Skocz do zawartości

Sub do auta = równierz sub do domu ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

np głośnik infinity kappa 122.7 - ma bardzo fajny fs, cholernie nisko schodzi ale nie wiem jak w domu zagra, z auta nie chce wymontowywac bo zamontowane wszystko praktycznie na "amen" :cool: (auto raczej juz na stałe wiec juz tak porobione ze sie tego nawet nie ukradnie niekradnąc auta :) ) Z tego co słyszalem to dobrę są subwoofery na stx'ach lub tonsilach ale czy z x max'em 5-8 mm dają na tyle basu by mniej wiecej słychac go bylo w pokoju 36m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu stosowania glosnikow ca w domu dlatego ze odpowiednich do tych celow dobrych glosnikow domowych jest cala masa.

 

Podstawowa kwestia to czym zamierzasz zasilic ten subwoofer i czego oczekujesz uzupenienia pasam czy mocnego lubudubu?

 

36m2 to kawal powieszchni i bedzie ci trzeba dosyc mocnego suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz napisalem uzupełnienie pasma :hyhy: W domu mam 2 kolumny 2-drożne. Wysokotonowy + 2 x 16,5 cm średnio niskotonowe (tonsile) dają nawet ladny bas ale wiem ze moglobybyc duuuzo lepiej z subwooferem ile mam na to pieniędzy hmm na sam głosniczek myslalem tak z 300 zł max nie wiem ile wzmaki do napędzania kosztują, czy za 300 zł moge dostac cos co po prostu ladnie uzupełni dół ? Typ obudowy hmmm... w aucie mam infinity kappe 122.7 w klozecie :) i niedość ze kopa ma to jeszcze jest bardzo precyzyjny i takie coś mi odpowiada :P wiele osób mówi ze głosniki w klozecie wogóle nie grają, a jak na moje ucho duzo lepiej sie sposują. Ale to tylko moje skromne zdanie :P

 

[ Dodano: 2009-08-19, 22:11 ]

zapomnialem dodac ze napędza to pioneer a337 który nie ma zadnego wyjscia na suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znajomy kupił suba Koda SW1000. Nie jest jakiś to Hi-End, ale jako tako to grało, tylko trzeba było jeszcze popracować nad jego opakowaniem. Producent mocno zaoszczędził na materiałach obudowy :hyhy: Z tym że ten sub dobrze spisywał się, ale do maks 25m2 dalej się gubił i w36m2 może by zagrał, ale to zależało by już od panującej akustyki w pokoju i wszelkim czynnikom co na to wpływają.

 

Z gotów subwooferów wybrał bym JBL ES250, myślę że to naprawdę warta opcja uwagi. Tylko trochę droższy jest :P

 

 

Na twoim miejscu poszukał bym BSW 154II plus do tego wzmak (irek z elki coś ma na tego potworka lub na matronix.pl można zaopatrzyć się w fajny wzmak) w granicach 400-500W. Taki duet potrafi zagrać naprawdę z klasą. BSW w połączeniu z dobrym jakościowo wzmakiem potrafi jak na swoją powierzchnię membrany zawstydzić nie jedną 10''! pod względem dokładności odtwarzania wyższego basu i szybkości a jego dole nie wspomnę... :) miód .

 

 

Głośnikiem wartym uwagi jest jeszcze Tonsil GDN 30/120 (Z zeusów) mimo małej stosunkowo mocy jaką podaje producent sztuka potrafi przyjąć 250W! . Dla ciekawości powiem że zeusom podawaliśmy ponad 0,5kw (dap1200) na stronę i nie robiło to na nich większego wrażenia! Głośnik naprawdę udany i w 36m2, myślę że po odpowiedniej aplikacji bez problemu by się odnalazł.

 

Jest jeszcze parę fajnych innych przetworników min. ze stajni visatona, scan-speaka..itd

Ale to już inne kwoty wchodzą w grę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat :rotfl:

 

A co mówicie o daniu głośnika Re-Audio SR-12 D2 do subwoofera domowego ??

Planuje dać go do obudowy BR, takiej jakiej jest zalecana do samochodu i przynieść ten sprzęt wraz ze wzmacniaczem do domu i sprawdzić jak to zagra.

Co mówicie, jakich efektów można się spodziewać ??

 

Ja właśnie mam problem z wyborem suba do domu. Słyszałem kiedyś w sklepie tego JBL ES250 i zbytnio wrażenia na mnie nie robił. A zależy mi na tym, żeby było bardzo nisko, ale bez przeciągnięć i mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm poszperałem poprzeglądalem i chyba zdecyduje sie na stx'a GDN-30-300-4-AP tylko nie wiem jaki wzmak do niego dobrać

 

model AP jest przeznaczony do CA , a nie do domu. Proponował bym raczej GDN-27-450-4-SC lub większego GDN-32-450-4-SC. Testowałem tego mniejszego na piecu 300rms i robił niezłą robote :rotfl: na 30m2

 

Ogólnie głośniki CA nie nadają się do domu. Jak już wspomnieli moi poprzednicy poza dudnieniem i buczeniem za wiele nie uzyskasz. Jest jednak wyjątek podobno magma była montowana w domowych subach. Ale to nie te pieniądze :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...