Skocz do zawartości

Problem z konfiguracja Alpine ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Otoz od kilku dni walcze z moja zakupiona Alpina IDE 178 bt. Moje poprzednie radio to Pioneer DEH 6800 mp. Po konfiguracji Alpiny (zwrotnice, czasowki, eq itp ) Bass mozna powiedziec ze nie umywa sie do Pioneera ktorego posiadalem. Otoz nie jest tak donosny i mocny jak w poprzednim radiu. Ustawilem mniej wiecej tak samo jak mialem w poprzednim radiu czyli bass na 50hz itp itd i nadal ten bass jest po prostu slaby. Chodz jest miekki to tak jakby nie wydobywal tej pelnej mocy. W jakiej konfiguracji moglem popelnic blad ? 

 

Specyfikacja sprzetu:

Radio: Alpine IDE 178bt

Głosniki przod: Hertz dsk 165.3 (bez wzmacniacza)

Skrzynia: Audiosystem R15 38cm (450watt rms) 

Wzmacniacz: Soundstream deference 620.2 (620 watt rms w mostku) 

 

Jesli ktos posiada to radyjko prosilbym o porade i pomoc a w razie potrzeby podesle szczegolowa konfiguracje mojego radia. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia była podpieta pod wzmacniacz i wzmacniacz pod radio. We wzmacniaczu ustawienia gain itp itd nie ustawialem. Wszystkie konfiguracje dokonywalem z poziomu radia. Też mi się wydaje że nie wszystkie opcje włączyłem tylko że co się dało to ustawilem. Opcji loundness nie mogę znaleźć w tym radiu a w pionku była także może od tego. Mimo to pioneer był stary i nie miał tak zaawansowanych opcji jak alpine mimo to no aż takiego szału jeśli chodzi o bass to nie robi tak jak pisali na innych forach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było ustawić wstępnie wzmacniacz na moc 500W w mostku i ustawić w Alpine stosowny do "mocy" przodu poziom wysterowania wzmaka.

Masz dodatkowo funkcję System 1 i System 2.

Wypróbuj, który będzie dla Ciebie lepiej odbierany.

Poza tym w korektorze masz ustawienie parametru Q - szerokość zakresu podbijanego pasma.

Jak ustawisz szerokie pasmo i delikatnie podbijesz 63Hz, to będziesz tym samym miał podbicie sięgające w skrajnych punktach od 20Hz do 100Hz.

Ale używanie podbić w tym zakresie zalecana jest rozwaga i przede wszystkim ustawienie wzmaka suba na 500W i operowanie w Alpine, po dodaniu nieco w korektorze niskiego zakresu, poziomem suba w zakresie od 0 do -12 dB.

Będziesz wtedy operował wzmacniaczem w bezpiecznym zakresie bez przesterów - czyli w granicach 250 .... 350W już po podbiciu.

Manual wzmaka i Alpine:

reference amplifier series owner's manual bedienungsanleitung

CDE-178BT iDE-178BT CDE-175R - Alpine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain wzmaka masz chyba ustawiony na min. - czyli na 4V, przy wyciśniętym ATT.

Tak będzie/jest dobrze, bo Alpine ma RCA 4V.

Jak uważasz podbić z wzmaka, to nie dawaj podbić w Alpine, bo co za dużo, to niezdrowo...

Częstotliwość dobierz eksperymentując, natomiast samo podbicie jak najmniej.

Posłuchaj przez kilka dni, a stwierdzisz, że słyszysz instrumenty, a nie jakiś basowy łomot.

Przy tym subie warto pomyśleć o pasywce na przód, którą zasilisz wzmakiem 2 x 60W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...