Skocz do zawartości

Jakość dźwięku w streamingu BT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtują mnie dwa pytania odnośnie streamingu muzyki przez BT

- Czy urządzenie pośrednie (np. telefon z zainstalowanym Tidalem) odbierające dane z netu i przesyłające przez BT do radia ma wpływ na jakość dźwięku?

- I czy to samo urządzenie odtwarzające muzykę z plików i streamujace ją do radia ma wpływ na jakość?

 

Wydaje mi się że nie, bo sygnał jest przesyłany w postaci cyfrowej i konwertowany dopiero w radiu, ale chciałbym się upewnić czy w telefonie nie zachodzą jakieś procesy przekonwertowania na inny format na które ma wpływ software lub hardware telefonu.

Wiecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w aucie Alpine W-296BT. Ostatnio nabyłem sobie wzmacniacz słuchawkowy/DAC BT fiio btr1k. Więc trzeba było też przetestować w aucie :) Wnioski są następujące:

 

- Muzyka z telefonu po aux - dramat, brak kontroli na basie, góra schowana, średnica niewyraźna. Scena słaba,

- Muzyka z telefonu przez BT - gra dużo lepiej pod każdym względem, sporo basu, tw dużo lepiej,

- Muzyka przez FiiO przez BT (tidal jakość HIFI - aptx)- Różnice są zauważalne, ale nie ma nie wiadomo jakiej przepaści. Ale gra lepiej. Lepiej kontrolowany bas, wydaje się że jest go mniej ale może przez większą kontrolę i lepsze inne pasma .Bardziej bezpośrednia średnica, dużo lepsze wysokie tony, więcej detalu i lepsza scena,

- Muzyka przez FiiO przez BT (tidal jakość Normal) - zbliżony dźwięk do BT z radia. Trochę lepsza kontrola na basie ale różnice są subtelne. 

 

Różnica między FiiO a wbudowanym w radiu wynika głównie z jakości nagrań. Radio ma tylko mp3 a Fiio flac i stąd różnica główna. W porównaniu do aux jest niebo a ziemia na korzyść BT (obojętnie którego)

 

Jak będę miał chwilę to podłącze jeszcze tego DACa kablem do telefonu i zobaczę co się dzieje. Ale obstawiam że będzie podobnie do BT aptx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno. Ale też większość ludzi nie usłyszy różnicy. Wiadomo też że im lepszy sprzęt tym ta różnica jest większa. Ale już porównanie aptx do sbc jest do wychwycenia i dźwięk się zmienia. Muszę podpiąć telefon kabelkiem do tego daca i wtedy też zobaczę. Może faktycznie grać lepiej niż przez BT :) A co do tematu to według mnie telefon ma bardzo mały wpływ na wysyłany sygnał BT. Próbowałem na kilku telefonach i jakość jest praktycznie taka sama, albo nie słychać różnicy. Co innego z aux. Tam różnica jest bardzo łatwa do wychwycenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon sam w sobie nie ale jak ktoś często słucha muzyki z telefonu i sobie pogrzebał i uaktywnił doldy, atmosy i inne coraz to nowsze promocje (u mnie wszystko było automatycznie aktywne a telefon z pudełka wyjmowałem) to warto je wyzerować żeby totalnie nie udziwniły efektu finalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co piszesz, ktoś przyjdzie przeczyta i jeszcze uwierzy. To że komisyjnie w gronie znajomych nie udało wam się wyłapać różnic między MP3 a FLAC w transmisji BT oraz MP3 vs WAV z CD nie jest powodem do chwalenia się utrzymywaniem elementarnej higieny na pewno tym ze ich nie ma. Proponuję jeszcze raz na spokojnie podejść do zagadnienia na takim torze audio który bezdyskusyjnie pokaże różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Prosta sprawa Panowie  :wink:

To poziom pozostałych komponentów toru audio oraz ich zestrojenie może wpłynąć na wychwycenie różnic lub zauważalne niedostatki w obecnie wysyłanym sygnale po BT.

Kodek AAC wyraźnie słabiej od   aptx HD i  w średniej klasy systemie C.A  różnice jakości są  rozpoznawalne lecz nadal akceptowalne do nie konkursowych odsłuchów.

 

Zatem jeżeli nie została przez Was zdemaskowana ta różnica to pozostaje się cieszyć .

Macie jeden problem mniej i możecie w prostszy sposób odtwarzać muzykę oraz bardziej się skupić na pozostałych ważnych aspektach swoich systemów  C.A.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...