Skocz do zawartości

Opel Corsa D Car audio od zera


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem Andrzej I robię drugie podejście do car audio. Obecnie pacjentem jest Opel Corsa D 3d. Obecnie auto posiada seryjny system audio czyli totalne dno.

Radio jakie zostanie zamontowane w samochodzie to Zenec NC5010 (radio dedykowane do samochodu ale posiada funkcje na których mi zależy aby nie utracić)

 

Kolejnie chciałbym kupić głośniki. Zależy mi na dobrym dole uzyskiwanym z głośników (niestety, nie za bardzo mam możliwość podłączyć subwofer). Dzrzwii oczywiście zostaną kompleksowo wygluszne matą wysokiej jakości.

Budżet mam całkiem spory ale wziąż mam wahania czy zacząć niżej o sprawdzić czy ustatysdakcjonują mnie głośniki podłączone pod radio czy potrzeba będzie je nakarmić wzmacniaczem.

 

Moje pytanie:

Jakie głośniki mogą zapewnić przyjemny ciepły bass (słucham głównie muzyki pop, house I electro)?

Budżet na głośniki to ok ~700-800zł na nowe bądź używane. Chciałbym zaznaczyć, że drzwi są sporych wymiarów.

 

 

Ps. Przez chwilę myślałem o zestawie Focal RSE-165 Ale nic nie znalazłem na ich temat A potem widziałem używki tej firmy w granicach 700-1000zł tej samej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie jestem zwolennikiem odpinania tyłu. U mnie przód i tył muszą grać jednakowo więc tył też będzie wyglłuszony I wrzucę tam lepsze głośniki. Bardzo lubię dźwięk przestrzenny.

Ps. Już napisałem- maty w drodze, radio też ale I tak słabo to widzę ;)

Cały czas aktywnie przeszukuję forum I potknąłem się na głośniki DLS R6A? Ponoć potrafią niektórych zadowolić nawet bez suba? Czy jest to porównywalna półka jak Morele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że będziesz miał dookoła głowy dużo głośników to nie znaczy że to będzie dżwięk przestrzenny. To zwykły bałagan. Poczytaj FAQ Nazara może zrozumiesz. Wg mnie zrób porządnie przód i zamiast tyłu dorzuć wzmacniacz efekt będzie dużo lepszy.Co do głośników to polecam MP 5.16 na wf bo nic nie piszesz czy chcesz tez tw.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja dźwięku przestrzennego:

http://www.avstore.pl/baza-wiedzy/dzwiek-przestrzenny/

 

To co nazywasz dźwiękiem przestrzennym w Corsie to kwadrofonia - zdublowane stereo, zarówno przód jak i tył otrzymują ten sam sygnał.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kwadrofonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Możecie mieć rację. Od faq zacząłem ale też znalazłem temat na forum odnośnie głośników w tyłu I tam już zostało wszystko wyjaśnione. Jednak o gustach się nie dyskutuje ;) w każdym razie skupmy się na przodzie.

 

Huntere - cały zestaw. Nie napisałem również, że chce tylko wf ;)

A co do głośników MP 5.16 czy mógłbyś mi coś więcej I nich napisać ? Potrafią zapewnić dobry dół z ciepłym basem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymin89 - raczej kompletny zestaw odseparowany. Dostałem informacje gdzie mam się udać I odsłuchać zestawów CA abym mógł zdecydować. Raczej bym chciał kompletny zestaw odseparowany A budżet można trochę zwiększyć jeśli będzie wart tego. :)

 

Zostałem już przez Was dobrze ukierunkowany.

Zakupiłem już radio. Udam się na montaż i wuszluszenie przednich drzwi. Jeśli efekt mnie zadowoli to zostanę przy tym, jeśli nie to prawdopodobnie kupię zestaw Morel Tempo Ultra 602 plus wzmacniacz.

 

Na chwilę obecną dziękuję za pomoc wszystkim. Myślę, że za jakis miesiąc będę szukał wzmacniacza więc również będę potrzebował pomocy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To co nazywasz dźwiękiem przestrzennym w Corsie to kwadrofonia - zdublowane stereo, zarówno przód jak i tył otrzymują ten sam sygnał.
https://pl.m.wikiped...iki/Kwadrofonia

Prawdziwa kwadrofonia to co innego niż zdublowane stereo. W kwadrofonii jest zabawa fazą, sygnał jest zakodowany i wymaga dekodera do odtworzenia. Dzięki temu uzyskuje się efekt przestrzenny i lokalizację źródeł.

Nagranie musi być przygotowane w tej technice żeby osiągnąć efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odsłuch to raczej wątpię czy uda Ci się to zrobić w warunkach chociaz zbliżonych do tych z samochodu. A to ma znaczenie w głośnikach droższych niż za stowe, i w zasadzie nie ma co co tu dyskutować czy jeden zestaw lepszy czy gorszy przy odsłuchu z szafy, gdzie to nie ma żadnego pokrycia w docelowej instalacji w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...