Skocz do zawartości

Dwie 12 w systemie 3way SQL


Adr31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Połowa tego forum [emoji23]

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

To jak to czytają to spotykamy się na zlocie przy olimpie niedługo ; ) woolly24 musi mi tylko skrzynkę skleic, będzie to moj pierwszy bass reflex hahaha

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze 2x rfd hx2 2210 ;) szybkosci i dolu mu nie brakuje ;)

 

 

Jeździłem spory czas na takim zestawieniu, póki bagażnik nie był potrzebny. Szybkości prawda - nie brakuje, ale dołu w rapsach to brakowało. Może kwestia strojenia skrzyni.

 

 

::EDYTA:: Lublin, rusz w końcu dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tez bylem strasznie uparty na szkrzynie closed. Uwazalem, ze BR jest fuj, no bo przeciez to nie moze grac, nie ma prawa.

 

Jezdzilem wtedy z dlugo dobierana i ukochana na tamte czasy Vegą 10d4 (w klozecie ma sie rozumiec). Z czasem ta cala radosc z "jakze szybkiego suba" zaczela uchodzic, a coraz bardziej gryzl mnie brak zejscia. (Slucham glownie drum and bassu ale bardziej z pogranicza liquid, ambient etc.)

 

Ktos mi poradzil, zeby ta (jakze owiana w legende za szybkosc w klozecie) Vege zapakowac do BR. Nie wierzylem, ale sprobowalem (o ile pamietam, to tak w ogole "na papierze" Vega jest wbrew legendom glosnikiem dedykowanym wlasnie do BR)

 

Efekt?  Okazalo sie, ze przez cale zycie wczesniej chodzilem i opowiadalem jakies farmazony o wyzszosci CL nad BR. Moja Vega dostala drugiego zycia. "Szybkosci" jej nie ubylo, ale zyskala swietne uzupelnienie o dol. Glosnik przez to nie stracil, a raczej ogolnie zecydowanie zyskal na muzykalnosci.

 

Dzis na miejscu autora watku nie wykluczalbym glosnikow w BR, jaki i nie wykluczalbym proby zrobienia nowej budki do posiadanych wooferow. Nawet jak nie trafisz idealnie w gust, to duuuuuzo sie nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz skrzynka zrobiona pod 2 focale. Posłucham sobie. Jesli nie podpasują to sprzedam ; )

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Kiedys tez bylem strasznie uparty na szkrzynie closed. Uwazalem, ze BR jest fuj, no bo przeciez to nie moze grac, nie ma prawa.

 

Jezdzilem wtedy z dlugo dobierana i ukochana na tamte czasy Vegą 10d4 (w klozecie ma sie rozumiec). Z czasem ta cala radosc z "jakze szybkiego suba" zaczela uchodzic, a coraz bardziej gryzl mnie brak zejscia. (Slucham glownie drum and bassu ale bardziej z pogranicza liquid, ambient etc.)

 

Ktos mi poradzil, zeby ta (jakze owiana w legende za szybkosc w klozecie) Vege zapakowac do BR. Nie wierzylem, ale sprobowalem (o ile pamietam, to tak w ogole "na papierze" Vega jest wbrew legendom glosnikiem dedykowanym wlasnie do BR)

 

Efekt? Okazalo sie, ze przez cale zycie wczesniej chodzilem i opowiadalem jakies farmazony o wyzszosci CL nad BR. Moja Vega dostala drugiego zycia. "Szybkosci" jej nie ubylo, ale zyskala swietne uzupelnienie o dol. Glosnik przez to nie stracil, a raczej ogolnie zecydowanie zyskal na muzykalnosci.

 

Dzis na miejscu autora watku nie wykluczalbym glosnikow w BR, jaki i nie wykluczalbym proby zrobienia nowej budki do posiadanych wooferow. Nawet jak nie trafisz idealnie w gust, to duuuuuzo sie nauczysz.

Wykluczałem zamkniętą skrzynkę dla 2 12 ze względu na brak miejsca...

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

huntere, dnia 28 Sty 2020 - 23:41, napisał:

 

Moze 2x rfd hx2 2210 ;) szybkosci i dolu mu nie brakuje ;)

 

 

 

 

 

Jeździłem spory czas na takim zestawieniu, póki bagażnik nie był potrzebny. Szybkości prawda - nie brakuje, ale dołu w rapsach to brakowało. Może kwestia strojenia skrzyni.

 

SQL z tego przetwornika nie uświadczysz a prądu lubi dużo.

 

 

Ciekawe podpowiedzi - jednak.

Czy wybór padnie na CL czy BR to i tak bez porządnej elektrowni szału nie będzie.

Pozostaje jeszcze kwestia co dla autora oznacza ten SQL właśnie.

 

Uda się spotkać to się posłucha i wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo kumam o co tutaj chodzi. Ma być SQL, a do tego nie potrzeba dwóch 12stek w systemie trójdrożnym. Te całe "zejście", "mięso", "robienie roboty" to o co tu chodzi? To jest 3-4 krotne podbicie niskich częstotliwości na pomiarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pytam serio, przecież strojąc system i robiąc pomiary dąży się do jakieś linii prostej lub tej przykładowo z DSP Helixa. A tutaj wygląda mi na to, jakby oczekiwania były aby ta linia była 3 razy wyższa w obszarze 30-100 Hz - nie mam z tym problemu, tylko to już wtedy mało SQ i może lepiej byłoby rozejrzeć się za przetwornikami, które służą bardziej do robienia ciśnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pytam serio, przecież strojąc system i robiąc pomiary dąży się do jakieś linii prostej lub tej przykładowo z DSP Helixa. A tutaj wygląda mi na to, jakby oczekiwania były aby ta linia była 3 razy wyższa w obszarze 30-100 Hz - nie mam z tym problemu, tylko to już wtedy mało SQ i może lepiej byłoby rozejrzeć się za przetwornikami, które służą bardziej do robienia ciśnienia...

Ta krzywa z helixa wywodzi się od testów na szerszym gronie ludzi, którym akurat pasował ten kształt pasma (trafia w gust wiekszosci osob) Wcale nie musi być to twój cel [emoji3] W aucie i tak ciężko o prostą linię EQ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi pewnie o to aby czasem sluchac sql, a czasem troche spl ;)

Wyjąłes mi to z ust ; ) głownie sql jak napisalem na początku. 80%czasu, więc sporo. Ale czasami fajnie jakby był zapas mocy w bagażniku

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

A tak btw juz ktoras osoba poleca swansa f12s. Znacie go?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Mozna go porownac do aliante?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.


 


Ale rzeźba   :wink:


 


Chce SQL ,  teraz no nie , może lepiej niech łupnie   :rotfl:


Czyli nie masz jeszcze dokładnej orientacji w świecie audio.


Uczysz się , rozumiem   :ok:


 


To może podejdź do tego inaczej .Proponuję mieć 2 ( słownie dwa ) suby .


Jak masz nastrój to pakujesz ten  jakościowy a jak chcesz poczuć jak włoski na głowie wstają i poczuć łomot  na plecach  podpinasz drugi .


Ja mam 3 ulubione przetworniki .


Każdy do innej konfiguracji i każdy z nich ma swoje zalety i walory.


Tylko jeden  jest tym prawdziwie SQL  -owym  .


 


Jeżeli chcesz posłuchać jak gra Aliante  12 SI LTD w autorskiej obudowie   zapraszam do mnie . O ile masz czym go napędzić  wypożyczę . 


Pojeździsz  sobie z nim z tydzień , posłuchasz może się czegoś nauczysz a na pewno dowiesz . 


Do Łęcznej nie masz daleko więc może Cię usprawiedliwić tylko lenistwo   :wink:


Ale ostrzegam sam go sobie do bagażnika wkładasz   :rotfl:


 


 


 


 


 


67a0b0WiXw4lXJxMtHQNZ2a-kgXxiKnfoUJpoZwx


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...