Skocz do zawartości

Wystrojenie zestawu caraudio


piechox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Posiadam civica VI HB, wszystko wygłuszyłem, mam też kompletny sprzęt audio i chciał bym to wystroić.

Moje pytanie jak ustawić scenę by grało to najlepiej.

Konkretnie to posiadam:
Radio: kenwood kmm-361sd
Głośniki przód: Helix B62C.2 165mm

Głośniki tył:  Hertz DCX 690

Subwoofer aktywny: Phoenix Gold Z110ABV2

 

jak to wystroić by miało to ręce i nogi?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu możesz stroić ? Czym ?

 

Może źle to napisałem. Jak ustawić EQ w radiu  by maksymalnie wykorzystać potencjał w tym zestawie.

Troche też czytałem że złe ustawienie tuby może powodować jej spalenie więc ten temat też chciał bym ogarnąć tylko przyznaje się że nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ się ustawia na Flat, żadnych ulepszaczy, sub aktywny LPF na jakieś maksymalnie 60 Hz, żadnych bassboostów + poprawnie ustawiony Gain/Level. Tyle. Na głośniki przód jeśli są pod radiem włączyć HPF na jakieś 70-80 Hz, na tył skoro już są te nieszczęsne jajka na jakieś HPF 60 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ się ustawia na Flat, żadnych ulepszaczy, sub aktywny LPF na jakieś maksymalnie 60 Hz, żadnych bassboostów + poprawnie ustawiony Gain/Level. Tyle. Na głośniki przód jeśli są pod radiem włączyć HPF na jakieś 70-80 Hz, na tył skoro już są te nieszczęsne jajka na jakieś HPF 60 Hz.

 

Dwa pytanka 

 

Jak poprawnie ustawić gain?

Co to jest HPF?

 

Jestem noga jak chodzi o zagadnienia związane z muzyką ale pragne wiedzy dla tego proszę informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kenwood KMM - 361sd nie posiada HPF:

Download

LPF Kenia też bym nie używał, a filtr LPF w aktywnym subie.

Manual suba:

https://shop.textalk.se/shop/ws77/46977/art91/37613991-b1ca97-Z110AB_Z1120AB_WedgeEnclosure_FINAL4_v2_2_.pdf

Gain - poczytaj:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/61370-jak-poprawnie-ustawi%C4%87-gain-we-wzmacniaczu/

 

EDIT.

Suba będziesz musiał ustawiać w "starym stylu"... czyli na słuch, bo nie będziesz go chyba rozbierał, aby dostać się do portów głośnika/suba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ się ustawia na Flat, żadnych ulepszaczy, sub aktywny LPF na jakieś maksymalnie 60 Hz, żadnych bassboostów + poprawnie ustawiony Gain/Level. Tyle. Na głośniki przód jeśli są pod radiem włączyć HPF na jakieś 70-80 Hz, na tył skoro już są te nieszczęsne jajka na jakieś HPF 60 Hz.

EQ się ustawia na Flat, żadnych ulepszaczy, sub aktywny LPF na jakieś maksymalnie 60 Hz, żadnych bassboostów + poprawnie ustawiony Gain/Level. Tyle. Na głośniki przód jeśli są pod radiem włączyć HPF na jakieś 70-80 Hz, na tył skoro już są te nieszczęsne jajka na jakieś HPF 60 Hz.

Eq wg Ciebie zawsze na flat? Jak mam w radiu 12-pasmowy korektor graficzny to nie mogę nim złagodzić sobie np. tweeterów które przy głośniejszym słuchaniu dają po uszach? To zakazane czy co? :-p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Eq wg Ciebie zawsze na flat? Jak mam w radiu 12-pasmowy korektor graficzny to nie mogę nim złagodzić sobie np. tweeterów które przy głośniejszym słuchaniu dają po uszach? To zakazane czy co? :-p

 

Co innego zdjąć pasmo, bo nam przeszkadza, a co innego kręcić podbicia niskich rejestrów, tym bardziej przy zasilaniu z końcówki radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Alpine ute-92bt, Kenwood KMM-BT305 lub Pioneer mvh-s320bt ze wskazaniem na Alpine

 

Ten alpine mi sie podoba ale jest strasznie drogi.

Radio nie musi mieć koniecznie bt bo tak jak mówiłem mam ten odbiornik z kodekiem aptx wiec strat na jakości nie powinno być aż takich. a do tego mam denny bo denny zestaw głośnomówiacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę alpina ma fajny profil. Sam ją mam i jestem bardzo zadowolony. Bas precyzyjny,srednica klarowna, wysokie nie natarczywe, detaliczne. http://www.audiopioneer.pl/alpine-ute-92bt-ute-92-bt-radioodtwarzacz-usb-bluetooth-zmienne-podswietlenie.html masz stowe taniej niż w innych sklepach. Tam właśnie kupowalem. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak swoją drogą tego suba bardzo sobie chwale.

 

A jakie radio 1 din polecacie do 400 pln który by lepiej grał od tego co mam.

Muzyki słucham przez bt (transmiter z obsługą aptx).

Co ci da ten transmitter z obsługą aptXa skoro wszystko czego nie straciłeś dzięki aptX poszło w ..... w transmisji FM. To już lepiej kupić radio ze zwykłym bluetoothem i będzie dużo lepszy efekt. Radia którymi możesz jakoś ogarnąć ten swój system. Kenwood kmm-bt305, alpine ute-92bt, Pioneer mvh-s520bt

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...