Skocz do zawartości

Wzmacniacz Blaupunkt GTA 260ES - Nie podaje prądu


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, wzmak nie podaje prądu, sprawdzałem czy dochodzi prąd do wzmaka, jest, remot tez jest ok, bezpieczniki tez okey, wzmacniacz się zapala w sensie ta lampka a brak napięcia na wyjściu do głośnika, już nie wiem co sprawdzić, podpowie ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie napięcie na wyjściu mierzysz stałe czy zmienne?

Jak stałe to bardzo dobrze, że nie ma, bo jak by było to wzmacniacz byłby uszkodzony ( i podłączony do niego głośnik zapewne też ).

A jak zmienne i nadal nic nie ma to szukaj tematu: "Jak ustawić poprawnie GAIN"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie napięcie na wyjściu mierzysz stałe czy zmienne?

Jak stałe to bardzo dobrze, że nie ma, bo jak by było to wzmacniacz byłby uszkodzony ( i podłączony do niego głośnik zapewne też ).

A jak zmienne i nadal nic nie ma to szukaj tematu: "Jak ustawić poprawnie GAIN"...

Ale czy źle ustawiony Gain powoduje, że w ogóle subwoofer się nie odezwie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręć gain na minimum, odłącz RCA od wzmaka i dotknij małym śrubokrętem do wewnętrznego styku RCA we wzmaku - powinieneś usłyszeć burczenie/przydźwięk...

 

EDIT

 

I jeszcze wyłącz filtr we wzmaku ( przełącznik na FULL )... 

Okey idę sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zdaje się nowy wzmak?

Nic nie piszesz, czy podajesz mu jakikolwiek sygnał...

RCA wpięte na LINE OUT w sekcję REAR w radiu.

W radiu odszukaj opcję L/O MODE i ustaw SUB.W. Zatwierdź.

 

Jak tego nie zrobisz, nie pojawi się sygnał na RCA dla suba.

Instrukcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zdaje się nowy wzmak?

Nic nie piszesz, czy podajesz mu jakikolwiek sygnał...

RCA wpięte na LINE OUT w sekcję REAR w radiu.

W radiu odszukaj opcję L/O MODE i ustaw SUB.W. Zatwierdź.

 

Jak tego nie zrobisz, nie pojawi się sygnał na RCA dla suba.

Instrukcja!

Już tak robiłem i nic się nie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozostaje jedno do sprawdzenia.

 

Czy przypadkiem nie masz ustawionego na wzmaku CROSSOVER w pozycji HPF i w dodatku wysoko ustawionego gdzieś w okolicach 500Hz...

Bo jak ma slope 12dB/oct, to przy 250Hz będzie to już 24dB, przy 125Hz dojdzie do 36dB... a przy 62,5Hz sięga 48db.

A jak wyżej ustawiony HPF to będzie znacznie więcej - będzie bardzo mały poziom przy standardowych 50Hz i sposobie ustawiania gain'a.


 

 


Niebieski

He he he))

Przecież to Blaupunkt... a nie Grünpunkt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozostaje jedno do sprawdzenia.

 

Czy przypadkiem nie masz ustawionego na wzmaku CROSSOVER w pozycji HPF i w dodatku wysoko ustawionego gdzieś w okolicach 500Hz...

Bo jak ma slope 12dB/oct, to przy 250Hz będzie to już 24dB, przy 125Hz dojdzie do 36dB... a przy 62,5Hz sięga 48db.

A jak wyżej ustawiony HPF to będzie znacznie więcej - będzie bardzo mały poziom przy standardowych 50Hz i sposobie ustawiania gain'a.

 

 

He he he))

Przecież to Blaupunkt... a nie Grünpunkt!

CROSSOVER jest na FULL ustawiony, jutro jeszcze zajrzę bo już dziś nie mam sił grzebać, dzięki za podpowiedzi, jutro będę działał dalej z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, zcy sub na pewno jest sprawny.

Cewka omomierzem zmierzyć - dla impedancji 4 ohm powinieneś mieć pomiar od 2.9 do 3.3 ohma wskazywanych na mierniku.

Jak nic nie wskazuje, to albo jest przerwa w cewce lub cewka nie jest fizycznie podłączona do terminalu w obudowie skrzyni.

Sprawdź i się upewnij.

 

Na focie powinna być lewa strona.

post-18412-0-83800400-1587237706_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, zcy sub na pewno jest sprawny.

Cewka omomierzem zmierzyć - dla impedancji 4 ohm powinieneś mieć pomiar od 2.9 do 3.3 ohma wskazywanych na mierniku.

Jak nic nie wskazuje, to albo jest przerwa w cewce lub cewka nie jest fizycznie podłączona do terminalu w obudowie skrzyni.

Sprawdź i się upewnij.

 

Na focie powinna być lewa strona.

Jeszcze rano mi grał głośnik w domu hah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz innego radia do sprawdzenia wzmaka, to podaj sygnał np. ze smartfona bezposrednio na RCA IN.

Kowalska robota, ale "coś tam" stwierdzisz...

Okey, sprawdzę jutro, dzięki. 

 

Dlaczego założyłeś nowy temat o tym samym wzmacniaczu ?

Myślałem że to już odrębny trochę temat, w tamtym pytałem o co innego, sory w takim razie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...