kogoś kumatego z dobrym uchem na wystrojenie h800, bo tego chyba nie ogarnę.. poczytałem trochę instrukcje i okazuje się że jest tam tule kurde przeróżnych opcji, ustawień itd że mnie to przerasta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo podlaczenie to nic wielkiego, chodzi glownie o poprawny montaz.

Drzwi wygłuszone, zrobiłem to raczej profesjonalnie :)

 

Dystanse pod głośniki z mdf.

 

Co mogłem wykonać jeszcze źle ? :)

 

W sumie co do tweeterów... dałem je w miejsca fabryczne czyli trójkątne standardowe miejsca w drzwiach, miałem wcześniej na desce rozdzielczej w ori obudowach, ale nie przekonywała mnie różnica w dźwięku ( były ustawiane w różnych kątach itd.) a znowu nie podobały mi się takie sterczące na desce ,,kolumienki”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie ;)

 

Spójrzmy chociażby na to jak się rozwija audio w samochodach seryjnych.

 

W Audi najlepszy system w tym momencie to nagłośnienie na 23 głośnikach :D czym oczywiście steruje 23 kanałowy procesor..[emoji2956]

Po 2 tweetery i 2 midrange z przodu i z tyłu, na każdej stronie auta, oczywiście głośnik centralny jak i dwa suby..

Można słuchać w technologi 3D jak i stereo.

 

Więc jacyś inżynierowie pracujący nad tym nagłośnieniem to się nie znają i powinni wywalić procesor, dać 8 kanałowy, 3 way na przodzie sub i koniec, lepiej nie będzie...

 

No właśnie.... ja uważam że będzie lepiej :)

Ok, a będziesz to umiał wystroić? Nie mówię o samym podłączeniu tylko właściwym ustawieniu? Jak tak to rób z centralnym.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to ni pro, prędzej profi jak na amatora ;)

Dystanse z mdf chociaż zabezpieczone przed wilgocią? Daszki na woofery są? Jak nie to już masz kolejne poorawki do listy. Tweety mogą się sprawdzić w tych miejscach ale jednak co w słupkach odpowiednio ukierunkowane to jednak inna bajka - trzeba by to nausznie zweryfikować. Jak widzisz h800 i jego konfig to czubek góry lodowej. Jak spaprzesz gdzieś montaż po drodze to procek jedynie to ujawni i zrobi Ci sie głupio że mogłeś zrobić coś lepiej. My Ci dobrze radzimy ale jak w większości przypadków ... zrobosz jak uważasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to ni pro, prędzej profi jak na amatora ;)

Dystanse z mdf chociaż zabezpieczone przed wilgocią? Daszki na woofery są? Jak nie to już masz kolejne poorawki do listy. Tweety mogą się sprawdzić w tych miejscach ale jednak co w słupkach odpowiednio ukierunkowane to jednak inna bajka - trzeba by to nausznie zweryfikować. Jak widzisz h800 i jego konfig to czubek góry lodowej. Jak spaprzesz gdzieś montaż po drodze to procek jedynie to ujawni i zrobi Ci sie głupio że mogłeś zrobić coś lepiej. My Ci dobrze radzimy ale jak w większości przypadków ... zrobosz jak uważasz

Ok. Dziękuje Wam za rady. Daszków nie mam, przed wilgocią mdf Właściwie to nie wiem czy zabezpieczony, po prostu po montażu okleiłem wszystko matą butylową. Myślę że wystarczy :)

 

Będę słuchał rad i zrobię jak poradzicie.

Zdjęcia wstawie w przyszłym tygodniu. Aktualnie fura jest u mechanika na wymianie rozrządu i paru innych pierdół.

a pod te elate masz komory? jaki litraż?

miałem, mam w szafie, i w pełnych furtkach to z dołem nie bogato

Nie, nie mam komory.. wiem że powinna być około 10L, ale kupno tych głośników to była zajebis okazja, nie czytałem o nich zbut dużo, wiedziałem jedynie że kosztują około 4k, jak zobaczyłem wystawione za 1,3k (dosłownie godzine wcześniej) odrazu dokonałem zakupu :)

 

Litraż drzwi mam około 45 litrów, czyli jakieś 5 razy za duży :) Ale odziwo jest meeega dużo basu.. schodzą do samego dołu jak sub, włączając na radiu zwrotke i obcinając je od 50hz jest już duża różnica, więc myślę że grają jak powinny,. W ogóle to się zdziwiłem że ori zwrotka morela puszcza te woofery tak jak piszą czyli od 35hz :)

Może troche brakować im dynamiki, ale ciężko mi powiedzieć bo nigdy nigdzie nie sluchalem elate... Grają głośno i czysto do takiego poziomu głośności jaki baardzo rzadko wykręcam, bo to już głowa boli po kilkunastu minutach :)

Ale naprawdę basik jest potężny, głęboki, przyjemny, czysty.. kickbas również, baardzo porządne pierdolnieeecie zawsze :)

Dodam tylko że to zasługa wzmacniacza.. Pierwszy raz grały u mnie w aucie na Alpine pdr v75. I nawet na zmostkowaniu (2x200W). Nie grały tak dobrze dołem jak po zmianie piecyka.. Jak wpadł Alpine pdx 4.150 dopiero Elate pokazały na co je stać... :)

Największe zastrzeżenia miałbym do tonów średnich i tutaj wydaje mi się że w komorze byłoby o niebo lepiej.. albo dodać midrange..

Komora niestety jest nie wykonalna w moich drzwiach.. zresztą nie chce mi się tyle dłubać, już bym wolał sprzedać elate jak będzie potrzeba i kupić coś dobrego na pełne drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ze sklejki liściastej te dystanse, ona nie pije wody, mdf prędzej czy później spuchnie nawet malowany i oklejany matami. Nie ma zmiłuj. Daszek po taniości z kawałka maty uformujesz lub u majfrendów kupisz za grosze. Mają silikonowe i plastikowe starczy poszukać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...