Skocz do zawartości

Vectra C polift ISO-FAKRA


ice6666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Vectra C 2008r - czas na zmianę radia na Pioneer DEH-X8500DAB.
Adaptery, ramka - wszystko jest.
Problem leży przy podłączeniu. Przy adapterze są dwa wolne przewody: żółty i brązowy + jeden czerwony przewód (dodany luzem).
Szukam już kilka godzin po internetach co i jak - KOMPLETNIE NIC, a nie mam żadnego radyjka aby podłączyć na próbę.
Przerabiał ktoś taki temat w tym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim samochodzie nie ma tzw plusa po stacyjce (zacisk 15) stad te wolne i dodatkowe przewody.  O ile dobrze pamiętam to zasilanie do włączania radia ludziska brali z zasilania zapalniczki. Popytaj użytkowników Vectry C, znajdziesz ich w dziale 'Wasze instalacje'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać z zapalniczki, niestety nieco ciężko było mi się tam wpiąć. Dobrać się do stacyjki - też można, ale po ciemku, z latarką w zębach to tam mocno średnio :rotfl:
Oryginalny przewód zasilający do fakra jest dość gruby, niestety radiowe są... Liche. Radio grało, działało, ale przy większym poziomie głośności przygasało (tylko radio). Kawałek przewodu miedzianego, zarobienie końcówek, wpięcie się w piny...
I dodane włącznika :hyhy: Pin w FAKRA robi teraz i za pamięć, i za zasilanie główne -  włącznik jest w najniższej półce i jak ktoś się nie schyli to nie zobaczy, ale dzięki dodatkowemu, grubszemu przewodowi radyjko przestało przygasać :D
Pewnie ktoś pomyśli, że jak to tak, przecież można zapomnieć wyłączyć - przez tyle lat wyrobiłem sobie taki nawyk, że przy wychodzeniu od razu panel chowam (teoretycznie wystarczające), stan aku bieżąco sprawdzany, więc przy wyjętym panelu nie ma opcji aby do rana aku zdechło, chyba że przyjdą te "arktyczne mrozy", o których straszą w internetach od listopada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...