Skocz do zawartości

Radio pod procek alpine h800


Szczupaczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przez ciągłą rozbudowę car audio potrzebuję kolejnej porady.

Do zestawu właśnie wjeżdża procek alpine h800

Radio ktore aktualnie posiadam (kenwood dnx525dab) nie posiada ani optyka ani ai-net, a na dodanie ruxa nie mam miejsca..

 

Szukam więc jakiegoś radia 2 din, które ma optyka i ai-net.

Nie jestem pewny, ale chyba najlepiej jakby to było radio alpine.??

 

Musi być 2din bo korzystam z navi i kamery cofania.

 

Budżet to wartość kenwooda czyli około 2.3k.

 

Może być używka .

 

Pozdro i pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, ale chyba najlepiej jakby to było radio alpine.??

Jak ainet, to tylko alpine.

Jest sporo stacji alpine, ktore maja i optyka i ainet, zarowno 2 din jak i 1 din z wyjezdzanym ekranem.

 

Niestety sporo z nich wymaga specjalnego kabla optycznego alpine, ktory jest i drogi i trudno dostepny.

Mozna oczywiscie to przerobic na zwyklego optyka.

 

 

Może być używka

Z nowych, to chyba nawet nie ma takiego, ktore by spelnilo kryteria.

 

Poprzegladaj urzadzenia z oznaczeniem IVA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co jest, w żadnych radiu które do tej pory znalzłem(2din) nie nigdzie mowy (w opisie ) o wyjściu ai-net.

 

 

 

Jak ainet, to tylko alpine.

Jest sporo stacji alpine, ktore maja i optyka i ainet, zarowno 2 din jak i 1 din z wyjezdzanym ekranem.

 

Niestety sporo z nich wymaga specjalnego kabla optycznego alpine, ktory jest i drogi i trudno dostepny.

Mozna oczywiscie to przerobic na zwyklego optyka.

 

 

 

Z nowych, to chyba nawet nie ma takiego, ktore by spelnilo kryteria.

 

Poprzegladaj urzadzenia z oznaczeniem IVA

1din z wysuwanym to miałbym coś

Co byś miał ? Podaj model chociaż.. Kamerę cofania podłącze ? Połączenie bluetoth z telefonem ? Navi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zanim kupiłeś ten procesor powinieneś trochę zagłębić się w temacie....

 

Jeśli chodzi o 2 DIN to modele:

IVA-W505R, IVA-W502R, IVA-520R - niestety są to już stare modele które w sobie nic nie mają - brak Bluetooth oraz navi ( potrzebne osobne moduły )

 

Alpine INA-W910R - w tym masz już chociaż Bluetooth, nawigacja też jest ale korzystanie z niej mija się z celem - stare mapy

 

Jeśli chodzi o 1 DIN z wysuwanym monitorem to:

Alpine IVA-D511R lub IVA-D800 - lecz tam też nie znajdziesz ani Bluetooth ani nawigacji ( potrzebne osobne moduły )

 

Także jak się przesiądziesz z Kenwooda na którąś z w/w pozycji możesz być zniesmaczony funkcjonalnością.

 

Gdybyś się zdecydował na zakup RUX to było by lepiej - mógłbyś kupić nowsze stację Alpine które mają tylko wyjście optyczne bez ai-net np Alpine INE-W977BT lub bardzo fajna jednostka do Passata-  8 Cali Alpine X800D-U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za pomoc...

Rzeczywiście nie przemyślałem absolutnie zakupu tego procesora... Ale powiedziałem A musze powiedzieć B :)

 

Decyzja jest taka, kupuje Rux i radio 1 Din z wysuwanym wyświetlaczem.

 

Radio z bardzo dobrym jakosciowo streamingiem bluetoth i wyjście optycznym zeby było zrodlem dla h800..

 

Rux kosztuje 900zl. Wiec mam 1400 na jakies radio.

I

Nie chce alpine, pierdziele te stare modele..

 

Pomożecie ??

 

A tak swoją drogą... Stwierdzam że Alpine to popierd*lona firma.. Dlaczego nie ma jakiejs fajnej stacji 2din chociażby z 2018/19 roku z ai netem, optykiem i bluetothem... po jakiego grzyba robią procesor którego praktycznie w dzisiejszych czasach nie czym obsługiwać ...

A powiedźcie mi jeszczę czy procesor mosconi Gladen też ma takie problemy żeby po optyku nim sterować z poziomu radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z bardzo dobrym streamingiem BT to Sony RSX-GS9. Każde inne będzie słyszalne degradowac dźwięk w porównaniu do tego modelu, szukaj sprzętu z kodekiem LDAC ale jak jakiś czas temu robiłem rozeznanie to Sony było jedyne na rynku. Ciężko też to coś nazwać radiem, jest to odbiornik BT połączony z DAC w formacie 1 DIN no i cenę pozostawiam bez komentarza. Jak już zdecydowałeś się na RUX to zobacz to maleństwo: xDuoo XQ-50 PRO. Jak dobrze pokombinujesz to uda Ci się zrobić zestaw z bestratnym BT na jego bazie a i cena jest przyzwoita jak na oferowane możliwości. Kolejna sprawa, jeśli jesteś posiadaczem sprzętu ze stajni z jabluszkiem to musisz wiedzieć że jest on pozbawiony wszelkich kodeków BT, że by nie było na koniec niespodzianki że wymieniamy jeszcze telefon lub dokładamy tablet na Androidzie by utrzymać kompatybilność LDAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z bardzo dobrym streamingiem BT to Sony RSX-GS9. Każde inne będzie słyszalne degradowac dźwięk w porównaniu do tego modelu, szukaj sprzętu z kodekiem LDAC ale jak jakiś czas temu robiłem rozeznanie to Sony było jedyne na rynku. Ciężko też to coś nazwać radiem, jest to odbiornik BT połączony z DAC w formacie 1 DIN no i cenę pozostawiam bez komentarza. Jak już zdecydowałeś się na RUX to zobacz to maleństwo: xDuoo XQ-50 PRO. Jak dobrze pokombinujesz to uda Ci się zrobić zestaw z bestratnym BT na jego bazie a i cena jest przyzwoita jak na oferowane możliwości. Kolejna sprawa, jeśli jesteś posiadaczem sprzętu ze stajni z jabluszkiem to musisz wiedzieć że jest on pozbawiony wszelkich kodeków BT, że by nie było na koniec niespodzianki że wymieniamy jeszcze telefon lub dokładamy tablet na Androidzie by utrzymać kompatybilność LDAC.

No jestem szczęśliwym posiadaczem iph11 pro :)

 

Więc lipa będzie żeby się połączyć z sony czy o co chodzi ?

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym nie z czego grać ale "z czym", h800 nie ma autodetekcji sygnału i uruchamia się po podaniu sygnału z ruxa lub z radia z ainet, jak już się uruchomi można cudować wiele opcji np granie z konwertera itd ale żeby źródło wybrać nadal potrzebna jest jednostka z ainet lub rux c800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A powiedźcie mi jeszczę czy procesor mosconi Gladen też ma takie problemy żeby po optyku nim sterować z poziomu radia ?

Nie ma opcji sterowania po optyku, do wszelkich prockow typu mosconi, helix itp, musisz miec sterownik.


Decyzja jest taka, kupuje Rux i radio 1 Din z wysuwanym wyświetlaczem.

Tak bedzie najrozsadniej, mozesz tez podlaczyc sobie airport express i z iphone'a po wifi sluchac np tidala czy co tam sobie chcesz innego.

 

Jezdzilem swojego czasu z airportem i oprocz tego, ze potrzebowal okolo minuty po odpaleniu systemu, zeby byc gotowym do pracy, to zadnych innych mankamentow nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jakie radio kupić z dobrą jakością na bluetooth?

 

Po kupnie ruxa będe mił 1000zl budzetu (oczywiście moze byc uzywka). Stwierdzilem ze nie wazna jest navi i kamera cofania. Ważna jest dobra jakosc przesylu bluetooth, usb, moze SD, CD nie jest też koniecznością. i wysuwany ekran (lubie takie bajery :) )

 

A bardzo mile widziane byłoby dobre sparowanie z Iphonem, ze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, produkty Apple nie mają kodeków BT więc możesz już zapomnieć o graniu ze swojego telefonu w sensownej jakości bezprzewdowo, tam jest kodek który brzmi jak słabe MP3. Co ciekawe byle jaki tablet czy smartfon z świeżym androidem suportuje LDAC, absolutnie bez hejtu tej marki ale zastanów się czy dalej jesteś szczęśliwym posiadaczem skoro w tak zaawansowanym smartfonie brakuje podstawowych funkcjonalności dostępnych u konkurencji w najtańszych modelach i jakie są tego powody. Rozwiązaniem które polecam posiadaczą iphone grającym z BT na domowe urządzenia np. marki Topping jest zakup tabletu i na nim instalacja Tidala natomiast za nim coś kupisz warto przejść się do sklepu i sprawdzić czy po sparowaniu z glosnikiem BT marki Sony da się wymusić tryb LDAC w menu ustawień BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jakie radio kupić z dobrą jakością na bluetooth?

 

Po kupnie ruxa będe mił 1000zl budzetu (oczywiście moze byc uzywka). Stwierdzilem ze nie wazna jest navi i kamera cofania. Ważna jest dobra jakosc przesylu bluetooth, usb, moze SD, CD nie jest też koniecznością. i wysuwany ekran (lubie takie bajery :) )

 

A bardzo mile widziane byłoby dobre sparowanie z Iphonem, ze...

Tak jak pisalem wyzej, najlepsza opcja przy iphone to airport express, lecisz po wifi bezstratnie z tel do airporta i z airporta optykiem do proca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi namieszaliście teraz w głowie :)

 

Poukładajmy wszystko..

 

Kupuje rux’a

 

Kupuje radio 1din z optykiem..

 

I albo konwerter do podłączenia się kablem z iphonem,

Albo express żeby puszczać muze przez wifi (akurat to mi nie odpowiada bo wiem jak wifi szkodzi, możecie się ze mnie śmiać , ale przy odległości ciała mniejszej niż 4 metry od rzucanych 2.4ghz z wifi jesteśmy traktowani falami radiowymi które w chój Nam szkodzą.. Więc za wifi podziękuje :)

 

Pozostaje konwerter i kabel z iphona - OK

 

Ale co wtedy z radiem ? Nie zawsze moim źródłem jest telefon, zazwyczaj słucham z pendriva lub kart SD(flac) niekiedy CD..

 

Rozumiem że będę mógł mieć podłączone dwa źródł pod procesor ?? Czy radio będzie musiało być na RCA ?

 

Bo jeżeli tak to chyba wtedy pozostawie swoje radio, wykminie jakiś sposób na zamontowanie ruxa i po sprawie..

 

Moje radio przez rca będzie że tak powiem codziennością

A jak będę słuchał muzy ,,dla jakości przy piwie ze szwagrem ;). To odpalam konwerter na optyku..

już lepiej kablem wyjść z telefonu do konwertera i potem z niego światłem do proca niż siny ząb - różnica w dźwięku jest, wiem bo sprawdziłem i zostałem przy przewodzie a też gryzłem z każdej strony temat bo mam h800

A jaki masz konwerter ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panie i Panowie, sprawa zakończona :)

 

Kupiłem Radio 2 Din. Alpine IVA W910r dedykowane pod procesor pxa h800, więc musi być dobrze :)

 

Ma bluetootha, ma ai-neta, ma cyfrowe wyjście, ma połączenie z iphonem za pomocą kabla. Więc będzie opcja słuchać bezstratnego Tidala czy Spotify :)

 

Temat zamknięty :)

 

Ślicznie dziękuje każdemu za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...