Skocz do zawartości

Dlaczego nie ma różnicy w brzmieniu różnych źródeł?


ironmanitsme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem, który napotkałem spowodował, że rozkładam ręce.

 

Zestaw: 

Źródło: CDE193BT, CDA9813, PIONEER DEH P88RSII

Wzmacniacz: Rodek 480i

Głośniki: Morel Virtus 603 na ori zwrotnicach

Drzwi zrobione.

 

Jako, że mam taką możliwość postanowiłem potestować różne źródła pod kontem brzmienia.

Podłączałem więc po 2 radia jednocześnie - równolegle przez rozdzielacz - przełącznik RCA do wzmacniacza.

Umożliwia to puszczenie takiej samej muzyki, w tym samy czasie z dwóch różnych źródeł i przełączanie sygnału wejściowego do wzmacniacza na żywo, raz jedno radio, raz drugie.

 

post-15016-0-64858000-1569932047_thumb.jpg

 

Testy przeprowadzałem na utworach z płyt CD. Wszystkie radia ustawiałem na flat, bez korektorów, czasówek, cięć etc.

 

post-15016-0-31233100-1569932063_thumb.jpg

 

Zdziwienie moje było ogromne kiedy po podłączeniu CDA9813 i CDE193BT i przełączaniu między nimi, nie zdołałem dostrzec praktycznie żadnej różnicy w brzmieniu owych źródeł.

 

post-15016-0-33508500-1569932070_thumb.jpg

 

Ale jeszcze większe zdziwienie wywołało to, że po założeniu w miejsce CDA9813  - deh p88rsII różnica brzmienia nie jest przeze mnie praktycznie dostrzegalna.

 

I teraz pytam: Czy możliwie jest by wzmacniacz (Rodek 480i) miał aż tak wielki wpływ na brzmienie? Bo ja rozumiem, że każdy element może nadać jakiś profil graniu. Zniekształcić jakieś pasmo, dodać lub odjąć basu czy góry, wyostrzyć średnicę itd.

 

Ale czy wzmacniacz może "ujednolicić" brzmienie tak różnych źródeł jak Pioneer DEH p88rsII i CDE 193bt?

 

PS. Nie wydaje mi się, żebym był aż tak głuchy, by tego nie słyszeć. Zresztą obie Alpinki odsłuchiwał ze mną znajomy, i podziela moje opinie - nie słyszał jeszcze Pioneera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno grać inaczej , ale zwykle jest tak że gra jak najsłabszy element , na dls a7 morel supremo i ls155 było słychać różnicę , może jakieś demo zapodaj typu płyta focala , z drugiej strony jak nie słychać różnicy to może tani dac czy karta muzyczna się sprawdzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Umożliwia to puszczenie takiej samej muzyki, w tym samy czasie z dwóch różnych źródeł i przełączanie sygnału wejściowego do wzmacniacza na żywo, raz jedno radio, raz drugie.

Ale jeszcze większe zdziwienie wywołało to, że po założeniu w miejsce CDA9813  - deh p88rsII różnica brzmienia nie jest przeze mnie praktycznie dostrzegalna.

 

Ha, ha, nareszcie ktoś zrobił rzetelny test z przełączaniem online i wyszło szydło z wora.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ha, ha, nareszcie ktoś zrobił rzetelny test z przełączaniem online i wyszło szydło z wora. 

 

Tylko bez dowcipkowania, to poważny temat :)

 

 

 


A jak dlugo sluchales na poszczególnych źródłach?

 

9813 i 193bt jeździły razem kilka dni, więc trochę osłuchałem, natomiast Pioneer siedzi od wczoraj.

 

 

 


Daj inny wzmacniacz, lepszy, i wtedy żongluj. I daj znać.

 

No własnie głównie w tym celu napisałem ten temat, by dowiedzieć się, czy to możliwe by wzmak miał aż taki wpływ? Czy spotkaliście się kiedyś z czymś podobnym?

 

 

 


wina słuchu a nie wzmacniacz ;)

 

Zapraszam chętnych do odsłuchu. Wtedy zweryfikujemy. Jeśli nie wyjdzie na moje, pójdę do laryngologa albo audiologa jakiegoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że Rodek przyciemnia te detale które zmieniają się ze źródłami... To nie jest wzmacniacz wysokich lotów ;) a według mnie wzmacniacze bardziej "grają" niż źródła, różnice potrafią być diametralne i oczywiście każdy element systemu jest zależny od innego. Powodzenia w dążeniu do lepszego brzmienia ;)

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec bicia piany. Wzystko sie wyjasnilo. Alpinka wygrala w przedbiegach. Wina byla plyta odluchowa ktora Piotr dal do sluchania. Wzialem swoje plytki i roznica sie ujawnila. Fajny patent z tym przelacznikiem rca...

Pogadalismy troche i juz sie Piotrusiowi rozjasnilo w bańce:-D

Swoja droga na to co jest to piec odgrywa swoja role i rowniez powinien byc zmieniony bo niestety swoje maniery oddaje. Wg mnie problem rozwiazany,dylematy rozwiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam, że nie witam się w odpowiednim dziale ale czułem się wywołany do tablicy (jestem tym znajomym z pierwszego posta ) i musiałem coś tutaj dodać od siebie  :wink:  

Muszę stanąć w obronie Piotrka, ponieważ słuchałem już wszystkich kompilacji, które Piotrek miał u siebie w aucie (CDA9813 i CDE193BT  oraz  DEH p88rsII i CDE 193bt ) i również twierdzę, że różnice są praktycznie nie słyszalne.
Mało tego ,kiedy Piotrek zsynchronizował odpowiednio odtwarzanie piosenek na dwóch radiach , nie byłem w stanie usłyszeć kiedy przełączał się miedzy jednostkami.Odtwarzana wówczas muzyka to oczywiście taka, której słucha się/chcemy słuchać na co dzień ( ta była w jakości FLAC) a więc test przeprowadzony według mnie rzetelnie, bo przecież chcemy aby nasza płyta umilała nam podróż a nie słuchać płyt testowych  :kwasny:
 

Nie twierdzę, że jestem audiofilem/melomanem i te jednostki po prostu tak grają ale raczej słoń na uszy też mi nie nadepnął.

Tyle ode mnie  :wink2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z postu Piotra moze i sluchal i moze i slyszal nie przecze. Ale czy Ty wiesz o co chodzi w zestrojeniu systemu w aucie? Co trzeba i gdzie trzeba dotknac zeby to zagralo? Sluchaliscie obaj tak jak Piotrus do mnie przyjechal... A wyjechal z wiedza taka jaka mu potrzebna zeby sam sprawdzil to nausznie. To ze nie slyszales zadnej roznicy to swiadczy tylko o tym ze "nie masz pojecia o co w tej zabawie chodzi"- bez obrazy oczywiscie- jak dla mnie alpina wygrala i jak dla mnie to Piotr dostal wytyczne i jesli bedzie sie tego trzymal co mu powiedzialem to bedzie mial fajne granie. A na strojenie zapraszam jak system bedzie kompletny i cala reszta zrobiona....

Uwazam temat za ogarniety i testy kolejne sa zbedne.

Dziekuje dobranoc;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ze nie slyszales zadnej roznicy to swiadczy tylko o tym ze "nie masz pojecia o co w tej zabawie chodzi

 

masz rację, " to nazbyt filozoficzne na mój pacholęcy umysł "  :wink2:,  m.in dlatego też Piotr pojechał do Ciebie.

 

Ale czy Ty wiesz o co chodzi w zestrojeniu systemu w aucie? Co trzeba i gdzie trzeba dotknac zeby to zagralo?

 

Ale nie zapominajmy co było istotę tego testu - chodziło w nim aby porównać dźwięk wychodzący z jednostek podpiętych pod istniejący już zestaw głośników bez jakikolwiek ustawień w nich samych:

 

 

Wszystkie radia ustawiałem na flat, bez korektorów, czasówek, cięć etc.

 

Panie Prezesie, z całym szacunkiem, nie ujmuje Panu czci,  ale ja uważam że zwykły Kowalski miałby problem przy jednoznacznym werdykcie ( nie obrażając Kowalskich oczywiście )   :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej :-P zniose kazde oszczerstwo ale tylko nie prezesie:-P w dzisiejszych czasach zle sie to kojarzy.

Wybaczam wam wasze i moje bledy...:-) ale idac tokiem myslenia ze wszystko na zero to troche test nie mial sensu. Ale sie odbyl i wszyscy wszystko wią. Nie ma co bic (prezesa) piany;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisać o tym, że pewnie system źle zestrojony i nie słychać różnicy, ale odpuściłem :) U mnie było podobnie gdy zmieniłem tweetery z zestawu Morel Tempo Ultra na te z zestawu Morel Elate. Niby inna półka a brzmienie było to samo, bo było wiele błędów i daleko od potencjału który można uzyskać. I tu zbliżamy się do kwestii, że klocki w car audio lepiej oceniać po ich możliwościach, niż po grze w przypadkowym systemie, nie probujac do tego potencjału się zbliżyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Jak dla mnie Panowie pomineliście   jeden czynnik czyli ten pstryczek rca /przełącznik . (Lub ograniczenia elementu końcowego  - czytaj głośniki ) 

Owszem on był stałym elementem  , lecz trzeba by go samego wpierw zweryfikować czy to on nie uśrednia wyniku odsłuchu samemu wprowadzając to coś .

 

Jak najbardziej test na flat miał sens , bo chodziło o ustalenie zmian w profilu brzmienia nie w możliwościach ustawień . 

W moim H.A  też  wszelkie testy i porównania są wyłącznie na FLAT przeprowadzane  a to ze względu że w tej klasie sprzętu już nie ma żadnych regulacyjnych gałek  :wink: .

 

Różnice profili będą zawsze bo to inne  grajki są  przecie .  Nie chodzi tu o zrozumienie zagadnień C.A   lub super słuch.

Optymalnym jest test gdy elektronika towarzysząca jest co najmniej o klasę lub dwie wyższa od ocenianego przedmiotu.

Aby właśnie to jej narzut nie był tak zwanym wąskim gardłem porównania.

Rzecz jasna rozumiem że tu założenia testu były inne . I chodziło o porównanie tylko w tym konkretnym  systemie.

 

PS. Dawno dawno temu miałem kolumny Tonsila zmieniałem kable ( te tanie oczywiście) decki , wzmacniacze i .... wszystko grało   no   ..  no tak samo . Dźwięk przyklejony do kolumn.

Pomyślałem że pewien Pan ze sklepu w LBN miał rację jak mi powiedział 

"Panie tu nie ma różnicy żadnej  - bierz Pan moje "     

Przesiadłem się na JAMO  i HarmanKardon    i     oczy się otworzyły szeroko a uszy jeszcze szerzej . 

Jak wiele jest różnic i tego wszystkiego a dźwięk odkleił się wreszcie od głośników stawiając wokalistę naprzeciwko mnie między kolumnami.

Od tamtej pory  mineło prawie dwie dekady  i obecny domowy system jest już na poziomie referencji .

 

 

Więc długa i ciekawa zabawa przed wami . 

 

Pozazdrościć   frajdy  odkrywania .

 

 

PS.2 Warto zawsze dołożyć starań i kaski do najlepszego źródła w myśl zasady       shit   in > shit out            Porządne źródła są już wystarczająco opisane na forum .

 

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...