Skocz do zawartości

Wygłuszenie A3 8L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wziąłem się za ulepszenie audio w mojej A3 8L 3 drzwi i w związku z tym mam kilka pytań, niektóre już były poruszane ale ciężko jest znaleźć dokładne odpowiedzi bo jak wiadomo każdy przypadek jest trochę inny.

 

Założenie jest takie że ma być na tyle dobrze na ile pozwala niewielki budżet - audiofilem to ja nie jestem.

 

W planie jest: wygłuszenie drzwi, przód Hertz DSK 130.3 odseparowane tył JBL GTO 6537 ( one już były w aucie tyle że nie podłączone ... także muszą zostać) do tego wzmacniacz 4ch jakaś używka w okolicach 100zł i w przyszłości skrzynia basowa w bagażniku. Radio jakie mam to Pioneer DEH-1800UBA

 

Drzwi na ten moment już zacząłem i wyglądają tak:

post-25766-0-39284500-1583273818_thumb.jpg

post-25766-0-51119600-1583273827_thumb.jpg

 

Wygłuszam je matami 2mm. Robić coś z tą czarną ramą drzwi?
Wygłuszać czymś dodatkowo boczki drzwi?

Co da wygłuszenie tylnej części karoserii? ( boczki pasażera bo wersja 3D )

Czy ciężko będzie wystroić 2 ohmowe JBLe z tymi hertzami?

I ogólnie co o tym całym bigosie sądzicie?

 

Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego. Fajnie że szukasz pomocy na forum i na pewno znajdą się osoby które będą umiały rozwiać Twoje wątpliwości, żeby tak sie stało musimy wiedzieć jaki ma być efekt końcowy. Chcesz grać po prostu głośno żeby każdy słyszał czy chcesz poprawić jakość dźwięku w samochodzie.

Jeśli pierwsza opcja to przestań wygłuszać co kolwiek, kupuj sprzęt jaki napisałeś i jazda. Jednak nie poprawi to jakości a tylko głośność. Nie uzyskasz sceny muzycznej tylko hałas.

Jeśli chcesz poprawić jakość grania to musisz zapomnieć o tych jbl, drzwi wygłuszać porządnie, zainteresować sie zestawem odseparowanym ale nie 130 a 165.

Głośniki przykręcić do drzwi a nie do tapicerki, nie robić żadnych głośników z tyłu o prucz subwoofera.

 

 

Poświęć trochę czasu na czytanie forum, zobacz instalacje innych i jak oni to robili, wtedy dopiero pytaj o sprzęt.

 

Co ja myślę o tym bigosie? Będzie to jakość głośnika telefonu tylko głośniej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, celem jest poprawa jakości a nie żeby było głośno. Zależy mi na tym żeby to grało lepiej a nie głośniej.

 

Czytałem wiele na forum o doborze głośników i budowaniu sceny jednak niestety wiem że takich efektów nie uda mi się osiągnąć. Głównie z powodu tego że montaż 165mm głośników wiąże się z dużymi przeróbkami tapicerki ponieważ miejsca na taki głośnik tam nie starcza.

To nie kwestia pieniędzy bo różnica w cenie między 130 a 165 jest znikoma. Mówienie że 130mm nie gra to też jest forumową formułką bo wiadomo - nie zagra jak 165 ale nie raz słyszałem czysto i ładnie grające chociażby pioneery "xxxCi". 

 

Dlatego podsumowując - zdaję sobie sprawę że orkiestry w środku miał nie będę a chodzi o to by z "dostępnych materiałów" uzyskać poprawę brzmienia w stosunku do fabrycznego. Z tymi JBLami mogę coś zrobić ale na przód nic więcej niż 130 nie wejdzie

 

Chyba że macie jakieś pomysły jak zamontować 165 bez chlastania tapicerki? Bo jeśli by się udało to byłbym przeszczęśliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kolego. Jeśli tak mówisz zapewne masz rację. Jeśli jesteś gotów zrobić coś jbl to najlepiej je sprzedaj. Kup używane tapicerki drzwi przerób na spokojnie inspirując się projektami z forum i zrób to dobrze.

 

Jeśli jakość zestawu 130 przykręconego do tapicerki jest dla ciebie wystarczająca to załóż co tam tylko chcesz i ciesz się lepszym graniem. Nikt na forum nie odpowie tobie na pytanie czy to będzie dobre dla Ciebie, każdy ma inny gust i co innego jest dobre.

Mozesz zrobić co tylko chcesz, np

W skuterze miałem jakiś wzmacniacz, mp3, oraz uwaga orginalny głośnik z golfa mk2 i było najlepiej na świecie.

W mercedesie 190 miałem oryginalne głośniki na desce i subwoofer i było super.

Zrobiłem też cinquecento według sztuki CA ale na sprzęcie bardzo niskiej jakości i była przepaść między tym co było a co zrobiłem. Robiłem też a6c5 i tam był lepszy sprzęt i to grało dużo lepiej.

Robisz dla siebie, więc zrób jak chcesz i będzie super a później to popraw bo apetyt rosnie w miarę jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten apetyt rośnie bardzo szybko - na początku chciałem tam wsadzić głośniki za 30 zł i już więcej tego nie ruszać :P Dokładnie zanim przeczytałem tą odpowiedź to wpadłem na pomysł kupienia na szrocie bylejakich boczków i zobaczenia jak mi wyjdzie taka rzeźba na wzór hehepacka, jeśli dobrze to zrobię tak w swoich i zamontuje 165. A dalej to kto wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą dalej a ja mam coraz więcej pytań.. w każdym razie wstępne wygłuszania ( blachy drzwi ) skończyłem i efekt już słychać nawet przy samym zamykaniu drzwi.

Przeanalizowałem sobie wczoraj temat hehepacka i on zamykał komorę drzwi blachą 2mm. Tyle że głośnik miał już w drzwiach. Gdybym te drzwi zamykał mając głośniki dalej w boczkach to musiałbym pod nim wyciąć otwór czy jakoś inaczej do tego podejść? I z tego co widzę to rama drzwi praktycznie nie ma sztywności, taka blachą by to sensownie usztywniła? ( Żeby nie pogorszyc sprawy przez przypadek) Widziałem gdzies też robienie takiej grodzi z plexy, tylko nie wiem jakiej grubości

Edytowane przez hubert1726
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Poszukaj sposobów na zrobienie tapicerki na yt, jrst tego bardzo dużo i na pewno znajdziesz inspiracje. Może kup obydwa boczki i zrób tamte a swoje zostaw w garażu, zawiń folią i będą jeśli bedziesz chciał sprzedać auto albo odsprzedaj swoje jak zrobisz nowe.

 

Co do drzwi to ja co prawda robiłem w a6 ale myślę że tu będzie podobnie. Dałem właśnie blachę z alu, chyba 2mm i to okleiłem matami. W miejscu gdzie miał być głośnik, przykręciłem dystans i zrobiłem otwór. Później przykręciłem glosnik do dystansu mdf i gotowe. Na to tapicerka z większą maskownicą i już.

 

Kolego Dan124 nie neguje twojej wiedzy i myślę że wiesz co mówisz. Jeśli byś dobrze śledził temat zauważył byś że autor chciał 130 przykręcić do tapicerki a tak to nie zagra. Nie twierdzę że dobrze zrobione 130 według sztuki CA nie zagra, tylko jeśli już robimy dobrze to 165 zagra lepiej a praca podobna.

Źle zrobione 165 też nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...