Skocz do zawartości

Jaki głośnik do tuby??


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak to powinien być jeszcze zawarty budżet na niego. I rozmiar jaki interesuje. A ten typ obudowy potocznie zwany jest walcową..;) Dobrze było by wiedzieć jaki głośnik oryginalnie w niej był zamontowany i szukać podobnego..;) Nie znając pojemności i strojenia tej skrzyni nie wiele się jest tu w stanie wywróżyć..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znając pojemności i strojenia tej skrzyni nie wiele się jest tu w stanie wywróżyć..;)

 

 

 

Rura to nie skrzynia ;)  Już bardziej tykwa...

Rozmiary takich walców najłatwiej odszukać w katalogu Castoramy, zdaje się dział sanitarny. Strojenie to przedział "pociąg towarowy zwalnia przed rogatką" do okolic "pośpieszny na zwrotnicach", bo jeżeli mowa o rurach wiele więcej bym nie oczekiwał.

 

Natomiast po incydencie w Chorwacji uwielbiam te wynalazki :E

Koleś na Czeskich blachach wypakowywał bagażnik w zatoczce na Jardance. Odstawił rułę... potrącił i przewrócona ruła jak to ona -potuturykała się między domy i to wcale nie leniwie  :rotfl:  :rotfl:  Wrzawa jaką dwie rodziny Czechów przy tym zrobiły plus widok znikającej za winklem "tuby"....  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  Serio, gdyby nie szybki chwyt i ucisk to puściłbym w majty lżejszy wsad  :rotfl:  :rotfl:

Jaki z tego morał? Do obudowy tego typu warto dać kable z zapasem i nie wypinać przy przepakowywaniu bagażnika, lub podczas tej ceremonii zadbać o właściwe obuwie. Czech w japonkach nie miał szans  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to powinien być jeszcze zawarty budżet na niego. I rozmiar jaki interesuje. A ten typ obudowy potocznie zwany jest walcową..;) Dobrze było by wiedzieć jaki głośnik oryginalnie w niej był zamontowany i szukać podobnego..;) Nie znając pojemności i strojenia tej skrzyni nie wiele się jest tu w stanie wywróżyć..;)

Rozmiar 300mm

Budżet 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity 1260

Hertz es 250

Helixa W10

Znalazłem takie propozycje użytkowników forum w tematach z 2011 roku

Tu nikt się nie zna na tubach.

Jasne w końcu to nie forum tematyczne a ja jestem głąbem bo użyłem jakiegoś strasznie niestosownego słowa z pseudo slangu

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że w takiej obudowie to za bardzo głośnik nie gra, a bardziej buczy. Walec zajmie mniej miejsca, jak skrzynka ze skosem ? Wg. mnie nie zajmie. Skrzynka 30 l i głośnik pokroju Excursion SX-12S4 zagra, oraz nie zagraci bagażnika, jak walec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus1984 dzięki

Napisałem że do walca bo już go posiadam i chciałem wykorzystać ale jeśli radzisz takie rozwiązanie to się zastosuje i zakupie również skrzynie do niego

Do 300zl z głośnikiem się wyrobię?

 

Coś takiego może być

https://allegro.pl/oferta/skrzynia-obudowa-basowa-mdf-30cm-jbl-pioneer-sony-7868194108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...