Skocz do zawartości

Podpięcie pakietu kondensatorów 500F


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, własnie "stałem" się posiadaczem pakietu kondensatorów o pojemności 500 faradów (dotrą jakoś za miesiąc bo lecą z Azij) mimo tego zakładam temat żeby dowiedzieć się paru rzeczy.

1. Jak podpiąć taki pakiet ? + do + i - do - kable do wzmacniacza i koniec ?

2. Czy seryjny alternator 120A będzie w stanie je naładować (w aucie siedzi akumulator 74ah) czy czeka mnie kolejny wydatek w postaci alternatora, lub jakiejś "ładowarki kondensatorów" :P

3. Jak dbać o takie kondensatory? Czytałem, że nie można ich zostawić podpiętych w aucie bo rozładują akumulator. Czy jest ktoś w stanie rozwiać moje wątpliwości ? 

Dziękuje każdemu kto dołoży cegiełkę do mojej wiedzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc podłącza się je tak samo jak to robią wszyscy inni.. Można o tym poczytać tu i tam. Jak i wypadało by się przywitać w odpowiednim dziale. 

Łączy się je w pakiet z balanserami. Wpina równolegle w instalacje im bliżej wzmaka tym "lepiej" i po robocie. Jeśli mają balansery ładują się same. Trochę większy pobór prądu bynajmniej u mnie jest odczuwalny. Gdy ładują się z 12,7V np.po nocy do 14,4 po odpaleniu jedzą koło 100-120A przez jakieś 5-10sekund po odpaleniu, i gra muzyka. Aku raczej nie rozładowują. Wiadomo że zgodnie ze sztuką przy nich też montuje się bezpiecznik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj tutaj, będzie dla potomnych. Jak dla mnie interesu nie zrobiłeś. Na Alle sa w podobnej kasie używane jak nowe, pewne, z fakturą. Sam kupiłem i jestem zadowolony. Już jeden taki pakiet ma ogromny prąd zwarcia więc zalecam ostrożność co by paluchów nie upaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzedający zalecił ładowanie przez dwa włókna żarówki H4 12V. W razie potrzeby rozładowuję tym samym. Widziałem filmiki gdzie pakiet 500F naładowany do 14,5V oddał 200A przez ok.11 sekund do napięcia 10,5V Czyli trochę prądu jednak gromadzą..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej instrukcji masz podane jak należy postępować podczas ładowania i instalowania kondensatora:

kondensator hifonics hfc-1000 - Home.pl

Postępuj zgodnie z zaleceniami - tylko z większa uwagą ze względu na znacznie większą pojemność pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej instrukcji masz podane jak należy postępować podczas ładowania i instalowania kondensatora:

kondensator hifonics hfc-1000 - Home.pl

Postępuj zgodnie z zaleceniami - tylko z większa uwagą ze względu na znacznie większą pojemność pakietu.

 niestety link nie działa :/ 

pf002 jak tylko do mnie dotrze to tak zrobię :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety link nie działa :/

Masz w smarcie lub kompie Adobe Reader do przeglądania plików PDF?

Bo ten link jest obsługiwany przez program czytający pliki PDF.

Otwórz drugi link od góry ze strony caraudio.home.pl:

https://www.google.pl/search?ei=S3mzXPLdArGWjgbf6bGgAg&q=Hifonics+HFC+1000+manual+pdf&oq=Hifonics+HFC+1000+manual+pdf&gs_l=psy-ab.3...40749.41336..42453...0.0..0.171.315.0j2......0....1..gws-wiz.aRvc9-GgLlk

Jak też nie otworzysz, to zainstaluj oprogramowanie jak wyżej.

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzedający zalecił ładowanie przez dwa włókna żarówki H4 12V. W razie potrzeby rozładowuję tym samym. Widziałem filmiki gdzie pakiet 500F naładowany do 14,5V oddał 200A przez ok.11 sekund do napięcia 10,5V Czyli trochę prądu jednak gromadzą..;)

Po co tyle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...