Skocz do zawartości

Głośnik audiosystem 15 cali (x-ion) lub podobny


Zbimos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisałem, mam do sprzedania to czego szukasz czyli x-iona 15stke , ale jest to starsza wersja z pojedyncza cewka 4ohm, nie 2x4ohm. Więc potrzeba inny wzmacniacz, i delikatnie sugeruje że i tak by wypadało zmienić bo carpower to trochę chłam przy takich subach o których rozmawiamy ;) pzdr82dc96d6c5d5a76fea6ae995318e3fdd.jpg

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie do końca o średnicę głośnika chodzi, ale o zasilanie. Wzmacniacz jak i elektrownię. A całość zagra jak najsłabsze ogniwo.. Pytanie też co "znaczy" zagra lepiej?

 

Ps.Jak kupowałem swojego xiona 15-1000br mówili że mieli wzmacniacz magnata 1000W w megance i wylatywały szyby.. Pod trochę innym wzmacniaczem i w innym aucie mi nie chcą.. smuteczek:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś rockforda czy etona można dostać w normalnych pieniądzach do niego, 900rms mierzone starczy, ale racja że trzeba jeszcze zainwestować w lepsze zasilanie bo wzmaki raczej w pełni analogowe, oczywiście odwdzięczy się to świetna jakością z pierdolnieciem

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dosłownie całe zasilanie to alternator, akumulator, przewody, kondensator. Chodziło bardziej o wzmacniacz. Monacor trochę naciąga swoje pomiary. A że mało kto to w ogóle sprawdzał te wyniki. Jest opcja że zmiana wzmacniacza przy tych 2x10" dała by więcej niż przejście w 1x15" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@One Love Audio

... a nie przypadkiem 600W rms dla tej wersji?

On waży ponad 17kg, spokojnie wytrzyma kilowat, wg producenta 900rms. A co do carpowera to moc ma zmierzoną 700rms w rzetelnym czasopiśmie ale konstrukcja jest o tyle biedna że w ogóle nie kontroluje głośnika (DF ok 50)

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja na zrobienie foto środka tego monacora? Gra on teraz pod tym 2x10" xionami? Co do testów to łatwiej było by może podjechać do kogoś na podmianę wzmacniacza.. Jakiś spot w okolicy albo coś..

Napisz jutro PW to wyśle mam jednego

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki DF to troche mit. Okolice 50 sa wystarczajace. Trzeba tez pamiętać, ze przy podziale pasywnym tracimy najbardziej na tym parametrze a jakos systemy pasywne graja dobrze.

 

https://audio.com.pl/vademecum/slownik/19739-wspolczynnik-tlumienia-ang-damping-factor-wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Home audio tak, szczególnie że często wchodzi tam audio-voodoo ;) a przy 20-kilogramowym subie ten parametr ma ogromne znaczenie, gdyby nie miał to każdy by kupował tylko spawarki... reszta pasma ok ale nie wyobrażam sobie cięcia suba pasywnie :D

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to może na nic nie patrzmy?? Tylko na moc w rms,bo 50 DF styknie. OLA dobrze radzi, dobry sub to i piec musi być dobry a nie tylko taki który ewentualnie mocą będzie pasował. Każdy by tak chcial że kupi glosnik i bedzie łomot, a tak nie jest.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF ma znaczenie w paśmie około 20-50hz gdzie jest duże wychylenie membrany, stąd mity w internecie, bo w home audio czy estradzie nie podaje się kilowatów mocy na tak niskie pasmo. Car audio jest wyjątkowe ;)

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...