Skocz do zawartości

Wybór radia do VW Lupo


Rekomendowane odpowiedzi

 

 


wez pod uwage , ze takie 15 letnie radio , ktore nie bylo na stole u kumatego serwisanta. Nie gra juz tak jak kiedys.

 

chyba że miało możliwość wyłączenia paru opcji jak np. wzmacniacz wewnętrznego, było grane ze zmieniarki, nie z napędu i może być prawie jak nówka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chyba że miało możliwość wyłączenia paru opcji jak np. wzmacniacz wewnętrznego, było grane ze zmieniarki, nie z napędu i może być prawie jak nówka :P

mysle, że kolega do 300zł nie trafi takiego rodzynka i tu może być pies pogrzebany. Dlatego dalej bede sie upierał, że przy tym co pewnie ma w planach taki "zwykly" "bajerancki" pionek, nie bylby wcale takim zlym rozwiazaniem, tak samo jak nowe alpine z serii cde, ale w tej cenie 3xrca moze byc problem kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze radia maja bardziej rozbudowany przetwornik oraz eq. Zamiast czytac slepo forumowe madrosci sugeruje posluchac. Napisałem, że w cenie do 300zł kierowałbym sie FUNKCJONALNOSCIA, a w obecnych czasach usb i bt bije na glowe serie cda własnie tym.

 

Tak możemy się dziś umówić i daj mi posłuchać twojego super setupu z tym twoim cde 178 bt  które bije  na głowę cała serie CDA i co on potrafi z przetwornikami ,ponieważ ja nigdy nie miałem takiego super nowoczesnego radia z takimi bajerami jak bluetooth i USB i kolorowymi przyciskami pasujących pod deskę rozdzielczą aż za 1000zl:o Potem wsiadziemy do mnie i posłuchamy mojego starego 13 letniego radia które nie ma USB ani bluetooth ani innych super bajerów rozbudowanych eqaulizatorow cudawiankow na kiju i wtedy podzielimy się swoimi opiniami okej ?


teraz odpowiedz mi Ty. Czemu wg Ciebie seria CDA to jedyny rozsadny wybor na postawienie systemu?
Bo kiedyś tą serię robiły prawdziwe japońskie małe mózgi prawdziwi inżynierowie z miłości do muzyki. A nie panowie siedzący pod krawatem wyglądających zaa biurka jak bankomat ... w dzisiejszych czasach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze radia maja bardziej rozbudowany przetwornik oraz eq. Zamiast czytac slepo forumowe madrosci sugeruje posluchac. Napisałem, że w cenie do 300zł kierowałbym sie FUNKCJONALNOSCIA, a w obecnych czasach usb i bt bije na glowe serie cda własnie tym.

Tak możemy się dziś umówić i daj mi posłuchać twojego super setupu z tym twoim cde 178 bt co on potrafi z przetwornikami ,ponieważ ja nigdy nie miałem takiego super nowoczesnego radia z takimi bajerami jak bluetooth i USB i kolorowymi przyciskami pasujących pod deskę rozdzielczą aż za 1000zl:o Potem wsiadziemy do mnie i posłuchamy mojego starego 13 letniego radia które nie ma USB ani bluetooth ani innych super bajerów rozbudowanych eqaulizatorow cudawiankow na kiju i wtedy podzielimy się swoimi opiniami okej ?

 

 

teraz odpowiedz mi Ty. Czemu wg Ciebie seria CDA to jedyny rozsadny wybor na postawienie systemu?

Bo kiedyś tą serię robiły prawdziwe japońskie małe mózgi prawdziwi inżynierowie z miłości do muzyki. A nie panowie siedzący pod krawatem wyglądających zaa biurka jak bankomat ... w dzisiejszych czasach...

 

I to jest ta odpowiedz? to jak dla mnie Ty prowadzisz conajmniej debilna dyskusje w tym tematcie. Posluchaj troche, poogladaj na oczy to pogadamy:) i naucz sie cytowac. Czekam na konkrety, po co facetowi z fabryczna instalacja np Twoje 7990? 

 

System ma Ci sie podobac, to po pierwsze. Jak chcesz posluchac jak u mnie gra, zapraszam, moze sie czegos nauczysz. Ja sie juz troche osluchalem. Nie mam cde -178bt, kolejny raz radze wrocic do podstawowki i czytac ze zrozumieniem. Moze dlatego myslisz, ze seria cda to jedyny mozliwy wybor?

 

p.s skoro nigdy nie slyszales radia nowszego to po co sie na ten temat wypowiadasz? ja slyszalem serie cda.

 

jakbys nauczyl sie w koncu czytac, doczytalbys ze bardzo dlugo jezdzilem z 9835 (jak rowniez mialem wymienione przez ciebie z seria CDA), moze to nie 7990, ale radio za 1300-1700 w uzywce, a radio za 600-700 chyba nie powinno sie porownywac:) ja nie pisze, ze masz złe radio. Ja pisze o radiu do 300zł dla poczatkujacego uzytkownika i tak jestem zdania, ze cde-195bt zagra zdecydowanie lepiej niz 9853 naprzyklad, mimo bajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ma Ci sie podobac, to po pierwsze. Jak chcesz posluchac jak u mnie gra, zapraszam, moze sie czegos nauczysz. Ja sie juz troche osluchalem.

 

Ahahahaha rozbawiłes mnie tym do łez...

 

Życzę wytrwałości w szlifowaniu swojego systemu kolego. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja sobie swietnie radze, pracowałem troche w tej brazy takze naprawde Twoje wywody nie robia na mnie wrazenia. Mniej czytaj, wiecej sluchaj.

 

Co jest złego w tym, że system ma sie podobac Tobie? skoro Tobie Twoj lezy to sie ciesz i tyle, koniec koncow oto chodzi wlasnie, aby podobal sie Tobie. Mamy inne auta, inne uszy. Mi moze lezec pinonek, a Tobie alpine. Ale trzeba miec troche szarych komorek aby to zrozumiec.

 

p.s Przypominam, że piszemy o radiu do 300zl dla poczatkujacego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja sobie swietnie radze, pracowałem troche w tej brazy takze naprawde Twoje wywody nie robia na mnie wrazenia. Mniej czytaj, wiecej sluchaj.

 

 

Urzekła mnie twoja przeszłość że pracowałeś w tej branży i naprawdę w ogóle mi tym nie zaimponowałes ani trochę. Chciałeś się tym pochwalić to super brawo ty.

 

Sory za off topic . Kończę ta głupia dyskusje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzekła mnie twoja przeszłość że pracowałeś w tej branży i naprawdę w ogóle mi tym nie zaimponowałes ani trochę. Chciałeś się tym pochwalić to super brawo ty.

 

Sory za off topic . Kończę ta głupia dyskusje

To dobrze, że ją konczysz. Bo żadnych rzeczowych argumentów przedstawic nie potrafisz, a jak widać nawet czytać sie nie nauczyles, wiec dyskuja z Toba nie ma sensu. Słuchalem troche systemow ciekawszych niż Twoje z podpisu, wiec po co mialbym niby Twoj sluchac? po to o tym napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dozbierać kasy to tak średnio, bo i tak wydając do tych 300zl na radio mocno nadwyrężam swój budżet na ten miesiąc, więc dokładanie nie wchodzi w grę. Nie znalazłem Alpine 9855 w tej cenie, a czekać az sie trafi okazja nie mam zamiaru, bo przez czas który bym czekał dałbym rade nazbierać pewnie więcej kasy. Tyle, ze ja nie mam zamiaru czekać, bo nawet na fabrycznych głośnikach isophen to radio jvc sobie średni daje radę, słyszałem jak te głośniki grają w Borze sparowane z Alpine 9835 i to była całkowicie inna jakość, nieporównywalna jakość dźwięku. Jeśli chodzi o nagłośnienie to zamierzam nazbierać do końca roku pieniądze, ok 2 tysiące zamierzam zainwestować, bo uważam, ze więcej nie będzie trzeba. Dużo głośników tu nie zmieszczę, wiec zamierzam wymienić tylko fabryczne tweetery i te zdrzwi na cos lepszego + dodać subwoofer do tyłu, czyli będę miał w sumie 5 głośników. Więcej nie ma opcji żeby zmieścić. Do takiego zestawu jeszcze 2 wzmacniacze, bo myślę, że więcej się tu nie przyda. Co prawda nie wiem jeszcze jakie konkretnie głośniki tam będą, bo tym zajmę się już gdy będę bliżej ich kupowania, lecz myślę, że ten opis daje już jakiś wystarczający pogląd na to, jakiego radia bym potrzebował w samochodzie. Dodam jeszcze tylko, ze muzyki bede słuchał przez aux i z płyty, bo przez bluetooth jest zbyt duża utrata jakości żeby to było tego warte. A z kolei wystający na środku samochodu z radia pendrive tez uważam a głupi pomysł, tym bardziej w takim małym samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AUX jest mniejsza utrata jakości niż z BT? Wytłumacz.

AUX zazwyczaj przyjmuje jako źródło telefon czy odtwarzacz, dużo zależy od jego jakości.

Moim zdaniem, wszystko zależy od jakości samego nagrania. BT też potrafi być bezstratny i zagrać jak z płyty.

Pendrive często ma dodatkowy kabel z tyłu, robiłem testy np w cde 195Bt to ten sam plik na płycie i na pendrive grał identyczne. Istnieją również nie wystające pendrivy, jeśli oto chodzi.

Zestaw głośnomówiący jest ciekawym rozwiązaniem w każdym aucie, unikniesz przy okazji mandatów ☺️

Sam długo męczyłem się z AUX i płyta, ale obecnie nie ma to sensu. Ale oczywiście nie jest dyskwalifikujące. W tym budżecie spokojnie znajdziesz coś sensownego, do Alpine z serii CDA bardzo łatwo dołożyć AUX, płyta jest również na pokładzie. Radia o których pisałem wcześniej mają wszystko na pokładzie a np pionek odtwarza po usb flac.

 

Kolejna rzeczą jest to, ze radio to akurat ten element ktory w przyszlosci najlatwiej zmienic. A każde radio zagraj inaczej. Zazwyczaj mozna mowic o profilach grania alpine, pionka i clariona, bo ich charakterystyki sa nieco inne. Najlepiej testowac i zostawiac co sie podoba:)

Kolejnym problemem przy posiadaniu bardziej złożonego systemu i radia, jest umiejętnie kręcenie podczas strojnia. Zmienia to diametralnie brzmienie. Ustawienie czasów, jeśli korzystasz to zwrotnicy itp. Bez tego nawet dobre radio zagra podobnie do tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive często ma dodatkowy kabel z tyłu, robiłem testy np w cde 195Bt to ten sam plik na płycie i na pendrive grał identyczne. Istnieją również nie wystające pendrivy, jeśli oto chodzi.

 

Dokładnie na podstawie czego tak dokładnie stwierdziłeś  ? Masz w uszach zestaw do Kalibracji dźwięku i próbkowania dźwięku ?

 

Sam długo męczyłem się z AUX i płyta, ale obecnie nie ma to sensu. Ale oczywiście nie jest dyskwalifikujące.

Tutaj z checią też bym chciał wiedzieć co autor miał na myśli Aux vs. Płyta CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive często ma dodatkowy kabel z tyłu, robiłem testy np w cde 195Bt to ten sam plik na płycie i na pendrive grał identyczne. Istnieją również nie wystające pendrivy, jeśli oto chodzi.

 

Dokładnie na podstawie czego tak dokładnie stwierdziłeś  ? Masz w uszach zestaw do Kalibracji dźwięku i próbkowania dźwięku ?

 

Sam długo męczyłem się z AUX i płyta, ale obecnie nie ma to sensu. Ale oczywiście nie jest dyskwalifikujące.

Tutaj z checią też bym chciał wiedzieć co autor miał na myśli Aux vs. Płyta CD

 

Mowa o identycznym pliku. Nie robilem pomiarów przy porównaniu plyta vs usb, nie mam czasu na pierdoły, takie były moje subiektywne odczucia, zreszta nie tylko moje. A chyba oto chodzi, czy cos slysze czy nie, oczywiscie moj sluch zapewne nie jest idealny jak mikrofon, ale mi osobiscie taki test wystarczył.  

Płyta orginalna brzmi lepiej oczywiscie jesli do tego bijesz, ale mowa o tym samych plikach :)

 

ad. 2

Miałem to na mysli, ze mialem bardzo długoooo 9835, ktore na pokladzie ma plyte jak rowniez aux. Przy obecnym rozwoju technologii, przy plikach ktorych ja slucham, USB i BT jest znaczenie wygodniejsze, a na pewno brzmi lepiej niż aux. Nagrywałem te płyty non stop, nie mam juz na to czasu. Dodatkowo coraz ciezej dostac dobrej jakosci plyte CD, a sciagalem nawet japonskie:)

 

p.s ten 2500tx wybrales rozumiem po pomiarach mikrofnem jako najlepiej brzmiacy mono do tego DLS ? ;) :DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział że ja mam na sekcji subbassu  DLS ? Słuchałes kiedy kolwiek tego 2500 tx? Mierzyłes dokładnie jego uczciwą moc w 4 Ohm...? Chyba zdaje mi się że nie za bardzo ... a troche mono przerzuciłem w swojej instalacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział że ja mam na sekcji subbassu  DLS ? Słuchałes kiedy kolwiek tego 2500 tx? Mierzyłes dokładnie jego uczciwą moc w 4 Ohm...? Chyba zdaje mi się że nie za bardzo ... a troche mono przerzuciłem w swojej instalacji ...

Taki masz podpis. ( w zasadzie miales bo zmieniles ze niby teraz beta ten) Oczwyiscie, ze sluchalem. Jakies 8 lat temu jezdzil ze mna:) znam go na wylot, on rowniez schodzi w 2 ohm ale jakoscia nie grzeszy:) cos kiepskie mono musiales sluchac.

 

p.s nie trzeba wzmacniacza mierzyc, wystarczy posluchac albo zobaczyc jak jest zbudowany, same waty to nie wszystko, pozatym tych tez zbyt wiele nia ma (szczegolnie bez przesteru) a juz na pewno nie żeby trzymac za morde ur10, chinskie raczki skladały 2500tx jak to sie ma do tego japonskiego radia?  :D  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach namysłów, przemyśleń i czytania informacji na ten temat w internetach zdecydowałem się, że wezmę Alpine CDE-102Ri. Uznałem je za dobry kompromis, bo starsze (niby, bo nie sprawdzałem, ale niektórzy tak mówią) lepiej grające radia miały ubogie wsparcie nowych technologii, a w zasadzie ich brak. A z kolei nowe to straszne szajsy w tej cenie, wcale nie lepsze od np. tego JVC którego miałem. I muszę powiedzieć, że różnica jest bardzo odczuwalna. Radio ma sporo więcej mocy, nie kłuje tak wysokimi tonami i ma dużo lepszy, mniej charczący i cieplejszy bas. I to wszystko na fabrycznych głośnikach, choć są założone MDFy i wygluszone drzwi, co tez może mieć wpływ na poprawę dźwięku. Podejrzewam, ze gdybym miał lepsze głośniki, to różnica byłaby jeszcze wieksza. Jest tylko jeszcze jedna kwestia. Zastanawia mnie czy 2 pary RCA w tym radiu starczą do budowy jakiegoś car audio i czy nie będą tu żadnym ograniczeniem. Bo z jednej strony widzę, ze ludzie zawsze przy budowie poważniejszego sprzętu dają te wzmacniacze 3, ale z drugiej znowu w Lupo bardzo mało miejsca i nie zmieszczę tyle głośników ile zazwyczaj ludzie montują w CA :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach namysłów, przemyśleń i czytania informacji na ten temat w internetach zdecydowałem się, że wezmę Alpine CDE-102Ri. Uznałem je za dobry kompromis, bo starsze (niby, bo nie sprawdzałem, ale niektórzy tak mówią) lepiej grające radia miały ubogie wsparcie nowych technologii, a w zasadzie ich brak. A z kolei nowe to straszne szajsy w tej cenie, wcale nie lepsze od np. tego JVC którego miałem. I muszę powiedzieć, że różnica jest bardzo odczuwalna. Radio ma sporo więcej mocy, nie kłuje tak wysokimi tonami i ma dużo lepszy, mniej charczący i cieplejszy bas. I to wszystko na fabrycznych głośnikach, choć są założone MDFy i wygluszone drzwi, co tez może mieć wpływ na poprawę dźwięku. Podejrzewam, ze gdybym miał lepsze głośniki, to różnica byłaby jeszcze wieksza. Jest tylko jeszcze jedna kwestia. Zastanawia mnie czy 2 pary RCA w tym radiu starczą do budowy jakiegoś car audio i czy nie będą tu żadnym ograniczeniem. Bo z jednej strony widzę, ze ludzie zawsze przy budowie poważniejszego sprzętu dają te wzmacniacze 3, ale z drugiej znowu w Lupo bardzo mało miejsca i nie zmieszczę tyle głośników ile zazwyczaj ludzie montują w CA :P.

szkoda, ze nie wyciagnales zadnych wniosków z naszych wywodów.

 

Kupiles dosc slabe radio niestety i tu nawet nie chodzi o brak 3xrca

 

Radia o ktorych pisalismy wczesniej zagrałyby zdecydowanie lepiej. Obecne radio nie ma procesora, bardzo ograniczony eq a pionek tak jak pisalem, z radia zagralby mocniej niz alpine. Ale wazne, ze Tobie sie w sumie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że wyciągnąłem wnioski, a przynajmniej te skierowane do mnie. Radia w stylu CDA-9855R, 9835R, 173BT i tak dalej wykraczały poza budżet. Napisałem wyraźnie - do 300zł z wysyłką max. Gdyby jeszcze tam było 301 zł, 302zł czy nawet 305zł to luz. Ale do tych modeli musiałbym dopłacić 50-100zł. Gdybym płacił 2k za radio to by były grosze. Ale w tym budżecie to dość spory procent, którego nie mogłem sobie pozwolić dopłacić. Rozumiem, że nie każdemu chce się szukać na całym OLX/Allegro czy gdzie tam jeszcze wszystkich ofert żeby znaleźć najlepsze radio dla mnie. Ale jak piszę, ze do 300zł to oczekuję propozycji do 300zł a nie do 350 czy 400zł. A że takich nikt nie podał to musiałem poszukać i wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że wyciągnąłem wnioski, a przynajmniej te skierowane do mnie. Radia w stylu CDA-9855R, 9835R, 173BT i tak dalej wykraczały poza budżet. Napisałem wyraźnie - do 300zł z wysyłką max. Gdyby jeszcze tam było 301 zł, 302zł czy nawet 305zł to luz. Ale do tych modeli musiałbym dopłacić 50-100zł. Gdybym płacił 2k za radio to by były grosze. Ale w tym budżecie to dość spory procent, którego nie mogłem sobie pozwolić dopłacić. Rozumiem, że nie każdemu chce się szukać na całym OLX/Allegro czy gdzie tam jeszcze wszystkich ofert żeby znaleźć najlepsze radio dla mnie. Ale jak piszę, ze do 300zł to oczekuję propozycji do 300zł a nie do 350 czy 400zł. A że takich nikt nie podał to musiałem poszukać i wybrać.

9853, pionek x580bt, itp to wszystko radia ponizej 300zl z palcem w nosie mozna znalezc:) dalej uwazam, że nie wyciagnales wniosków żadnych DLA SIEBIE. Wiec bez takich sciem, ze nikt Ci biedaku nie pomogl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie - do 300zł z wysyłką max

 

Jak wyżej -do 300 z wysyłką można mieć i Kenwooda ze starszych wypasionego(np. KIV700), jak i nieco nowszego wypasionego + zwrotnica, wspomnianego Pioneera, można kupić JVC 921bt z DSP czy jego nowszy odpowiednik z dwoma USB i SD. Można utrafić JVC SH1000, Alpinię 92kę i inne. 

Ja rozumiem, że ustala się budżet po to, by mieć jakiś zarys wydatków ale nieco woli, cierpliwości i kupiłbyś sprzęt wyraźnie i bez wątpienia lepiej grający, o większych możliwościach niż to co nabyłeś.

Nie wspomnę o okazjach, bo jednak się trafiają jednak po prawdzie ciężko na nie liczyć.

 

Możesz się gniewać na takie bezpośrednie stawianie sprawy ale uważam, że męskie rozmowy powinny być klarowne i szczere. Więc powiedzmy to tak -kupiłem Alpinę. Jaką? CDE 102ri to jak kupiłem Mercedesa panie. Jakiego? A-klassę. Wszystko jest niby ale nie sedno.

 

Na OLX wisi np. 304ka Kenwooda. Nosem wciąga dla mnie to 102ri. Pełna "nowych technologii" ale bez CD. 200 PLN... To tylko jedno na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA 9853 w tej cenie jest nie osiągalne, jest tylko jedna oferta i to za 400zł. Przez ten czas nie znalazłem innych ofert. Czekać mógłbym w nieskończoność i rozbierać nawet i do 10k i kupić za to radio. Ale chyba nie o to chodzi, żeby ciągle odkładać, bo zawsze można dopłacić do czegoś lepszego. Miałem tyle kasy na TERAZ i chciałem kupić radio NA TERAZ. Żadnego czekania czy polowania aż coś się pojawi. Jedyne radio które mieściło się w budżecie to ten pioneer, ale uważam, że dosyć głupie jest, gdy wszyscy używają Alpine, polegają Alpine a radia Pioneera, JVC czy innych nazywają marketowymi szajsami ze sklepów nie dla idiotów, a potem sami takie wciskają i mówią, ze to lepiej zagra xd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA 9853 w tej cenie jest nie osiągalne, jest tylko jedna oferta i to za 400zł. Przez ten czas nie znalazłem innych ofert. Czekać mógłbym w nieskończoność i rozbierać nawet i do 10k i kupić za to radio. Ale chyba nie o to chodzi, żeby ciągle odkładać, bo zawsze można dopłacić do czegoś lepszego. Miałem tyle kasy na TERAZ i chciałem kupić radio NA TERAZ. Żadnego czekania czy polowania aż coś się pojawi. Jedyne radio które mieściło się w budżecie to ten pioneer, ale uważam, że dosyć głupie jest, gdy wszyscy używają Alpine, polegają Alpine a radia Pioneera, JVC czy innych nazywają marketowymi szajsami ze sklepów nie dla idiotów, a potem sami takie wciskają i mówią, ze to lepiej zagra xd.

cda 9853 kupowalem kilka razy za 100zl. Jak sie nie chce szukac, to lepszym wyborem bylby kenwood nowy z procesorem, dalbym na pewno wiecej mozliwosci niz ta alpine ktora kupiles. Pionka w zeszlym miesiacu kupilem dla znajomych w okolicach 200zl. (dwa razy)

 9812 tez mozna znalezc taniej....

 

Ludzie pisali o serii CDA, bo to owszem udana seria. Te alpine ktore kupiles, nie stoi nawet obok tego pionka, a co dopiero starej serii CDA:) nie wiem gdzie czerpiesz informacje, ale na tym forum bylo kupe watkow o radiach i NA PEWNO NIE POLECAJA TYLKO ALPINE:D

 

 

p.s radio nie może być glupie:) 

Kazda firma nawet mercedes, ma auta z najnizszej lini, ktore nie sa chwalone. np klasa A (jak ALPINE). Wiec, to ze ktos jedzi mercem , nie znaczy ze wszystkie sa udane i warte uwagi. W przypadku radia jest podobnie. Za bardzo skupiles sie na marce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem bardzo dokładnie, wielu modeli np 9855, 9853, 9835 i paru innych modeli lecz jak mówiłem, nie znalazłem w cenie do 300zł lub niższej żadnego z tych modeli. Także to nie tak, że nie chciało się szukać. Po prostu ich nie było i nadal nie ma. Gdybym je znalazł, to bym nawet sie nie zastanawiał i brał więc proszę mi nie wciskać, że słabo szukam xd. Alpine CDA 9812 to jest jedyne radio z tych wszystkich Alpine które się tu przewineły i jest faktycznie lepsze od tego 102Ri(oczywiście caly czas trzeba pamiętać o limicie cenowym, żeby mi ktoś zaraz nie wyjechał, ze 9855 lepsze) , co do tego nie ma wątpliwości. No są niby jeszcze 7983 i 7984 ale jak ktoś juz gdzieś powiedział - to na tyle stare radia, ze juz nie warto się w nie pakować. Tylko ta propozycja z 9812 to tak o parę dni za późno. Gdybyś wcześniej o nim wspomniał to na pewno wziąłbym je pod uwagę i z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa wziął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety słabo szukałeś. Skupiłes się tylko na Alpine i wziąłeś radio bez procesora, niski model produkcji chińskiej. Takich tematów na forum było multum, wystarczyła odrobina chęci ☺️ są warte uwagi modele Clariona, Kenwood i Pioneera. Na pewno byś coś znalazł ciekawszego w tym budżecie. A tak to masz 9 letnie radio, które ze starymi Alpine nie ma nic wspólnego i które niestety nie daje zbyt wielu możliwości, do tego skazałeś się na CD z laserem. Wystarczyło dopytać, bądź samemu podrązyc ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Procesor zawsze można dokupić osobno.

Po 2. To radio w cenie premiery kosztowało 800zł. Jeśli to jest radio najniższej półki produkcji chińskiej (nawiasem mówiąc te JVC które mam jest wyproduowane w wietnamie jak dobrze pamiętam, a jest z podobnego okresu i dużo tańsze, wiec zdziwiloby mnie gdyby alpine było produkowane w chinach. Ale sprawdzę to zaraz) to co z tańszymi radiami? A co z fabrycznymi? To ja może chyba sprzedam swój sprzęt i zatrudnię jakiś zespół i będą mi codziennie grać na przyczepce, wyjdzie taniej niż za dobrej jakości sprzęt. No ja rozumiem, ze to nie jest żaden wypas ani nic z tych rzeczy, no ale nie róbmy sobie jaj.

Po 3. To radio oprócz CD ma tez AUX, USB i możliwość podłączenia modułu Bluetooth przez to alpinowskie złącze, więc nie, nie jestem skazany na CD z laserem. Sprawdzałeś to chociaż przed napisaniem?

Po 4 i ostatnie - no przecież się dopytywałem, chociażby w tym wątku, więc proszę o nie gadanie takich głupot :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...